Kogeneracinės jėgainės vadovai ieško atliekų tvarkytojo: per metus sudegintų 50 tūkst. atliekų

Vilniaus kogeneracinė jėgainė paskelbė komunalinių atliekų priėmimo konkursą. Jo laimėtojas per 1,5 metų sutvarkytų ir parengtų deginti iki 50 tūkst. tonų komunalinių atliekų.

Pradinė jų tonos sutvarkymo kaina, mokama jėgainei, yra 32,5 euro, pranešė jėgainės projektą įgyvendinanti „Ignitis grupė“.

„Konkursas skelbiamas, siekiant sudaryti galimybę kuo didesniam skaičiui atliekų tvarkytojų tinkamai sutvarkyti komunalines atliekas, kurios kitu atveju lauktų taršesnis ir brangesnis šalinimas sąvartynuose“, – rašoma pranešime. 

VKJ bus pajėgi panaudoti apie 160 tūkst. tonų per metus.

Pernai pavasarį jau skelbtas atliekų priėmimo aukcionas. „Ignitis grupė“ BNS penktadienį paaiškino, kad jis buvo skirtas katilo bandymams. 

Šiuo metu jėgainėje vyksta karštieji bandymai. Komercinę veiklą ji planuoja pradėti kitąmet.

Jėgainės statyba kainuos apie 350 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis. 


Rašyti komentarą...
Z
Z.
2020-12-04 19:51:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tada nesuprantu kam reikalingas tam tarpininkas? Šiukšlių vežikai išveža ir dalinai patys rūšiuoja arba perduoda regioniniam atliekų tvarkymo centrui, o iš šitų visų logiškai manant patektų jau deginimui. O kam reikalingas dar vienas tarpininkas - grynas Sopranų biznis. Kodėl VKJ negali nurodyti iškart reikalavimus deginamoms atliekoms be jokio tarpininko?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų