Vilniaus savivaldybė, pirkdama šilumos energiją iš koncerno „Icor“ kontroliuojamos didžiausios Baltijos šalyse nekilnojamojo turto priežiūros bendrovės „City Service“, miesto biudžetui padarė 71 mln. litų nuostolių.

Tokią išvadą padarė ikiteisminį tyrimą dėl „Vilniaus energijos“ ir įmonių grupės „Icor“ galimai nusikalstamos veiklos atliekanti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kuri pranešė atlikusi 2002-2012 metų ūkinės finansinės veiklos tyrimą dėl miesto švietimo įstaigų šildymo išlaidų pagrįstumo.

FNTT nustatė, kad „City Service“ ir savivaldybės administracijos sutartys ir atsiskaitymo būdas sudarė prielaidas švaistyti biudžeto lėšas, o „City service“ – nepagrįstai gauti pelną iš kainų skirtumo, perkant šilumą iš „Vilniaus energijos“ ir perparduodant savivaldybei.

REKLAMA

Pasak FNTT, nuo 2002 metų Vilniaus lopšelių, darželių, mokyklų, gimnazijų šilumos ūkio priežiūrą perėmus „City Service“, savivaldybė su įmone atsiskaitė pagal formulę, į kurią įtrauktos ir šilumos bei karšto vandens tiekimo paslaugos.

„Tuo tarpu „City Service“ šilumos energiją, naudojamą švietimo įstaigų šildymui ir karšto vandens paruošimui, įsigyja iš „Vilniaus energijos“. Tačiau „City Service“, skirtingai nei savivaldybė, už šilumos energiją atsiskaito remdamasi šilumos pirkimo-pardavimo vietoje įrengtų apskaitos prietaisų rodmenimis, o ne pagal formulę, naudojamą atsiskaitymams su savivaldybe“, - konstatavo FNTT.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai rugpjūtį nurodė FNTT ištirti galimus savivaldybės ir „City Service“ 2010 metais pasirašytos sutarties dėl švietimo įstaigų šilumos ūkio priežiūros pažeidimus. LAT tuomet galutinai nutarė, kad sutartis yra teisėta, tačiau anot teismo, nenustatyta, ar „City Service“ atsiskaitinėjo su „Vilniaus energija“, todėl apie šį galimą viešojo intereso pažeidimą nutarta informuoti Generalinę prokuratūrą, kuri galėtų pareikšti ieškinį viešajam interesui ginti.

Vilniaus savivaldybės ir „City Service“ 2010 metų lapkritį pasirašė trejų metų 122 mln. litų vertės sutartį prižiūrėti Vilniaus darželių bei mokyklų pastatus priežiūros bei tiekti šilumą ir karštą vandenį.

„Icor“ yra netiesiogiai susijusi su „Vilniaus energija“ - „Icor“ akcininkai yra ir „Vilniaus energijos“ bei „Dalkia Lietuvos“ vadovai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų