Nuo spalio elektrą ir dujas gyventojams tieks viena įmonė

Nuo šių metų spalio elektrą ir dujas gyventojams tieks viena įmonė – energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT).

Mokesčiai už elektrą (nuotr. 123rf.com)

Lietuvos energija pranešė, kad elektros energijos tiekimo veikla bus atskirta nuo grupės valdomos bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir perduota LDT, kuri šiuo metu gyventojams ir verslo įmonėms tiekia dujas.

Numatoma, kad nuo spalio ši elektros ir dujų tiekimo gyventojams veiklas apimsianti bendrovė vadinsis „Lietuvos energijos tiekimu“.

„Užtikrinsime, kad klientams šis pokytis būtų kuo mažiau juntamas – jiems nereikės niekuo rūpintis, nereikės imtis jokių veiksmų. Pasikeis tik elektrą ir dujas tiekiančios bendrovės pavadinimas, o mokėjimų duomenys įmokų surinkimo vietose atsinaujins automatiškai. Klientus ir toliau aptarnaus dujų ir elektros klientų aptarnavimo centras „Gilė“, klientai gaus tas pačias paslaugas, mokės už sunaudotą energiją per manogile.lt savitarnos sistemą“, – pranešime spaudai teigė „Lietuvos energijos“ komercijos ir paslaugų direktorius Vidmantas Salietis.

REKLAMA

Prielaidas veiklų atskyrimui sudarantys teisinio reguliavimo pokyčiai buvo patvirtinti birželio pabaigoje Seimui pritarus Energetikos ministerijos parengtam Elektros energetikos įstatymo pakeitimui.

Rugpjūčio 6 dieną vyksiančiame ESO akcininkų susirinkime ketinama patvirtinti naujus įmonės įstatus, kuriuose visuomeninio tiekimo veikla nebus laikoma jos veiklos tikslu.

ESO valdyba antradienį taip pat nutarė kreiptis į Kainų komisiją pranešdama apie visuomeninio elektros tiekimo licencijos atsisakymą nuo spalio 1 dienos. LDT Kainų komisijai teiks prašymą dėl šios licencijos išdavimo.

Po atskyrimo ESO toliau skirstys elektrą ir dujas bei prižiūrės skirstomuosius tinklus, rūpinsis tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų