Vasiliauskas: naujos euro zonos raidos perspektyvos nėra gera žinia

Santūriau vertinamos euro zonos raidos perspektyvos nėra gera žinia Lietuvai, kadangi padėtį šalies ūkyje lemia ekonominė situacijos šalyse, su kuriomis sieja prekybos ryšiai, sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Vitas Vasiliauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

TVF pasaulio ekonomikos augimo prognozės yra mažesnės nei skelbtos šių metų pradžioje, ir tai bent iš dalies galima sieti su vis dar esama tarptautinės prekybos įtampa. Santūriau vertinamos ir euro zonos raidos perspektyvos. Tai nėra gera žinia Lietuvai, kadangi padėtis mūsų šalies ūkyje reikšmingai priklauso nuo ekonominės situacijos šalyse, su kuriomis mus sieja prekybos ryšiai,“ – pranešime spaudai cituojamas centrinio banko vadovas.

V. Vasiliauskas išvyko į Vašingtoną, kur prasideda Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko pavasario susitikimai. Juose pasaulio centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai aptars lėtesnės, nei tikėtasi, pasaulio ekonomikos raidos priežastis ir naujausias TVF prognozes, skelbiamas susitikimų metu.

BNS anksčiau rašė, kad TVF prognozuoja, kad Lietuvos ekonomikos augimas šiemet bus lėčiausias Baltijos šalyse. Lietuvos BVP šiemet turėtų augti 2,9 proc., o 2020 metais – 2,6 proc.

Latvijai prognozuojamas atitinkamai 3,2 proc. ir 3,1 proc., Estijai – 3 proc. ir 2,9 proc. ekonomikos plėtra, rašoma antradienį paskelbtose naujausiose TVF prognozėse.

Pasaulio ekonomikos augimo 2019 metų prognozes TVF sumažino 0,2 procentinio punkto – iki 3,3 proc. (palyginti su 2019 metų sausio mėn. vertinimu). Numatoma, kad euro zonos ekonomika augs 1,3 proc. – 0,3 punkto mažiau, nei buvo tikėtasi.

Vizito Vašingtone metu V. Vasiliauskas dalyvaus TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdžiuose bei Šiaurės ir Baltijos šalių grupės susitikime, skaitys pranešimą apie centrinių bankų virtualiąsias valiutas aukšto lygio tarptautinėje konferencijoje, organizuojamoje idėjų kalvės „Reinventing Bretton Woods Committee“, bei dalyvaus dvišaliuose susitikimuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų