Buvusios Vilniaus valdžios nekilnojamo turto aferos Neįtikėtinai pigiai pardavinėtas savivaldybės turtas

Praėjusios kadencijos Vilniaus miesto savivaldybės valdžia prieš baigiant darbus 2015 m. kovo 18 d. priėmė sprendimą perduoti uždarajai akcinei bendrovei „Start Vilnius“ 198-is nekilnojamo turto objektus. Šiuos pastatus, butus, sklypus, kurių dalis yra centrinėje miesto dalyje, įmonė pardavinėjo už itin žemas kainas.

Totorių gatvė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
36

UAB „Start Vilnius“ internetinėje svetainėje šiuo metu yra pateikti 78 nekilnojamo turto objektai, kurie yra parduodami viešojo konkurso būdu. Dar birželio 9 d. svetainėje buvo pateiktos kainos neatitinkančios realios rinkos kainų, tačiau dabartinei valdžiai inicijavus buvo surengtas posėdis ir parengtos rekomendacijos pakeisti nekilnojamo turto kainas.

REKLAMA

Skirtumą tarp UAB „Start Vilnius“ ir Vilniaus savivaldybės įpareigotų kainų pakeitimų, puikiai atvaizduoja šis nekilnojamo turto objektas:

118,97 kvadratinių metrų sandėlis Paupio g. 31 pagal „Start Vilnius“ norėjo parduoti už 4 tūkst. 143,81 eurų (tai yra pradinė pardavimo kaina). Tuo tarpu savivaldybė pastebėjusi tai, įpareigojo šią sumą pakeisti į 232 tūkst. 586 eurus.

Savivaldybės nustatyta kaina taip pat šiuo atveju neatitinka realios rinkos vertės, tačiau tai buvo atlikta norint sustabdyti nekilnojamo turto pardavimą žemiau nei rinkos kaina.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Start Vilnius“ aukcione parduodami butai

Nekilnojamo turto įmonės „Citus“ direktorė Viktorija Čijunskytė, tikino, kad „Start Vilnius“ nurodytos kainos labai žemos ir neatitinkančios realios rinkos, net jeigu tai ir yra labai prastos būklės pastatai. Ekspertė taip pat priduria, kad kartais ne pastatai yra vertingiausi, o žemės sklypai, kuriuose jie stovi.

Viktorija Čijunskytė įvertino ir minėto sandėlio kainą – kaip galimą rinkos kainą ji pateikė 33000 -100000 eurų sumą.

„Realiai sandėlis stovi ant 1,18 aro žemės, 1 aro kaina apie 33 000 eurų, todėl viskas priklauso nuo galimybės ką ten galima pastatyti nugriovus tą sandėlį, gal išeitų keli kotedžai? Tada kaina daug didesnė,“ – teigė ekspertė.

V. Čijunskytė teigė, tad tik vienas iš objektų kuris kelia abejonių, o jų yra daug daugiau ir dar daugiau neatitinkančių realios rinkos kainų.

UAB „Start Vilnius“: čia normali rinkos kaina

„Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojo nekilnojamam turtui Paulius Puidokas, įrodinėjo, kad nekilnojamas turtas yra pardavinėjamas už vidutinę rinkos kainą, o ją nustatė savivaldybės viešąjį konkursą laimėjusi ir turtą vertinusi įmonė ( tv3.lt žiniomis, tai UAB „Apus turtas“).

REKLAMA

„Jos nėra žemos, jos yra normalios pagal rinkos kainą, nes jūs apžiūrėkite, koks ten yra turtas. Dažniausiai be jokių komunikacijų, be vandens, be dujų, su neveikiančiu krosniniu  šildymu, tai kainos atitinka rinkos vertę,“ – tikino P. Puidokas.

Paklaustas, kaip buvo sudarytos kainos, pašnekovas pasakojo, kad tai savivaldybės nurodytos kainos.

„Vertinimus nustatinėjo pati savivaldybė ir pagal šitas kainas perdavė šį turtą UAB „Start Vilnius“, šioje vietoje, mes jokių veiksmų nedarėme. 30 proc. turto mes nesame pardavę, nes jis yra per daug įvertintas. Nors ir ten adresai gražūs, Totorių gatvėje, kiti jie sukasi po kelis kartus ir niekas jų neperka,“ – teigė „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojas nekilnojamam turtui.

tv3.lt turimą informaciją, apie vakar administracijos lygyje surengtą specialų posėdį dėl kainų pakeitimo patvirtino ir UAB „Start Vilnius“.

„Vakar buvo surengtas savivaldybės iniciatyva specialusis posėdis ir jie mums liepė padidinti šitas kainas. O jūs patys nuvažiuokite į objektą ir pasižiūrėkite, kokia jūsų nuomone yra ta kaina.“ – patvirtino P. Puidokas. Naujasis meras ėmėsi tyrimo

Miesto meras Remigijus Šimašius pasakojo, kad visa „Air Lituanica“ valdymo schema per tarpines bendroves buvo padaryta, ne taip, kad būtų aiški ir skaidri, bet sudaryta visokioms neaiškioms aferoms vykdyti. Turint omenyje tą daugiapakopę nuosavybę ir sprendimus, kai neaišku kas ir neaišku kodėl priima sprendimus, ir kai informacija neteikiamas ir nesidalinama.

Pasak jo, konkrečiai žiūrint į šiuos atvejus, „Air Lituanica“ iš Vilniaus savivaldybės buvo finansuota per „Start Vilnius“ ir dalis lėšų buvo duodama pinigais, o kita dalis nekilnojamu turtu, įvairias butai, kuriuos „Start Vilnius“ parduodamas tarsi ir turėjo finansuoti „Air Lituanica“.

REKLAMA

„Tai būtent tos procedūros, kai kuriais atvejais, mums sukėlė tikrai rimtų abejonių, nes viena vertus matome labai nedidelę įvertinimo kainą, smarkiai sumažintą. O iš kitos pusės nematome, kad procedūros būtų labai aiškios ir atviros, ir kad įmonė padarytų viską, jog turtas būtų parduodamas už kuo didesnę kainą, to irgi negalima pasakyti,“ – teigė Vilniaus miesto meras.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2015-06-11 08:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip veikia Neprigulnos Lietuvos teisingumo sistema vietos valdininkams,kur mūsų vadų priesaika vienodai visiems būti teisingais?
Atsakyti
0

P
Petrui
2015-06-11 10:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priesaika-"vienodai visiems teisingas" priguli tik seimo nariams. O ne savivaldybės buvusios tarybos, kuri nežinojo ką daro. Tokiems priesaikos nėra....Air Lituanika, Vilnius veža, "kosminiai konteineriai su savo sistema GPS, Gimnastikos bazės plėtimas ir eilė projektų, kurie mirę. Tik kas už tai atsakys?
Atsakyti
0

d
dzonis
2015-06-12 13:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grybauja cia biski.Start Vilniaus aukcionu modelis veike efektyviausiai is visu valstybiniu instituciju - kuo mazesne pradine kaina, tuo daugiau susidomejimo ir tuo labiau iskeldavo kaina. Ir kadangi pasiulymai teikiami vokuose, o dalyvio mokestis 500 Lt, tai vyraujanti tendencija buvo kad jau geriau permokes, bet nepralaimes tu 500. O pardavinejo visiska slamsta, sudegusius ir griuvancius medinukus daugumoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų