Pavojingi produktai Lietuvoje: geriau jų neįsigykite

Šiandien Europos Komisija paskelbė naujausius duomenis, rodančius, kad 2017 m., naudojantis Skubių pranešimų apie pavojingus gaminius sistema, pateikta daugiau kaip 2 000 pranešimų apie pavojingus gaminius. Reaguojant į šiuos pranešimus, imtasi beveik 4 000 tolesnių veiksmų, pavyzdžiui, gaminiai buvo pašalinti iš rinkos.

Pavojingų produktų sąraše atsidūrusios prekės (Europos Komisijos nuotr.)
194

Iš ataskaitos matyti, kad daugiausia rinkoje aptikta ir iš jos pašalinta pavojingų žaislų, pavyzdžiui, kelių rūšių populiariųjų suktukų, taip pat automobilių ir motociklų.

Lietuvoje dažniausiai pranešama dėl žaislų

2017 m. išsiuntė 44 pranešimus apie pavojingus ne maisto produktus, iš kurių daugiausia - dėl žaislų (48 proc.), kosmetikos gaminių (16 proc.), elektros prietaisų (11 proc.).

(194 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos pavojingų produktų sąrašas

Lietuvoje dažniausiai buvo pranešama apie cheminių medžiagų keliamą riziką (35 proc.), riziką paspringti (28 proc.) ir riziką susižeisti (22 proc.).

Nuotraukų galerijoje – produktai, apie kuriuos pranešė Lietuvoje. Prie žaislų dažniausiai nurodoma rizikos priežastis – užspringimas ar susižeidimai, prie kosmetinių priemonių – cheminės medžiagos, elektronikos prietaisų – elektros šoko galimybė, statybinių medžiagų – degumas, drabužių – užsismaugimas.

REKLAMA

Kokie gaminiai kelia didžiausią pavojų?

Apkritai Europoje 2017 m. daugiausia pranešimų pateikta dėl žaislų (29 proc.), motorinių transporto priemonių (20 proc.) ir drabužių, tekstilės gaminių bei mados aksesuarų (12 proc.).

Kalbant apie riziką, 2017 m. dažniausiai buvo pranešama apie riziką susižeisti (28 proc.) ir cheminių medžiagų keliamą riziką (22 proc.).

Kokia šių produktų kilmė?

Dauguma pavojingų gaminių, apie kuriuos pranešta naudojantis sistema, pateko iš ES nepriklausančių valstybių. Kinija buvo dažniausiai minėta kilmės šalis, tačiau dėl jos pateiktų pranešimų procentinė dalis 2017 m. buvo stabili – 53 proc., t. y. tokia pati kaip ankstesniais metais (1 155 pranešimai).

Komisija ir toliau glaudžiau bendradarbiauja su Kinijos institucijomis – kartu nagrinėjami konkretūs atvejai ir vykdomi veiksmai, pavyzdžiui, keičiamasi gerąja patirtimi. Dėl Europos šalių kilmės pavojingų gaminių buvo pateikta 413 pranešimų (26 proc.).

(82 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kenksmingi produktai aptikti Lietuvoje

Kaip vartotojai apsaugomi nuo internetu parduodamų pavojingų gaminių?

Vartotojai vis dažniau gaminius įsigyja internetu tiesiogiai iš trečiųjų šalių. Dabar reikia užtikrinti, kad šie gaminiai atitiktų ES saugos standartus.

Daug pavojingų gaminių parduodami interneto platformose arba elektroninėse prekyvietėse. Atsižvelgdama į tai Komisija ragina bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais ir interneto platformomis, kad pavojingi gaminiai nepasiektų ES vartotojų

Visų pirma Komisija ragina platformas ne tik vykdyti gaminių saugumo srityje taikomas teisines prievoles, bet ir prisiimti savanoriškus įsipareigojimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų