Nustatė paramos tvarką turgavietėms: prekeiviai gautų iki 300 eurų

Vyriausybė trečiadienį patvirtino bendros 6 mln. eurų vertės kompensacijos nuo koronaviruso krizės nukentėjusioms turgavietėms paskirstymo ir naudojimo tvarką. 

Turgus (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, parama bus suteikta turgaviečių prekiautojams, vykdantiems prekybą ne maisto produktais. Kompensacija siektų iki 300 eurų. 

„Dėl pandemijos, žinoma, tam tikrą netektį patyrė ir turgavietėse prekiaujantys prekeiviai, todėl yra pagrįsta, kad tam tikrą kompensaciją už sumokėtą turgaviečių mokestį galėtų būti grąžinta. Ta kompensacija nebūtų didelė, ji neviršytų 300 eurų, ir būtų visa eilė sąlygų, norint ją gauti: tai yra, ar turgavietės prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso, ar vykdė veiklą kovo mėnesį ir ją tęsia birželio mėnesį ir yra kitų reikalavimų“, – posėdyje kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. 

Jis priminė, kad reikalingos lėšos bus perskirstytos iš nekilnojamojo turto (NT) nuomos subsidijoms skirtos paramos. 

„Pinigai buvo skirti tam mokesčiui iš dalinio nuomos mokesčio, kur jau Vyriausybė nutarimus priėmusi ir skyrusi 100 mln. eurų. Šita kompensacija, prognozuotina, galėtų sudaryti apie 6 mln. eurų“, – kalbėjo R. Sinkevičius. 

REKLAMA

Vyriausybė birželio pabaigoje perskirstė NT nuomos subsidijoms skirtus 100 mln. eurų – joms skirta suma sumažinta iki 90 mln. eurų, o likę 10 mln. eurų paskirstyti turizmui (4 mln. eurų) bei naujai priemonei – „Turgavietės mokesčio kompensacija“ (6 mln. eurų). 

Vyriausybė tuomet atitinkamai koregavo Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame numatyta minėta nauja priemonė. 

Savo ruožtu, Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos prezidentas Vytenis Butkevičius tąkart sakė BNS, kad parama nepadengs visų patirtų nuostolių, tačiau tai „geriau negu nieko“. 


Rašyti komentarą...
v
varz
2020-07-09 00:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepadengs tikrai
Atsakyti
0

a
algis
2020-07-09 04:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
norint padengti nuostolius,reikia atsizvelgti i deklaracija,tad klausimas deklaruoja pajamas eur,o gauna tis simtus,kur logika
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų