Balsas.lt redakcija sulaukė skaitytojos, kuri yra emigravusi laiško. Redakcija už laiško turinį neatsako.

Loterija (nuotr. SCANPIX)

Loterija (nuotr. SCANPIX)

Jau ketvirtus metus gyvenu Jungtinėje Karalystėje. Tėvynę kaip ir daugelis mūsų palikau dėl to, kad mūsų šalyje jauno žmogaus išsilavinimas ir gabumai yra mažai kam reikalingi. Baigusi ekonomikos magistro studijas Vilniaus Universitete, supratau, kad diplomą galiu pasikabinti ant sienos. Dirbti administratore už minimumą – ne man. O į kitas pareigas be ryšių ir kyšių patekti neįmanoma.

Bet šįkart ne apie tai. Su vyru apsisprendėme ir jau kuris laikas gyvename Nottingame, netoli nuo Londono. Vyras dirba autoservise, aš padedu vesti buhalteriją vienoje lietuvių parduotuvėje, auginame penkiametę dukrytę ir jaučiamės visai laimingi, kad galime gyventi šalyje, kurioje žmogus yra gerbiamas ne už pažintis, o už tai, ką moka ir sugeba.

Koks tas emigranto gyvenimas? Vieni juo džiaugiasi, kiti – keikia, bet tai, matyt, daugiausiai priklauso nuo paties žmogaus. Asmeniškai aš niekada nesuprasiu tų, kurie leidžia laiką gerdami pigų sidrą, žiūrėdami lietuviškas televizijas ir klausydami tų iki skausmo pažįstamų Džordanos Butkutės dainų, kurias klausė vaikystėje. Ne mažiau kvaila man atrodo, kai mačiau tautiečius, kurie perka internetu „Teleloto“ bilietus ir kas savaitę spokso į TV ekraną tikėdamiesi pačiupti savo laimę už uodegos ir laimėti milijoną.

REKLAMA

„Koks tau skirtumas, ką jie daro? Nori lošti – tegul lošia“, - aiškina man vyras. Pasak jo, tai yra paprasčiausia pramoga, o jeigu kam nors pasiseka, tai reikia tuo tiktai džiaugtis. Juolab, buvo pavienių atvejų, kai emigrantai laimėjo televizorių ar skalbimo mašiną, parsivežė juos iš Lietuvos į Angliją ir taip pagerino savo gerbūvį.

Dėl pramogos, žinoma, negaliu ginčytis. Man tik gaila, kad su ašaromis akyse palikę tėvynę ir gimines, lietuviai nė nesistengia nutraukti paskutinės bambagyslės ir patyliukais rezga viltį, kad „va, laimėsiu milijoną, ir mano gyvenimas pasikeis“. Netikiu! Mano nuomone, gyvenimą pakeičia ne loterijos, o sunkus ir ilgas darbas. Svarbu turėti tikslą ir žinoti, ko nori, o ne verkti ir aikčioti kiekvieną savaitgalį prie televizoriaus.

Be to, kiek teko mokytis matematikos, laimėti loterijoje stambų prizą tas pats kaip rasti adatą šieno kupetoje - praktiškai neįmanoma. Loterijos yra lygiai toks pats azartinis žaidimas kaip ir bet kuris kitas – kazino, automatai, lažybos. Todėl man keista, kai žiniasklaidoje skelbiama, kad „praėjusiais metais lietuviai loterijose laimėjo 85 mln. litų“. Kaip ekonomistė daiktus norėčiau vadinti tikraisiais vardais – per praėjusius metus loterijose lietuviai pralošė 174 mln. litų.

„Šitiek daug?“ – nustebsite. Būtent. Ir tai yra pinigai, už kuriuos būtų galima kelti ekonomiką, finansuoti visuomenei svarbias sritis. Po du litus - ši suma susideda ne tik iš emigrantų, bet iš močiučių, perkančių bilietėlį prie kasos „Maximoje“, iš inteligentų, studentų, mokytojų ir azartiškų mokinių, keičiančių bilietą į bandelę. Juk Lietuvoje loterijose lošti galima net vaikams. Tarsi kassavaitinę auką bažnyčioje „Olifėjai“, kaip išaiškėjo, užvaldžiusiai net 99 procentus Lietuvos loterijų rinkos, sumeta ir gamyklos darbininkas, ir kariškis, ir daugiavaikė mama, ir senmergė. Tiktai bažnyčioje už savo auką dar gauni nuodėmės atleidimą, o loterijos pinigai nubyra nežinia kam.

REKLAMA

Pabandžiau pasidomėti, kam nukeliauja Lietuvos loterijose pralošti pinigai ir tiesiog pakraupau. Štai Didžiojoje Britanijoje loterijų verslas yra valstybės monopolis, ir iš jų, valstybes organizuotame fonde surinktos lėšos naudojamos viešiems reikalams. Tuo tarpu Lietuvoje tai kažkodėl atiduota į privačias rankas dar sudarytos šiltnamio sąlygos.

Štai internete radau, kad Didžiojoje Britanijoje nacionalinės loterijos operatorius „Camelot“ (parintkas valstybes organizuotame viešame konkurse), per metus į biudžetą pervedė 780 mln. svarų sterlingų, o 1,82 mlrd. svarų sterlingų skyrė sportui, menui, kultūrai ir istoriniam paveldui.

Oho! Kaip manote, kokią paramą iš 174 mln. surinktų loterijų litų buvo paskirta geriesiems tikslams Lietuvoje? Oficialiai 2013 metais – 13 mln. litų. Tiesa, dar 8,7 mln. litų reikia sumokėti loterijų ir lošimų mokesčių, bet mokesčius privalo mokėti visi. Ir mes, emigrantai, juos mokame turbūt netgi sąžiningiau nei jūs, likę Lietuvoje.

Didžiojoje Britanijoje nacionalinė loterija tam ir sukurta, kad apie 28 proc. gautų pajamų skirtų sporto, meno, kultūros reikmėms paremti ir dar 12 procentu sumokėtų biudžetui. „Camelot“ sugeba dirbti labai efektyviai, vos 4 proc. pajamų sudaro veiklos išlaidoms padengti, pelningumas – 0,3 – 0,5 procento. Tuo tarpu Lietuvoje 2013 metais atėmus laimėjimų išmokas, mokesčius ir paramą – lieka daugiau kaip 60 mln. litų, kitaip tariant, pelningumas sudaro daugiau kaip 37 procentai. Nereikia būti dideliu finansų ar ekonomikos žinovu, kad suvokti jog apie 30 milijonų litų kasmet „nusėda“ ne ten kur turėtų, privačių veikėjų ir juos, ko gero, globojančių asmenų kišenėse.

REKLAMA

Todėl labai geras klausimas galėtų būti Lietuvos valdžiai – kas ir kodėl ligi šiol globoja loterijas? Jau daugiau kaip 15 metų Lietuvoje loterijos dirba ne valstybės, o privačių asmenų naudai, ir kažkodėl niekam tai nė motais. Pagalvokime, ar nėra taip, kad loterijos neatspindi to, kad tėvynėje rūpinamasi yra ne valstybės, visuomenės ir žmonių reikalais, o tais, kurie sugeba „prieiti“, „patepti“ ir „susiorganizuoti“?

Štai dėl ko savo tautiečiams Didžiojoje Britanijoje norėčiau pasakyti, kad jau geriau verčiau jie loštų „Camelot“, o ne „Teleloto“. Mat vienur mes mokame pinigus tam, kad būtų geriau mūsų aplinkai, o kitur – tam, kad ir toliau turtėtų tie, kas ir taip yra turtingi. Kai visa Lietuva juk skursta ir baigia išemigruoti...

Orakulas
2014-05-06 13:01:15
Autorė, būdama toli nuo Tėvynės, gali rasti duomenis, suskaičiuoti loterijų aritmetiką, tačiau nepasidomėjo, jog "Olifėja" yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įkurta firma. Pelnas tenka sportui finansuoti ir remti. Kiek tai skaidru - kitas klausimas, tačiau iki šiol tai nebuvo finansinių skandalų objektu. Kitaip tariant, sportas pasiima tai, ko negauna tiesiogiai iš valstybės biudžeto. Yra išlošimų fondų reglamentas, kiek tenka išlošimams, o kiek LTOK. Kas bodisi loterijomis sportui remti, gali užsiimti kitokia neatlygintina labdara. Yra Lietuvoje nemažai ir kitų loterijų, kurių kilmė yra visai kita. Pagaliau galima skirti savo 2% nuo sumokėtų mokesčių bet kuriam juridiniam asmeniui, jei tik yra noro.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
jonis 2014-05-08 21:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Erkių daug šitam portale   ATSAKYTI
Edita 2014-05-08 09:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidos priemonėse pasirodęs pilietiška iniciatyva emigrantės iš Lietuvos parašytas straipsnis “Kodėl emigrantai vis dar žaidžia “Teletoto” sulaukė didelio susidomėjimo. Savo oficialų komentarą suskubo išsakyti ir UAB “Olifėja”, užimanti net 99% Lietuvos loterijų rinkos, tuo tarpų likę du mažieji loterijų rinkos dalyviai savo viešos pozicijos neturi ar tiesiog negali turėti. Be abejonės, kažkiek diletantiška, tačiau pilietiška nuomonė už Lamanšo krantų, tuo pačiu Lietuvos loterijų rinkos monopolininko skubi kontrreakcija tiesia tolimesnę dirvą diskusijai apie loterijų rinką Lietuvoje.
Esu valstybės tarnautoja dirbusi Lietuvos Finansų ministerijoje ir ne kartą susidūrusi su Lietuvos loterijų rinkos problematika, LTOK ir žinoma UAB “Olifėja”. Susipažinus su minėtu autorės straipsniu, džiugu, kad yra tautiečių net išeivijoje, kurie objektyviai ir giliau mato bei supranta tam tikrus Lietuvoje vykstančius reiškinius, kurie stipriai pinasi tarp privačių bei viešų interesų, tuo pačiu įvertinus UAB “Olifėja”atviro laiško turinį dar kartą nekyla abejonių, kad už šios bendrovės stovintys žmonės vadovaujasi ne visuomenei naudingais interesais, o išimtinai privačiam verslui naudingais sprendimais.
Loterijų monopolininko atstovai teigia, kad pagrindinis UAB „Olifėja“ akcininkas yra ne privatūs akcininkai, o Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Be abejonės, formalus šios bendrovės šeimininkas yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, tačiau komentaro autoriai pamiršo paminėti, kad šalia „Olifėjos“ yra papildoma „tyli“ bendrovė „Lotelita“, kuri užtikrina visą techninę bazę bei pagrindines priemones „Olifėjos“ veiklai bei per savo vykdomas papildomas veiklas pritraukia „Olifėjai“ vartotojus, tuo pačiu faktiškai nustato loterijų monopolininkės šimtaprocentines veiklos sąlygas. LTOK bei „Olifėjos“ oficialūs asmenys turi apylyges šios bendrovės akcijų dalis (apie 50%).
Nesunku suprasti, kodėl „Olifėja“ straipsnio komentare savo socialinės atsakomybės veiklą grindžia pasitelkdama tik 1992 metų ką tik atsikūrusios LTOK to laikotarpio niūrios nūdienos pavyzdžiu. Natūralu, kad buvo pasitelktas faktas vykęs prieš daugiau nei dvidešimt metų, nes nuo to laiko šios bendrovės veiklos specifika, tuo pačiu iki dabar veikiantis loterijų modelis Lietuvoje yra visiškai neefektyvūs bei svarbiausia – nenaudingas viešam valstybės ekonominiam bei socialiniam gyvenimui. Lietuvos vyriausybė padarė didelę klaidą nepaskelbdama viešo konkurso ir neišrinkdama tos bendrovės, kuri pasiūlytų valstybei geriausias sąlygas, efektyviausiai vykdytų nacionalinės loterijos neribotu tiražu operatoriaus veiklą. Šalia to norėtųsi dar kartą pabrėžti ir socialinį loterijų rinkos pūlinį – dabartinis loterijų įstatymas leidžia žaisti jautriausiai visuomenės grupei – nepilnamečiams.
„Olifėjos“ atstovai savo komentare klaidina visuomenę teigdami, kad Didžiojoje Britanijoje loterijos bilietus perka net 98% šalies gyventojų, o Lietuvoje – tik 70%.
Viešose ataskaitose aiškiai pabrėžta, kad Didžiojoje Britanijoje loterijų bilietus perka apie 59% šalies gyventojų, tuo pačiu nėra jokių žinių bei oficialių tyrimų apie procentinę pirkimų dalį Lietuvoje. Šis tyrimas iki šiol nebuvo atliktas.
Didelį nerimą kelią ir nuolat augančios bei “hegemoninį” stilių naudojančios “Olifėjos” reklamos apimtys. Šį reiškinį galima suprasti, nes augant loterijų bilietų kainai ir siekis juos parduoti kuo didesniais tiražais verčia ekspansyviai didinti reklaminį triukšmą neribotomis dozėmis ir toliau tikinti, kad 2 litai yra pats geriausias antidepresantas.
Lygiagrečiai bei nuolatos pasirodo ir informacija, kuri neigiamai veikia kitų lošimų sektorių vartotojus, ypač tų sektorių, kurie, loterijų supratimu, yra “arčiausiai” jų verslo. Geras ir šviežiausias pavyzdys galėtų būti praėjusią savaitę pateiktas 2014 metų I ketvirčio rezultatų interpretavimas žiniasklaidoje: “kaip visada loterijose žmonės tik laimėjo, o kituose sektoriuose – pralaimėjo”, tačiau vieši duomenys rodo, kad 2014 metų I ketvirtį loterijos laimėjimų išmokėjo 27 mln. litų, kai tuo tarpų kiti azartinių lošimų rinkosdalyviai – net 373 mln. litų.
“Olifėjos” atstovai ironizuoja straipsnio autorę, kodėl ji tapatina azartinius lošimus ir loterijas, tačiau Europos komisijos dokumentuose lengvai aptinkami lošimo paslaugų sąvokų apibrėžimai, kurie sako, jog loterijos yra viena iš lošimo paslaugų rūšių.
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad daugumoje Europos valstybių loterijos dėl savo priešistorės bei ypatumų daugumoje atvejų yra valstybės monopolis, o likusios lošimų rūšys, išskyrus kelias Europos valstybes, paliktos privačiose rankose. Būtent todėl loterijos yra reglamentuojamos atskirais teisės aktais.
Kadangi loterijų veikloje yra išmokama tik 50% laimėjimų nuo tiražo surinktų sumų, tuo tarpu kitos lošimų formos išmoka net iki 90%, todėl šis skirtumas yra labai ženklus ne tik santykine 40%, bet ir absoliučia pinigine išraiška. Būtent tokio dydžio ženkliomis lėšomis, gautomis iš loterijų, kitos Europos valstybės per paramas finansuoja visuomenei svarbias sritis ir ne tik sportą. Be to, skirtingai negu kiti Lietuvos lošimų paslaugų rinkos dalyviai loterijų organizatoriai nėra socialiai atsakingi, nedalyvauja lošėjų apsaugos programose, nors patys teigia, jog loterijų vartojimas Lietuvoje 70%, kai tuo tarpu kitose valstybėse atlikti tyrimai rodo, kad kitų lošimo formų vartojimas tesiekia 7-13%.
Akivaizdu, kad straipsnio autorės iškeltas klausimas Lietuvosvaldžiai “kas ir kodėl ligi šiol globoja loterijas? Jau daugiau kaip 15 metų Lietuvoje loterijos dirba ne valstybės, o privačių asmenų naudai, ir kažkodėl niekam tai nė motais. Pagalvokime, ar nėra taip, kad loterijos neatspindi to, kad tėvynėje rūpinamasi yra ne valstybės, visuomenės ir žmonių reikalais, o tais, kurie sugeba „prieiti“, „patepti“ ir „susiorganizuoti“?” lieka neatsakytas bei atviras.
   ATSAKYTI
Kam tau 2014-05-07 20:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nenormali chiauskale ta autore.   ATSAKYTI
Nu 2014-05-07 17:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiekviena savaite, nepirkdami bilieteliu, galit islost po 2lt maziausiai. :)   ATSAKYTI
pfff 2014-05-07 15:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gyvenimą pakeičia ne loterijos, o sunkus ir ilgas darbas. Tikrai taip, pekeicia gyvenima: sugadina sveikata, nervus ir t.t jei legaliai dirbsi ir saziningai mokesi mokescius tai tavo gyvenimas visada bus toks pats ir nieko nepakeisi. Straipsni parase nusivylusi namu seimininke, kuri niekada nieko nelaimejo. Kaip pati sako mokesi matematikos... Matyt prastai mokesi :) Nusipirkus loterijos bilieta tikimybe labai padideja laimet :D
   ATSAKYTI
Valdas 2014-05-06 20:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Norewciau paklaus paneles DOVKE.Rasote,kad ilga laika pragyvenote anglijoje.Butu idomu suzinot kodel ten nepatiko,ka ten dirbote ir pan.Matomai biski prie tinginio esate....   ATSAKYTI
susimastes 2014-05-06 20:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
paskaitai komentarus ir susimastai zmogus, ar visi komentatoriai ta pati straipsni skaite :)   ATSAKYTI
Raugerkšlis 2014-05-06 19:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
.. na jau visišką nesąmonę autorė parašė, jog bažnyčioje jeigu paaukoji, gauni nuodėmių atleidimą. Rekomenduoju pasidomėti nuodėmių atleidimo tema, kad nerašytumėt nesąmonių. Ir apskritai dar pasidomėti, kas yra aukojimas. Dėl loterijos-nesuprantu ko čia piktintis, su automatu nieks neverčia pirkti loterijos bilietų, tai kiekvieno asmens reikalas, jo asmeninė teisė.   ATSAKYTI
aiskauda 2014-05-06 17:26:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kazin kaip autorei su logika? Tikriausiai nelabai... Kai pati sau priestarauji.. Jei kas nematot kur ji priestarauja pati sau - paskaitykite dar karta straipsni, is naujo. O jei ir tada nesuprasit - tada jau beviltiski...   ATSAKYTI
algis 2014-05-06 17:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
visiska tiesa del lietuviskos loterijos,gerai pagalvokite pries kiek laiko pradejo zaisti loterija 10milijonu ir ka dabar jau 10milijonu euru isvada tokia palaukite kol ives eura gal tada kas nors laimes o kas liecia sporto remima tai neaisku koki sporta remia nors jau stadiona pastatytu ir manau tiek surenkant pinigu jis butu geresnis uz naujaji baltarusiu   ATSAKYTI
Dovke 2014-05-06 16:44:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesutinku su autore,ilga laika pragyvenau Didziojoje Britanijoje,ten emograntas visada liks svetimsalis ir ne visada ,kaip ir cia Lietuvoje bus elgiamasi padoriai:) o poniai reiketu daugiau pabendrauti su Anglijos pilieciais,kalbant loteriju aspektu,tarp ju labai populiarios ivairios loterijos ir losimai,ir nereikia krauti ant zmoniu ,kurie perka ta bilieteli,pati niekada nepirkau,taciAu neteikia reiksmes kurioj salyje tie pinigai loteriju kaupiami ,pralosiami ir pan.darbu su diplomu zmonems pilna ir atviros galimybes,tiesiog Uzsisedejus uzsienyje kur daug lengviau viskas pasiekiama,nebesinori grizt i Lietuva ,ieskotis darbu ir siekt kazko,ir svarbiausia buti zmogumi,o ne emigrantu,todel daugelus taip ir lieka svecioj saly...   ATSAKYTI
sas 2014-05-07 03:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išmok rasyti   
basakojė 2014-05-06 14:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Geras straipsnis, verčiantis žmones pamąstyti...   ATSAKYTI
alio 2014-05-06 14:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Idomu kodel straipsnio autore Lietuvoje nedirba sunkiai ir ilgai ir issikovoja ta gerai mokama darbo vieta...   ATSAKYTI
wtf? 2014-05-06 13:34:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
geras straipsnis , protingai sneka :) lietuva visur megsta vokt ir tai niekas dar manau ilgai nepakeis :)
kam idomu kai patys soti alkanu neuzjaucia :)   ATSAKYTI
mElEonierius 2014-05-06 13:22:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kaip ir autorė pati sakė, patepiau, pamokėjau, prasimučiau, ir Lietuvoj gyvenu ne ką blogiau nei jūs UK :D   ATSAKYTI
Orakulas 2014-05-06 13:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Autorė, būdama toli nuo Tėvynės, gali rasti duomenis, suskaičiuoti loterijų aritmetiką, tačiau nepasidomėjo, jog "Olifėja" yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įkurta firma. Pelnas tenka sportui finansuoti ir remti. Kiek tai skaidru - kitas klausimas, tačiau iki šiol tai nebuvo finansinių skandalų objektu. Kitaip tariant, sportas pasiima tai, ko negauna tiesiogiai iš valstybės biudžeto. Yra išlošimų fondų reglamentas, kiek tenka išlošimams, o kiek LTOK. Kas bodisi loterijomis sportui remti, gali užsiimti kitokia neatlygintina labdara. Yra Lietuvoje nemažai ir kitų loterijų, kurių kilmė yra visai kita. Pagaliau galima skirti savo 2% nuo sumokėtų mokesčių bet kuriam juridiniam asmeniui, jei tik yra noro.    ATSAKYTI
Smakas 2014-05-06 12:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Persedus is 2007 metu audi a6 i suzuki 2001 metu loterijos bileitams atsirado po 800 lt kas menesi   ATSAKYTI
Smakas 2014-05-06 12:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Straipsnis tai visiska nesamone. Teisingiausias atsakymas kas nori tas losia koks tau skirtumas. As toki pati straipsni apie bet ka galiu parasyti kad pv apie automobilius. Vieni va perka brangias masina pvz audi a6 kai gali nusipirkti pigesni suzuki analoga ar pan ir sutaupys daugiau pinigu negu loterijose isleidi 2 ar 10 litu per savaite. Jei kas nezino tai audi a6 remontas kainuoja tukstancius. Pvz automatine greiciu deze 6000 Lt o nusiperki suzuki ir sutaupai. Gali vaiku namams tada tuos pinigus skirti. Jau geriau apie tai rasyti autorei. Nezinau kas blogiau ar kad vaikas pirktu uz 2 litus cipsu ar bilieta. Tokio idealuas pasaulio nera kad visi savo sutaupytus pinigus skirtu vaiku namams arba siektu daugiau uzdirbti kad galetu papildomus pinigus vaiku namams skirti, Kas kaip nori tas taip linksminasi.   ATSAKYTI
VytautasM 2014-05-06 12:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Loterijose laimėti įmanoma, tik tikimybė nedidelė. Apie tai nutylima. Miuncheno letro mačiau užrašą: "loškite tokioje i rtokioje loterijoje, tikimybė venas iš 56 milijonų". Turint omeny, kad būti žaibo nutrenktam tikimybė vienas iš kelių milijonų, tai tirkai nedaug. Bet lošiama dėl malonumo turėti viltį (kuri po eilinio tiražo išblėsta, bet glaima nebrangiai nupirkti kitą)   ATSAKYTI
:) 2014-05-06 20:01:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikimybė būt žaibo nutrenktam viena iš kelių milijonų???!!! Kuriam čia krašte ar kurioj planetoj? Kaip žinia tikimybes su žaibu ir su loterijom galima žymiai pasididint. Pirmu atveju perkūnijos metu reikia atitinkamai elgtis, o loterijų atveju perkant kuo daugiau bilietų :) Konkrečiai su teleloto yra paskaičiuota, siekiant nuosekliai laimėt milijoną jį išloši tada, kai būsi lošimui išleidęs 8 milijonus :)   
realistas 2014-05-06 12:38:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Loterijos yra apgaule.Nieks nekalba,kad laimeti milijona,nors 1000 lt,ir tai jau butu gerai,bet net 5 lt laimeti neimanoma sumokant 2lt uz bil.,tai ka jau kalbeti apie limona.   ATSAKYTI
rima 2014-05-06 20:04:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei netiki kad laimesi,tai to ir nebus.tikejimas daro stebuklus.  
pfff 2014-05-07 15:54:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rima, as netikiu, kad uzdirbsiu saziningai milijona :)  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų