Pleištas tarp JAV ir Kanados: Trumpas įvedė muitus aliuminiui

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paskelbė, kad nurodė atnaujinti 10 proc. muitus iš Kanados importuojamam aliuminiui, sakydamas, kad pagrindinė Jungtinių Valstijų prekybos partnerė užtvindė metalu šalies rinką.

Donaldas Trumpas (nuotr. Scanpix)

Kanada, kaip įprasta, pasinaudojo mumis, – kalbėjo D. Trumpas kalboje, pasakytoje „Whirlpool“ skalbimo mašinų gamykloje Klaide, Ohajo valstijoje.

„Pasirašiau dekretą, kuris gina Amerikos pramonę, pakartotinai įvesdamas aliuminio muitus Kanadai“, – parreiškė jis.

D. Trumpas atleido Kanados gaminius nuo muitų, vykdydamas laisvosios prekybos susitarimą su Meksika ir Kanada (USMCA), su sąlyga, kad Kanada „neužtvindys mūsų šalies eksportu ir nepakenks darbo vietoms mūsų aliuminio pramonėje“.

„Kanados aliuminio gamintojai sulaužė šį įsipareigojimą“, – kalbėjo D. Trumpas.

Muitai, įsigaliosiantys rugpjūčio 16 dieną, yra Vašingtono atsakas į „aliuminio importo iš Kanados padidėjimą“ pastaraisiais metais, kuris „kelia grėsmę vietos aliuminio gamybai“.

„Nusprendžiau, kad priemonės, dėl kurių susitarta su Kanada, nėra veiksmingos alternatyvios priemonės kovoje su grėsmės mūsų nacionaliniam saugumui padidėjimu, kurią kelia aliuminio importas iš Kanados“, – pareiškė D. Trumpas.

Otava neigia kelianti grėsmę artimos sąjungininkės nacionaliniam saugumui – abi valstybės yra susijungusios į laisvosios prekybos zoną nuo 1994 metų.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau praėjusio mėnesio pradžioje atsisakė vykti į Vašingtoną dalyvauti USMCA paskelbimo ceremonijoje, kai D. Trumpas išreiškė ketinimą vėl įvesti muitus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų