„Baltik vairas“ didins darbuotojų skaičių, investuos 1,5 mln. eurų

Šiaulių dviračių gamykla „Baltik vairas“ šiemet ketina investuoti 1,5 mln. eurų ir pasiekti 400 tūkst. dviračių gamybos apimtis.

Pernai pasiekusi 75 mln. eurų pajamų kartelę, šiemet įmonė planuoja augti iki 130 mln. eurų, o elektrinių dviračių pardavimai gali viršyti lėšas, gaunamas iš tradicinių dviračių gamybos, pranešė „Baltik vairas“.

Pasak „Baltik vairo“ generalinio direktoriaus Žilvino Duboso, sparčiai augant elektrinių dviračių paklausai pernai bendrovė investavo beveik 1 mln. eurų į penktąją surinkimo liniją. Buvo sukurta 70 naujų darbo vietų, vis daugiau įmonės darbuotojų įtraukiama į elektrinių dviračių gamybą.

„Siekdami sėkmingai išnaudoti augančias verslo galimybes turime investuoti į visas sritis – nuo naujų modelių kūrimo, tiekimo grandinės tobulinimo ir darbuotojų mokymų iki mokslinių tyrimų ir naujų objektų statybų. Pernai investicijos buvo skirtos įsigyti naujai gamybinei linijai, 3D spausdintuvui, bandymų laboratorijos įrangai. Šiemet ne tik pratęsime pradėtus projektus, bet ir pirmieji Lietuvoje pastatysime elektrinių dviračių baterijų saugyklą“, – pranešime sakė Ž. Dubosas.

Pasak jo, baterijų saugykla yra būtina siekiant užtikrinti tvarią įmonės veiklą. Saugykla yra statoma gamyklos teritorijoje, griežtai laikantis saugumo reikalavimų, joje bus galima sandėliuoti iki 10 tūkst. vienetų baterijų, statybas planuojama užbaigti iki metų pabaigos.

Ž. Duboso teigimu, nuo pernai elektrinių dviračių paklausa auga sparčiau nei tradicinių dviračių. Daugelyje šalių elektrinių dviračių įsigijimui taikomos subsidijos, miestuose sparčiai daugėja dviračių takų. Vis daugiau organizacijų – pavyzdžiui, teikiančių pašto ar pristatymo paslaugas – vietoje automobilio renkasi elektrinį dviratį, taip pat šias transporto priemones perka darbuotojams.

REKLAMA

Bendrovės vadovas sako, kad ankstesniais metais elektrinių dviračių gamybos dalis įmonės apyvartoje sudarė apie 20 proc., tačiau šiais metais tikimasi, kad šis rodiklis viršys 50 procentų. 2020 metais „Baltik vairas“ surinko 31 tūkst. elektrinių dviračių.

„Baltik vairas“ yra viena didžiausių Europoje dviračių gamyklų, 99,3 proc. įmonės produkcijos eksportuojama į Vokietiją, Nyderlandus, Daniją ir kitas šalis. Šiuo metu gamykloje dirba 450 darbuotojų, kitąmet jų skaičių planuojama didinti iki 550.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų