D. Grybauskaitė iš Jungtinių Arabų Emyratų siunčia žinią lietuviams

Jungtiniuose Arabų Emyratuose viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos verslininkai, aukštųjų technologijų specialistai ir ūkininkai turi galimybių įsitvirtinti šios Persijos įlankos šalies rinkoje.

D. Grybauskaitė (nuotr. Fotodiena.lt)

Prezidentės teigimu, Lietuvos mokslininkai gali būti naudingi vystant lazerių technologijų centrą naujai įkurtame Masdaro mokslo ir technologijų universitete Abu Dabyje, verslininkai gali pasiūlyti saulės elementus.

Anot Prezidentūros pranešimo, vizito metu galutinai suderinti mėsos ir kiaušinių eksporto sertifikatai.

Oficialaus vizito metu D. Grybauskaitė susitiko su Abu Dabio sosto įpėdiniu Mohammedu bin Zayedu bin Sultanu Al-Nahyanu. Trečiadienį numatoma pasirašyti Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų ekonominio ir techninio bendradarbiavimo sutartį bei memorandumus dėl energetikos ir verslo bendradarbiavimo skatinimo. Dubajuje taip pat pirmą kartą rengiamas aukšto lygio Lietuvos ir JAE verslo forumas.

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais metais siekia padaryti šalies ekonomiką mažiau priklausomą nuo naftos eksporto. Ši šalis yra svarbi JAV sąjungininkė Artimuosiuose Rytuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų