Nemokamų „alkoholio kelionių“ į Lenkiją ir Latviją organizatoriams – bauda

Nemokamai pigesnių svaigalų į Latviją ir Lenkiją lietuvius vežioti įsigudrinę alkoholio pardavėjai sulaukė valdžios bausmės. Autobusai tiesiai iki alkoholio parduotuvių kaimyninėse šalyse žmonių gabenti nebegalės. Tačiau alkoholio pardavėjų baudos labai išgąsdinti neturėtų.

Maksimali suma, kurią gresia pakloti žinomai įmonei – keli tūkstančiai eurų.

Taip Marijampolėje žmonės džiaugiasi nemokama kelione į Suvalkų parduotuvę, kur viena iš pigesnių prekių – alkoholis. Pigesnių svaigalų ir ne tik jų specialiais autobusiukais lietuvius vežti įsigudrino patys alkoholio pardavėjai.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nemokamai veža lietuvius apsipirkti į Suvalkus

Įsėdusių į autobusiuką laukia 2 valandos kelionės ir trys valandos – apsipirkti. Kai veža nemokamai, norinčių į Lenkiją ir alkoholio, ir kitų prekių, pasižvalgyti ar šiaip pramogų – apstu.

Autobusais nemokamai žmonės vežti ir į to paties pavadinimo alkoholio parduotuvę Latvijoje. „Ten konkrečiai iš Biržų buvo vežama, mes tyrėm tą atvejį, kai buvo gautas skundas, ir jei neklystu, iš Pasvalio“, – sakė NTAKD Tabako ir alkoholio sk. vedėjas Jurgis Kazlauskas.

Po viešai pasirodžiusios informacijos sujudo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Jie nustatė, kad taip pažeidžiamas įstatymas, draudžiantis organizuoti akcijas, kuriomis žmonės akivaizdžiai skatinami pirkti ir vartoti alkoholį.

„Neabejotinai matoma tam tikra ekonominė nauda vartotojui, kurį pasiekia ta informacija, jis kviečiamas nemokamai vykti į parduotuvę. Kitas momentas – aišku, kad tame akcizų kontekste, aišku, kad vartotojas kviečiamas ekonomiškai naudingiau įsigyti alkoholinių gėrimų“, – teigė NTAKD Tabako ir alkoholio sk. vedėjas Jurgis Kazlauskas.

REKLAMA

Kol kas dėl tokių kelionių organizavimo kaltinama Latvijoje veikianti ir parduotuvėse „Vynoteka“ alkoholį parduodanti įmonė. To paties pavadinimo parduotuvių tinklas veikia ir Lietuvoje bei Lenkijoje. Toliau bus aiškinamasi, kuri įmonė vežė lietuvius į Suvalkus. Tuomet ir ji gali tikėtis baudos. O baudos neatrodo didelės – maksimali suma, kurią alkoholio pardavėjams gali tekti sumokėti – nesiekia 3000 eurų.

Plačiau apie tai TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-11-03 07:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neteisinga LR valdžios prekių politika kaimyninių šalių atžvilgiu skurdina jos žmones . Tai dar vienas paskatinimas emigruoti. Ar to nemato Lietuvos prezidentė?
Atsakyti
0

j
janina
2017-11-03 13:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko keisto matom tuos kurie parsiveža kelis litrus bet nematom kur veža fūrom gėda apsurdas diskriminacija siaubas....kur nueisim baisu....
Atsakyti
0

I
Ignas
2017-11-03 16:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na sprendimas lietuviškas sugaut ir nubausti nors matosi filmuotoje medžiagoje ,kad vyksta į Lenkija ne alkoholikai ir ne degradavę žmonės o Lietuvos pensininkai kurie visa savo gyvenima dirbo kurė šalį kuria išvogė ne jie o tie kurie turėjo savo rankose visus svertus kad šalis nenusiristu iki tokio lygio....!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų