EBPO: perspektyvas temdo labai silpnas darbo užmokesčio kilimas

Ekonomikos augimo tempas spartėja, o nedarbas kai kuriose Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse smuko į rekordiškai žemą lygį, tačiau darbo užmokesčio srityje ir toliau stebimas sąstingis, pažymima metinėje EBPO ataskaitoje.

Pinigai (nuotr. 123rf.com)

Jeigu valstybės nesugebės pakeisti šios tendencijos, bus padarytas neigiamas poveikis visuomenės pasitikėjimui, o nelygybė darbo rinkoje didės, įspėja EBPO ekspertai.

2017 metų pabaigoje užimtumas 15–74 metų amžiaus grupėje EBPO šalyse pasiekė 61,7 proc. lygį. Darbą turinčių žmonių skaičius pirmą kartą viršijo prieš krizę buvusius rodiklius.

Prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos užimtumas padidės iki 62,1 proc., o 2019 metų ketvirtąjį ketvirtį pasieks 62,5 proc. lygį, nurodoma dokumente.

REKLAMA

„Daugumoje šalių nedarbo lygis jau yra žemesnis už buvusįjį prieš krizę arba jam artimas. Laisvų darbo vietų skaičius Japonijoje, euro zonoje, JAV ir Australijoje pasiekė rekordą“, – rašoma ataskaitoje.

Nedarbo lygis EBPO šalyse, kaip prognozuojama, toliau mažės ir iki šių metų pabaigos smuks iki 5,3 proc., o kitąmet – iki 5,1 procento.

Paskutiniais turimais duomenimis, vidutinis nedarbo lygis EBPO šalyse, sausio–kovo mėnesiais siekęs 5,4 proc., balandį smuktelėjo iki 5,3 procento.

EBPO valstybėse narėse balandį buvo iš viso 33,9 mln. bedarbių, tuo tarpu 2008 metų balandį jų buvo 1,2 mln. mažiau. Tačiau dabar bedarbių skaičius yra 15,2 mln. mažesnis negu 2013 metų sausį, kuomet šis rodiklis buvo pasiekęs aukščiausią lygį.

Metinėje užimtumo apžvalgoje EBPO ekspertai taip pat atkreipė dėmesį į lėtą darbo užmokesčio augimo tempą.

2007 metų antrąjį ketvirtį, kai vidutinis nedarbo lygis buvo panašus į dabartinį, vidutinio nominaliojo darbo užmokesčio prieaugis siekė 5,8 proc., o 2017 metų ketvirtąjį ketvirtį – tik 3,2 procento.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų