Verslas politikams: reikia imigracijos politikos, pakeliamų energetikos kainų, prieinamų finansų

„Pasaulio ekonomikos forumo ir Pasaulio banko verslo aplinkos tyrimuose Lietuvos konkurencingumas bei verslo aplinka ne progresuoja, bet regresuoja. Lietuvos reitingas nukritęs iš 44 į 45 vietą praėjusiais metais rodo, kad prarandamų pozicijų priežastis yra nepakankamas valdžios dėmesys ir ryžtas greitai spręsti struktūrines problemas verslui svarbiose srityse“, - sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas Robertas Dargis. Anot jo, Lietuva yra atviros ekonomikos šalis, kuri turi tapti ir atviros energetikos šalimi, paremta konkurencinga ir nepriklausoma Lietuvos energetikos sistema, sako LPK vadovas Robertas Dargis.

"Vienas svarbiausių akcentų siekiant palankesnio investicinio klimato kūrimo – lankstesnis darbo santykių reglamentavimas, apie ką šiandien ir buvo daug kalbėta, - sakė Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo valdybos pirmininkas.

„Turi būti svarstomos galimybės atleisti darbdavio valia ir be svarbių priežasčių, netaikant įspėjimo termino, bet už padidintą išmoką. Įgyvendinti griežtesnę padažnėjusių ligos, profesinio netekto darbingumo atvejų kontrolę. Atsisakyti vidutinio darbo užmokesčio mokėjimo tiek už bylinėjimosi laikotarpį, tiek už uždelsimą atsiskaityti taikant delspinigius. Supraskime, kad integruota darbo santykių ir socialinės apsaugos sistema turi skatinti dirbti, o ne gauti išmokas" – vardijo R. Valiūnas. Anot jo, kitas svarbus skaudulys – migracijos politika Lietuvoje.

REKLAMA

“Laikas nusimesti provincialių ksenofobų kaukes ir koncentruotis į bendrą investicijų pritraukimo tikslą. Įtvirtinkime naujus leidimų gyventi išdavimo pagrindus, pavyzdžiui įsigijus nekilnojamo turto, sukūrus tam tikrą skaičių darbo vietų, sutrumpinkime leidimų gyventi išdavimo terminus aukštos kvalifikacijos darbuotojams nuo 3 mėnesių iki mėnesio, suteikime galimybę atsivežti šeimos narius iš karto, bet nelaukiant kol užsieniečiui bus išduotas leidimas gyventi ar praeis 2 metai", – kalbėjo R.Valiūnas.

Investuotojų forumas ragina lengvinti LR pilietybės atkūrimo tvarką – leisti užsieniečiams atkurti Lietuvos pilietybę, jeigu jie yra dabartinėje LR teritorijoje ir iki 1918 m. gyvenusių Lietuvos gyventojų palikuonys. Praplėsti galimybes LR Prezidentui suteikti pilietybę išimties tvarka – t.y. įgalinti suteikti pilietybę ne tik už egzistuojančius nuopelnus, bet ir esant aiškiam ateities potencialui. Organizuoti „žaliosios kortelės“ programą – loteriją, kurioje dalyvaudami išsilavinę, aukštos profesinės kvalifikacijos trečiųjų šalių piliečiai galėtų laimėti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.

Lietuva ekonomiką labiau auginti galėtų smulkus ir vidutinis verslas, kuriame dirba 75 proc. darbuotojų, tuo tarpu jis sukuria tik 48 proc. BVP. Ne tik šio sektoriaus, bet ir viso verslo produktyvumo augimas negalimas be papildomų investicijų, o jų pasiekiamumas, ypatingai smulkiam ir vidutiniam verslui yra ribotas. Todėl verslui vienas svarbiausių klausimų - finansų prieinamumas“, - sako Alvydas Žabolis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tarybos narys.

REKLAMA

Anot jo, šalyje bankų sektorius, kuris šiuo metu yra pagrindinis kreditavimo šaltinis, - per daug koncentruotas ir nėra kitų finansinių instrumentų šalyje, kuriais galėtų pasinaudoti įmonės.


Rašyti komentarą...
f
faxius
2013-05-09 16:30:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas imigracijos skatinimas, skamba taip - savus išgujome, mokėdami minimumą su vokeliais, dabar - prisivežkime indusų, padarykime samdomus darbuotojus visiškai priklausomais ir ekonomika ims augti...
cha - cha - cha... gal ir neblogai , juk genetinė įvairovė Lietuvos gyventojų populiacijoje, sąlygotų rųšies (tipo LT ???) išlikimą??? cha - cha - cha...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų