Karantino akivaizdoje didelis darbo krūvis atiteko parduotuvių darbuotojams. Jie sparčiai pildo vis ištuštėjančias lentynas ir aptarnauja pirkėjus, kurie šiuo metu perka gal ir rečiau, bet kur kas daugiau.  Prekybos tinklai pripažįsta, kad daliai darbuotojų darbo padaugėjo, tačiau apie papildomus priedus kalba gana aptakiai.

(nuotr. TV3/Raimundas Maslauskas)

(nuotr. TV3/Raimundas Maslauskas)

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kaip penki didžiausi šalies parduotuvių tinklai atsiskaitys už papildomus darbuotojų krūvius.

Mokės motyvacinius priedus

Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tvirtino, kad atsižvelgiant į dabartinę padėtį, pirkėjų srautus ir padidėjusį krūvį parduotuvių darbuotojams, kovo mėnesį trigubai buvo padidinti motyvaciniai priedai.

„Paprastai šis motyvacinis priedas siekia 65 eurus, o visą kovą dirbusiems darbuotojams jis didės iki 200 eurų, dirbusiems nuo kovo 18 iki mėnesio pabaigos – iki 130 eurų.

Taip pat iki karantino pabaigos parduotuvės dirba nuo 9 iki 20 val., tad ir pats darbo laikas darbuotojams yra sutrumpintas. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, prekybos tinklas lanksčiai dėlioja darbo grafikus, kad nekiltų rūpesčių darbuotojams, namuose turintiems mažamečių vaikų“, – pasakojo L. Skersytė.

REKLAMA

Kiti prekybininkai apie darbuotojų paskatinimą kalba gana aptakiai.

Pavyzdžiui, prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis teigė, kad darbuotojų darbo valandos nepasikeitė, su dirbusiais daugiau esą bus atsiskaityta, tačiau kaip tiksliai, neatskleidė:

„Darbuotojai dirba tiek pat valandų, kiek dirbo ir prieš karantiną, tačiau darbo krūvis išties padidėjo. Mūsų prekybos tinkle atlyginimas nėra fiksuotas, darbuotojai atlikę daugiau darbų, gauna didesnį užmokestį. Taip pat bus ir šiuo metu. Tie žmonės kurie padarys daugiau darbų, gaus ir didesnį atlyginimą.“

Krūvis sumažėjo, nes laikas sutrumpėjo

„Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė priminė, kad nuo karantino pradžios parduotuvėse buvo sutrumpintas darbo laikas.

„Šiuo metu parduotuvių darbuotojai dirba nuo 9 iki 20 val. po keturias dienas iš eilės, kaip ir anksčiau. Darbo valandos apskaičiuojamos ir už jas atsiskaitoma pagal Darbo kodeksą.

Darbo grafikus dažnai deriname atsižvelgdami ir į darbuotojo poreikius. Turime daug vaikus auginančių darbuotojų, kurie šiuo metu turi prižiūrėti vaikus. Esame nusprendę, kad jei darbuotojas, ypač vyresnio amžiaus, baiminasi dirbti pandemijos metu, gali pasiimti atostogas“, – tikino prekybos tinklo atstovė.

Pasak E. Dapkienės, taip pat jau antrą savaitę pastebimas gerokai sumažėjęs pirkėjų skaičius.

„Praėjusią savaitę – apie 34 procentų, o nuo šios savaitės pradžios – jau apie 40 procentų mažiau klientų nei pernai tuo pačiu metu.

REKLAMA

Žmonės apsiperka rečiau, bet jų prekių krepšelis – gausesnis. Tokie pokyčiai lemia ir sumažėjusį darbuotojų krūvį. Žinoma, suprantame, kad dabartinė situacija yra pasikeitusi – mūsų darbuotojai atsidūrė pirmose karo su šiuo virusu linijose.

Tad dabar dedame visas pastangas pasirūpinti darbuotojų ir klientų saugumu mūsų parduotuvėse, užtikrinti prekių tiekimą. Po to bus sprendžiami ir kiti klausimai. Visada vertiname savo darbuotojų pastangas, išmokame priedus už darbo rezultatus“, – tikslesnių detalių apie priedus tinklo atstovė neatskleidė.

Ieško papildomų darbuotojų

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pastebėjo, kad pastaruoju metu darbuotojai jaučia padidėjusį darbo krūvį, todėl siekiama palengvinti jų krūvius.

„Laikinai sutrumpinome parduotuvių darbo laiką, taip pat ieškome papildomų rankų. Ieškome įvairių sprendimų, kaip galėtume rasti pagalbos tiek darbui parduotuvėse, tiek sandėliuose, taip pat kalbamės ir su kitomis organizacijomis, įmonėmis dėl galimybių laikinai įdarbinti jų darbuotojus.

Mūsų darbuotojai gauna kasdienį maitinimą, šiuo sudėtingu metu taip pat stipriname jų imunitetą, darbuotojams taip pat bus mokami ir papildomi piniginiai priedai“, – teigė prekybos tinklo atstovė.

I. Baltrušaitienė tvirtino, kad prekybos tinklas deda visas pastangas, kad pirkėjai būtų aprūpinti būtiniausiais maisto produktais ir galėtų apsipirkti pagal savo poreikius.

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė teigė, kad įmonei ypač rūpi darbuotojų sauga.

REKLAMA

„Labai gerai suprantame, kokia atsakomybė ir koks krūvis tenka mūsų prekybos centrų darbuotojams, todėl papildėme jų naudų paketą, pavyzdžiui, esant būtinybei ar norint likti namie šiuo karantino laikotarpiu, jie gali eiti atostogų, net jei nėra jų sukaupę.

Taip pat darbe jiems siūlomi papildomi sveikatingumo paketai, peržiūrimi atlyginimų priedų mechanizmai.

Visų trijų Baltijos šalių lygiu įmonė įsteigė specialų paramos fondą darbuotojams. Jie kviečiami kreiptis, jeigu patys ar jų šeima dėl koronaviruso susidariusioje situacijoje patiria didesnių finansinių sunkumų. Pavyzdžiui, sutuoktiniui netekus darbo sumažėjo pajamos ar reikia įsigyti kompiuterį namuose likusiam ir mokslus nuotoliniu būdu tęsiančiam vaikui“, – pasakojo prekybos tinklo atstovė.

R. Keršienė primena, kad nuo karantino pradžios prekybos tinklo parduotuvės sutrumpino darbo laiką: visos parduotuvės dirba sutrumpintu laiku – 9-20 val., išskyrus tris budinčius prekybos centrus – po vieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Darbo grafikai yra derinami su kiekvienu darbuotoju individualiai ir tarpusavyje sutariama, kokiu etato dydžiu dirbama, kiek laisvų dienų ar valandų darbuotojui reikia.

Tai individualiai aptariama ir papildomai sprendžiama ir tais atvejais, kai darbuotojui reikia pasirūpinti namie esančiais vaikais ar vyresnio amžiaus tėvais, giminaičiais“, – tikino prekybos tinklo atstovė.

edita
2020-03-29 16:05:45
nereikia pasakoti,kad rupinamasi darbuotojais,jie yra perkraunami darbais,kasoje isbuti tiek valandu o ir pavalgyti duoda kelias minutes,kartais net nespeja ,saukia gryzti i kasa
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Anonimas 2020-03-30 12:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kretingos centrinėj maximoj direktorė nesugeba kai kuriem žmonėm padaryti normalių grafikų, yra kas dirba 4 dienas ir tik 2 išeigines turi. Ir net neįdomu, kad žmogus nori įprasto grafiko (su 4 išeiginėm). Žmonės aria kaip arkliai, tuoj pati direktorė galės eiti dirbti, nes nebus kam dirbti greitai   ATSAKYTI
Zose 2020-03-30 06:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu o kodel tyli didziausias kasalotas Sanitexas? Ten gi pas juos didzisusias srautas zmoniu! Kasininku mazai,o prekiu krepselis ir po 500 eur siekia. Pirkeju milijonas! Tai jiems priedu gal po puse algos duos?valandu netrumpina..   ATSAKYTI
As 2020-03-29 23:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbau nuo 10 iki 10 dabar nuo 8 iki 8 labai sutrumpejo laikas. Apie jokias papildomas pagalbas nera kalbos, uzkele produtkyvuma pas jus per daug darbuotoju net. Zada prieda uz pavojingas salygas net 50 eur ant popieriaus uz tai kad visi karantine o mes privalom dirbti.    ATSAKYTI
Pardavėja 2020-03-29 23:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbti reikia trigubai, net nespėji kartais visų darbų padaryt, kai gauni atlyginimą, tai verkti norisi.... Patys galėtų padirbti kokį mėnesį, pamatytų koks tai krūvis.   ATSAKYTI
Kasininkė 2020-03-29 23:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Džiaugsimės kad tik darbus išsaugotume    ATSAKYTI
laima 2020-03-29 20:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
truksta zodziu, kokie gobsus prekybos tinklu valdytojai
   ATSAKYTI
Rima 2020-03-29 20:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbam tas pačias valandas kaip ir dienom.Nesaugo jie tu darbuotojų duoda viena medicininė kaukė 4 dienoms,jiems visiškai dzin.Apyvartos 100 procentų algos minimumas.Geda tokiai Maksimai,kuri milijonus kraunasi.   ATSAKYTI
Maximos darbuotojas 2020-03-29 19:37:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maximos atstovė nežino apie ką kalba. Dirbo laikas keitėsi parduotuvių, ne darbuotojų. Dirbam viršvalandžius ir einam į darbus per išeigines naktimis papildomai- privalomai   ATSAKYTI
Aurelija Anankaite 2020-03-29 19:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutrumpinus valandas ir daliai darbuotojų turint nedarbingumą ar išėjus atostogų, likusiems krūvis tik didėja.o mokama už valandas.   ATSAKYTI
Om 2020-03-29 18:12:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dangsto savo nenora moketi atlyginimus. Apyvarta 100%. Zmoniu sumazejo,nes perka daug ir nelaksto kasdiena. Sutrumpino darbo valandas kurias turime atidirbti papildomas dienas. Net pietu pertraukos negalime isnaudoti,dirbam per savo pietus uz dyka. Sutrumpinta darbo diena visada reiskia tik dar didesni darbo kruvi darbuotojui. Juk ne kas kitas viska speti ir padaryti turi per dar trumpesni darbo laika. Negana kruvis yra padidejes,bet ta kruvi uzkrauna padaryti per valanda vietone dvieju. Iseitu 12 valandu darba turi padaryti per 8 val. Ir tai nera darbuotojui i nauda. Tai tik darbdaviui naudinga. Bet viskas nupiesiama kaip graziai. Del darbuotoju sutrumpinome darbo laika. Del saves jus ta padarete. Be viso ko darbuotojus varo atostogas isnaudoti karantino metu,o ne bijantiems ir norintiems. Niekas ju neklausia.    ATSAKYTI
Simona 2020-03-29 18:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kelkit algas maximoje o ne atostogų siulykite , baisu..   ATSAKYTI
Simona 2020-03-29 18:11:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kelkit algas maximose, o ne atostogų siulykite.   ATSAKYTI
Prekybos krokodilai nesupranta 2020-03-29 17:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nuo valandų priklauso o nuo pirkėjų gausos.Ar sutrumpinot ar ne vistiek pirkėjų tiek pat ateis.Nesvaikit darbdaviai.O ką darysit jeigu nuo corono kris pardavėjos teks būriais eiti izoliuotis kaip medikai.Gal tada suprasit ką prarandat   ATSAKYTI
Ro.as 2020-03-29 20:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiti ateis  
Prekybos krokodilai nesupranta 2020-03-29 17:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne nuo valandų priklauso o nuo pirkėjų gausos.Ar sutrumpinot ar ne vistiek pirkėjų tiek pat ateis.Nesvaikit darbdaviai.O ką darysit jeigu nuo corono kris pardavėjos teks būriais eiti izoliuotis kaip medikai.Gal tada suprasit ką prarandat   ATSAKYTI
Prekybos krokodilai nesupranta 2020-03-29 17:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nuo valandų priklauso o nuo pirkėjų gausos.Ar sutrumpinot ar ne vistiek pirkėjų tiek pat ateis.Nesvaikit darbdaviai.O ką darysit jeigu nuo corono kris pardavėjos teks būriais eiti izoliuotis kaip medikai.Gal tada suprasit ką prarandat   ATSAKYTI
Mk 2020-03-29 17:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet kiek melo košmaras tiesiog   ATSAKYTI
2020-03-29 17:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parduotuvių darbo laikas sutrumpėjo,darbuotojai kaip dirbo po 11val taip ir dirba.Niekas nepasikeitė,tiesa,sakė,kad primes keliasdešimt eurų už kenksmingas darbo sąlygas.Taip,kad nereikia čia girtis.Tiesa aprūpino kaukėmis ir skydais.   ATSAKYTI
Jolanta 2020-03-29 16:56:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
IKI tinklas-aprupinkit darbuotojus nors kaukem,nes darbuotojai iš namų nešasi!   ATSAKYTI
Onutė 2020-03-29 20:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Švęsti žodžiai duoda viena kaukę per dieną ir kaip nori nori alsuok nori ne koks jų reikalas gi mes negrai ir mums gerai  
pirkeja 2020-03-30 08:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirba be kaukiu maciau  
Jolanta 2020-03-29 16:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
IKI tinklas-aprupinkit darbuotojus nors kaukem,nes darbuotojai iš namų nešasi!   ATSAKYTI
Jolanta 2020-03-29 16:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
IKI tinklas-aprupinkit darbuotojus nors kaukem,nes darbuotojai iš namų nešasi!   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Saugumo priemonės Vilniaus oro uoste (nuotr. organizatorių)
Karantino metu Lietuvos oro uostuose buvo nutraukti visi reguliarūs skrydžiai. Juose leidosi ir kilo tik krovininiai lėktuvai ir keli keleivinių, kurie pargabeno užsienyje ...
Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)
Kipro valdžia patvirtino veiksmų planą dėl Larnakos ir Pafoso oro uostų atidarymo, rašo KNEWS portalas. Kipro transporto, ryšių ir viešųjų darbų ministras Yannis Karusos ...
Jau ilgą laiką netyla ginčai dėl pesticidų ir trąšų naudojimo žemės ūkyje. Juos spręsti ėmėsi Europos Komisija (EK), kuri siūlo sumažinti 50 proc. pesticidų ir 20 proc. trąšų ...
(nuotr. Andrius Ufartas/Fotobankas)
Daugybė keliautojų netolimoms kelionėms ieško pigesnių galimybių, pavyzdžiui vyksta autobusu ir perka bilietus akcijų metu. Tačiau dėl kilusios koronaviruso pandemijos ir ...
(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Karantino metu itin išaugo prekių pristatymo į namus poreikis, padidėjo ir šioje srityje dirbančių žmonių krūvis. Visgi elektroninės parduotuvės „Barbora“ darbuotojai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų