Skaudi teisybė: Lietuvos mokytojų atlyginimai mažesni nei Rumunijoje

Lietuvos mokytojų atlyginimai mažiausi Europoje, tokią statistiką pateikia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Stebina tai, kad nors kitose šalyse gyvenimo lygis aukštesnis, mus lenkia net Rumunija, kurioje pragyvenimas – pigesnis.

Piktas mokytojas (nuotr. Fotolia.com)

„Čia turbūt pats liūdniausias kada nors mano pieštas grafikas. Lietuvoje maksimalus mokytojo atlyginimas yra mažesnis nei Rumunijoje, dvigubai mažesnis nei Turkijoje, dešimt kartų mažesnis nei Austrijoje ar Olandijoje ir dvidešimt kartų mažesnis nei Liuksemburge“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo ekonomistas.

Mokytojų metiniai atlyginimai Europoje be priedų, už pilną etatą, prieš mokesčius (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Pasirodžius šiems duomenims, iškilo abejonių, ar priskaičiavus visus priedus, nepasirodytų, kad Lietuvos mokytojų atlyginimas žymiai didesnis. Ekonomistas tv3.lt portalui teigia nežinantis, kokia priedų sistema kitose šalyse, tačiau netiki, kad pasivytume Turkiją.

REKLAMA

„Taip yra tokių kurie dirba daugiau nei pilną etatą, viršvalandžius, daugiau pareigų jiems prisideda, bet čia rodiklis kuris leidžia objektyviai palyginti skirtingas šalis. Nežinau, gal ir kitose šalyse yra priemokos, tačiau galima tik svajoti, kad priskaičiavus priedus pasivytume kitas šalis. Faktas, kad kitur atlyginimai žymiai didesni“, – įsitikinęs N. Mačiulis.

Tačiau ekonomistė Rūta Vainienė linkusi šiais duomenimis nepasitikėti ir net neabejoja, kad priskaičiavus priemokas, grafikas pasikeistų.

„Padalinkime nurodytą algą iš 12 mėnesių, gauname apie 500 eurų per mėnesį, pardavėjai tiek gauna, tai tikrai nelogiški duomenys. Mokytojai yra skirtingų lygių, priklauso ir nuo pamokų skaičiaus, ir moksleivių skaičiaus ir dar daug kitų kintamųjų. Nepatikėjau aš tuo grafiku“, – tv3.lt portalui sako ekonomistė.

Pasak jos, visi apsisaugodami bazinį atlyginimą nustato nedidelį, nes priedus lengviau karpyti nei bazinį atlyginimą nurodytą darbo sutartyje. Į tai atsižvelgiant – gaunami netikslumai.

Ekonomistas N. Mačiulis teigia, kad tokia alga nieko bendro su mokytojų kvalifikacija neturi.

„Lietuvoje yra daug struktūrinių problemų, nepakankamas finansavimas, o žiūrint į statistiką pagal tai kiek vienam mokytojui tenka moksleivių, Lietuva paskutinėje vietoje ES. Klasės yra mažos, mokyklų daug, mokytojų daug, o mokinių mažai. Tai aišku, kad tas ribotas finansavimas paskirstomas per dideliam mokytojų skaičiui. Dėl šios priežasties reikia sisteminės reformos, kitu būdu šią problemą išspręsti būtų sunku“, – mano ekonomistas.

REKLAMA

Savo poziciją išreiškė ir švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.


Rašyti komentarą...
a
afrika
2016-02-09 18:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atlyginimais LT jau Afrikos valstybės lenkia. Su Afrika lyginti reikia.
Atsakyti
0

l
lala
2016-02-09 21:43:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
atsitokėkit, provincijoj daugelis mokytojų vos 20 tarifikuotų pamokų sugraibo, kokie ten priedai. ir dar visi iš visų pusių: mokiniai, jų tėvai, ir kitokio plauko veikėjai,- kaulus skalbia, moko, kaip vaikus reikia mokyti, kaip su jais bendrauti ir t.t. ne darbas, o "svajonė:.
Atsakyti
0

m
marytė meln.
2016-02-09 19:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
mokytojų kai kuriose mokyklose daugiau negu mokinių, atlyginimai neparodomi suvestinėse, todėl toks bliovimas, atimti iš pensininkų pensijas ir bus visi mokytojai patenkinti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų