Lietuvoje gyvybės draudimo bendrovių per pirmus tris šių metų mėnesius pasirašytų įmokų suma siekė 131,5 mln. litų ir, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo beveik 6 proc.

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija teigia, kad nors gyvybės draudimo rinka nuosekliai auga, jos įmokų suma bendrame draudimo portfelyje tesudaro 31 proc., kai Europoje ši dalis siekia daugiau nei 59 proc.

Pirmą šių metų ketvirtį prie gyvybės draudimo rinkos augimo labiausiai prisidėjo investicinis gyvybės draudimas, kurio įmokų suma, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 8,5 proc. ir  sudarė net 72 proc. visų pasirašytų gyvybės draudimo įmokų. Tačiau pastebimas ir tradicinio gyvybės draudimo populiarėjimas: beveik 34 proc. padidėjo pasirašytų draudimo įmokų suma pagal pensijų anuitetų draudimo sutartis, taip pat išsiskyrė draudimo mirties atvejui grupė, per tris mėnesius ūgtelėjusi 17,1 proc.

„Pastebime, kad gyvybės draudimo rinka nuosekliai auga. Bendrasis vidaus produktas pirmą šių metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo beveik 7 proc., vadinasi, mūsų šalies ekonominė padėtis gerėja, o kartu su ja auga ir gyventojų optimizmas. Stebėdami pasaulio akcijų rinkų atsigavimą, gyventojai daugiau lėšų skiria investiciniam gyvybės draudimui, tai ir turi didžiausią įtaką visos rinkos augimui.“, – teigia Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) prezidentas Artūras Bakšinskas.

REKLAMA

Pasak jo, nors gyventojai vis aktyviau renkasi gyvybės draudimą kaip būdą kaupti lėšas senatvei, vaikų studijoms ar siekdami užtikrinti finansinę artimųjų apsaugą nelaimės atveju, visgi jis dar nepasiekė tokių mastų kaip užsienio šalyse. Pavyzdžiui, Europoje vienam gyventojui per metus tenka apie 2935 Lt gyvybės draudimo įmokų, iš kurių Prancūzijoje – 7614 Lt, Lenkijoje – 556 Lt, o Lietuvoje ši suma tesiekia vos 131 Lt. Tuo tarpu ne gyvybės draudimui vienas gyventojas per metus Lietuvoje skiria dvigubai daugiau lėšų – apie 291 Lt.


Rašyti komentarą...
M
Mindaugas
2011-05-02 13:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai akivaizdžios priežastys, dėl ko nesidraudžia..
Nes kai pamatai kokios sumos yra išmokamos kaip kompensacijos ir kokios pelnui tai greitai suvoki, kad permoki už gyvenimą po žydru dangumi. Nebekalbu apie problemas kylančias norint atsiimti priklausančias išmokas....
MĖŠLĄ PARDUODATE, ATGAL TĄ PATĮ GAUNATE.
Atsakyti
0

t
tai ko tiketis
2011-05-02 14:01:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai atlyginimai skiriasi desimtis kartu.
Atsakyti
0

T
Tutanchamonas
2011-05-08 09:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu draudimu. Draudimo kontoros - tiesiog sukciu gaujos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų