Socialdemokratai siekia išsiaiškinti, kodėl bankuose daugėja įmonių indėlių

Seimo opozicijoje esantys socialdemokratai siekia, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Lietuvos bankas (LB) aiškintųsi, kodėl pastaruoju metu bankuose daugėja įmonių indėlių.

Gintautas Paluckas (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

Parlamentarai be kita ko nori sužinoti, ar tarp įmonių, kurioms leista atidėti mokesčius, yra ir didinusių indėlius. Institucijų prašoma pateikti tokių įmonių sąrašą, rašoma pranešime spaudai.

Pasak Gintauto Palucko, mokesčių atidėjimai dėl koronaviruso krizės siekia beveik 1 mlrd. eurų, tuo metu LB skelbia, kad įmonių indėlių augimas pandemijos metu buvo didžiausias Europoje.

„Įmonių, kurios pandemijos metu didino savo indėlius ir įmonių, kurios tuo pat metu gavo mokesčių atidėjimus palyginimas – viešojo intereso reikalas. Mums šiuo atveju kyla klausimų dėl efektyvaus ekonomikos gelbėjimui skirtų pinigų panaudojimo, todėl paprašėme suteikti papildomą informaciją“, – pranešime sakė socialdemokratų lyderis. 

LB Finansinio stabilumo departamento direktorius Jokūbas Markevičius šią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė, kad įmonių indėlių metinis augimas jau siekia beveik 40 proc. ir jis yra spartesnis nei visoje Europos Sąjungoje. 

LB duomenimis, nefinansinių bendrovių indėlių suma spalio pabaigoje buvo 8,776 mlrd. eurų – 39,5 proc. daugiau nei prieš metus, o vien spalio mėnesį ji išaugo 735,5 mln. eurų, arba maždaug 9 procentais. 


Rašyti komentarą...
j
jap
2020-12-05 23:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi lauks kažko, reikia lašinukus auginti, valstybės ar žmonių sąskaita... :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų