Pinigų plovimo skandalas Latvijoje: iškelta pusšimtis bylų

Latvijos teisėsauga tiria pusšimtį baudžiamųjų bylų dėl įtariamo pinigų plovimo per dabar jau likviduojamą ABLV banką, iš jų maždaug dešimtyje yra požymių, jog į šias finansines aferas buvo įsitraukę jo buvę darbuotojai.

Eurai (nuotr. 123rf.com)

Pasak Valstybinės policijos viešųjų ryšių skyriaus atstovė Elinos Prieditės, šias bylas tiria Kovos su ekonominiais nusikaltimais tarnyba, daugumoje jų įtariamieji yra ABLV klientai, tačiau yra banko darbuotojų tikėtino įsitraukimo į pinigų plovimą atvejų.

„Yra požymių, kad ABLV darbuotojai, veikdami pavieniui arba grupėmis, sukurdavo galimybes legalizuoti neteisėtai įgytas lėšas“, – sakė ji.

Kaip jau buvo skelbta, vienoje tokių bylų dėl 50 mln. eurų išplovimo per ABLV figuruoja 14 įtariamųjų.

2018 metų vasarį Latvijos bankų priežiūros institucija, gavusi JAV iždo departamento pranešimą apie tai, kad tuo metu trečias pagal aktyvų vertę bankas Latvijoje ABLV yra įsivėlęs į tarptautines pinigų plovimo ir korupcijos schemas, veikdama Europos Centrinio Banko nurodymu, sustabdė ABLV veiklą.

ABLV buvo apkaltintas ryšiais su Šiaurės Korėja ir kitomis probleminėmis šalimis iš Jungtinių Tautų sąrašo, taip pat didelio masto neteisėtomis finansinėmis operacijomis.

2018-ųjų vasarą buvo patvirtintas ABLV likvidavimosi planas, panaikinta jo licencija.

Pernai rudenį Latvijos finansinės žvalgybos tarnyba pranešė, jog ABLV dalyvavimą įtariamose tarptautinėse pinigų plovimo schemose tiria darbo grupė, sudaryta iš 25-ių valstybių atstovų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų