teisėsauga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teisėsauga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teisėsauga“.

Sulaikyti 4 Sakartvelo piliečiai: įtariami vogę vertingas knygas Lietuvoje ir užsienyje

Lietuvos ir kelių kitų šalių teisėsaugos pareigūnai sulaikė keturis Sakartvelo piliečius, įtariamus dėl vertingų knygų vagysčių iš Vilniaus universiteto ir kitose Europos šalyse esančių bibliotekų, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra. Operacijoje, apėmusioje ir kitus procesinius veiksmus, įskaitant kratas, dalyvavo apie 100 policijos pareigūnų, tarp jų – keturi Lietuvos policininkai.

Pareigūnai aiškinsis, ar paliatyvios pagalbos klinika tinkamai prižiūrėjo 84 metų moterį

Teisėsaugos pareigūnai aiškinsis, ar Šiaulių rajone esanti paliatyvios pagalbos klinika tinkamai prižiūrėjo garbaus amžiaus ligonę. Šiaulių apskrities policija ketvirtadienį pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo.
Aktualijos 2024-04-04

Tarptautinė operacija atskleidė – per Lietuvoje veikusią finansinę įmonę legalizuoti 2 mlrd. eurų: sulaikyti du asmenys

 Lietuvos, Latvijos ir Italijos teisėsauga tarptautinės operacijos metu antradienį sulaikė du asmenis, įtariamus neteisėtu 2 mlrd. eurų legalizavimu per anksčiau Lietuvoje veikusią finansų įstaigą, pranešė Generalinė prokuratūra. Jos duomenimis, įtariama, kad nuo 2017 metų du pagrindiniai įtariamieji neteisėtai legalizavo apie 2 mlrd. eurų, naudodamiesi pasauliniu mastu veikusiu priedangos įmonių tinklu.

Dingus dar vienai mergaitei specialistas siunčia žinią: nustebsite, kokia tiesa kartais išaiškėja

Dingus žmogui, artimieji bando juos surasti bet kokia kaina. Kartais pagalbos kreipiamasi ne tik į teisėsaugos institucijas, bet ir į privačius detektyvus. Buvęs kriminalistas ir privačios detektyvų grupės įkūrėjas Olegas Rimanas dalinasi, kaip atrodo dingusių asmenų paieškos ir kokie yra privataus detektyvo darbo ypatumai. Šią savaitę Lietuvą sukrėtė paauglės vilnietės dingimo istorija, kuri vėliau atsirado. Kaune buvo dingusi mergaitė, vėliau paaiškėjo, kad ją pagrobė.

Išpuolis Kaune: pasibeldusius vyrus įleidusi moteris buvo sumušta ir apvogta

Kaune antradienį du asmenys, įsiveržę į butą, apiplėšė moterį, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, apie 15 val. 10 min. Povilo Višinskio gatvėje, į moters (gim. 1969 m.) nuomojamą butą, moteriai atidarius duris, užėjo du asmenys (vienas iš matymo pažįstamas), kurie sumušė moterį bei pagrobė 135 eurus. Nukentėjusioji, suteikus medicininę pagalbą, gydoma ambulatoriškai. Įtariamasis (gim. 1982 m.) ieškomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo.

Iš VSD vadovo lūpų – skubus perspėjimas Lietuvai: tai reikia stabdyti

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis sako, kad svarsto kreiptis į teisėsaugą dėl vadinamosios pranešėjo istorijos, šiuo metu narpliojamos Seimo komisijoje. „Aš apie tai galvoju, taip“, – laidai „BNS Akiratyje“ sakė žvalgybos institucijos vadovas. Jis tvirtino kol kas nematantis tam preteksto, tačiau lauks, kuo baigsis parlamentinis tyrimas, kurio dalis klausimų yra susiję su VSD veikla.

„BaltCap“ atleido Stepukonį, kreipėsi į teisėsaugą

Baltijos šalyse veikianti privataus kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ dėl netinkamai tvarkytų finansų atleido jos valdomo fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerį bei Nacionalinį stadioną statančios įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovą Šarūną Stepukonį. „BaltCap“ taip pat kreipėsi į teisėsaugą, fondo finansų direktoriams nustačius veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus.
Kriminalai 2023-11-23

Pamačius šį vyrą policija prašo nedelsti: slapstosi jau beveik metus

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.  Skelbiama, kad 2022 m. sausio 16 d. apie 2 val. 30 min.

Ekspertai apie Šiliausko nubaudimą: „Dirbkime tyliai ir kokybiškai, o ne vaidinkime Tado Blindos“

Rekordinį, beveik ketvirčio milijono eurų, kyšį paėmęs buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas į kalėjimą nesės – atsipirko bauda. Nors prokuroras buvusį valdininką siūlė 6-eriems metams pasiųsti į kalėjimą, Kauno apygardos teismas pirmadienį jam paskyrė 65 tūkstančių eurų baudą ir 7 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.
2023-11-13

Teisėsauga atlieka tyrimą dėl Vilniaus rajone rastų nuodingų medžiagų

Teisėsauga atlieka tyrimą dėl Vilniaus rajone, Žėkiškių kaime, rastų nuodingų medžiagų. Praėjusią savaitę Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamentas pranešė iš Vilniaus rajono savivaldybės gavęs informaciją, jog nuo 2021 metų gegužės minėtame kaime esančiame angare laikomos pavojingos atliekos neatitinka laikymo sąlygų, yra kilęs pavojus žmogaus sveikatai ir aplinkai.
REKLAMA
REKLAMA

Estai nesusigundė atvykusio lenko siūlomu kyšiu Lietuvoje: pranešė teisėsaugai

Lenkas, atvykęs į Lietuvą, siūlė estams net 100 tūkstančių eurų kyšį. Estijos valstybinei įmonei Kelmės rajone statant vėjo elektrines, vieno lenkų koncerno atstovas pasiūlė estams šimtą tūkstančių, kad daugiau nei 100 milijonų eurų vertės statybų projektus laimėtų būtent jo bendrovė. Estai pinigais nesusigundė ir pranešė Lietuvos teisėsaugai, o ši lenką pričiupo. Kyšį siūliusio ir dalį jo net davusio lenko prokuratūra dabar niekur neišleidžia iš Lietuvos.

Lietuvoje išaiškintas narkotikų platinimo tinklas: jauniausiam įtariamajam – 16 metų

Atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, Kauno teisėsaugos pareigūnai sulaikė 15 įtariamųjų, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Nustatyta, kad narkotikai gabenti iš Graikijos, o jauniausias įtariamasis vos 16 metų amžiaus nepilnametis.

Atskleidė, kur dabar yra mergaitė, gyvenanti su „Šiaulių kanibale"

Pasklido informacija, kad iš kalėjimo paleistos, prieš 12 metų žiauriai merginą nužudžiusios Viktorija Mikalauskaitė bei Viktorija Uždavinytė, dar kitaip vadinamos „Šiaulių kanibalėmis“. V. Mikalauskaitė, šaltinių žiniomis, šiuo metu dirba vienoje iš Panevėžio parduotuvių kasų bei gyvena su moterimi bei jos mažamečiu vaiku. Šaltinių teigimu, mergaitė yra mušama. Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Panevėžio vaiko teisių skyriumi sužinoti, kur šiuo metu yra galimai mušama mergaitė.
2023-09-18

Teisėsaugai nepavyko nustatyti, kas melagingai pranešė apie sprogmenis valstybinėse institucijose: sustabdė tyrimus

Teisėsauga sustabdė ikiteisminius tyrimus dėl metų pradžioje gautų melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis įvairiose valstybinėse institucijose Vilniuje, Eltai patvirtino prokuratūra. Asmenį ar asmenis, melagingai pranešusius apie sprogmenis, nustatyti nepavyko.
Kriminalai 2023-09-16

Patiklumui ribų nėra: paspaudė nuorodą, suvedė duomenis ir neteko 3 tūkst. eurų

Paspaudęs SMS žinute gautą nuorodą bei suvedęs duomenis, vyras neteko daugiau kaip 3 tūkst. eurų, praneša policija.  Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį į Palangos m. PK kreipėsi 1970 m. gimęs vyras, kuris nurodė, kad tą pačią dieną apie 14.47 val. į mobilųjį telefoną gavo žinutę su nuoroda, kurią paspaudęs ir suvedęs reikalaujamus duomenis pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinti 3055 eurai.  Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Vaiko teisių atstovai apie tėvo pagrobtą vaiką: bendravome su mama, aiškinamės aplinkybes

Kretingos rajone vos vienerių metų dukrą iš motinos pasiėmęs tėvas atgal vaiko taip ir nesugrąžino. Vietoj to jis nusprendė kartu su vaiku valtimi sprukti į Rusiją. Policijos departamentas pranešė, kad rugpjūčio 27 d. 14 val. 16 min. Klaipėdos apskrities VPK gautas moters (gim. 1996 m.) pranešimas, kad tą pačią dieną apie 10 val. Kretingos r., Sausdravų k., vyras (gim. 1986 m.) paėmė jų dukrą (gim. 2022 m.). Vyras vaiko sutartu laiku negrąžino.

Mazuronis: į klausimus dėl Žemaitaičio ir Imbraso sklypų turi atsakyti teisėsauga

Buvusio Vilniaus mero Juozo Imbraso ir patarėju dirbusio Remigijaus Žemaitaičio sklypų įsigijimas Vilniuje, Laurų gatvėje, kelia daug klausimų, į kuriuos turi atsakyti teisėsauga, sako Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis.   „Man kelia daug klausimų šita istorija. Kaip meras, kuris ėjo pareigas tuo metu, įsigijo sklypą su patarėju toje vietoje, kur realiai pagal reglamentus galiojusius jokia statyba nebuvo leidžiama.

Kaune vėl bus teisiamas odontologas-apsimetėlis

Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir teismui perdavė dar vieną odontologo-apsimetėlio baudžiamąją bylą. Vyras medicininio išsilavinimo nėra įgijęs, anksčiau dirbo staliumi. Kauno apylinkės teismas pirmadienį pranešė, kad Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, joje kaunietis A. G. kaltinamas sukčiavimu bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Teismo posėdis kol kas dar nėra paskirtas.

Teisėsauga sugriovė „jaunųjų ūkininkų“ planą pasisavinti 750 tūkst. eurų ES paramos

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vadovaujant Europos prokuratūrai, atlieka itin didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtariama, sukčiaujant įgytų Europos Sąjungos (ES) ūkio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 650 tūkst. eurų, bei pasikėsintų įgyti dar per 106 tūkst. eurų. Visoje Lietuvoje pareigūnai atliko 46 kratas, per jas sulaikyti 27 įtariamieji, 3 iš jų suimti.

Skandalas Lietuvos bažnyčioje: jaunuolis pedofilija kaltina kunigą, kurio namuose rasta vaikų pornografijos

Skandalas Lietuvos bažnyčios padangėje – šiuo metu jau 19 metų sulaukęs jaunuolis kaltina žinomą Vilniaus arkivyskupijos kunigą palaikius su juo intymius santykius, kai jis dar buvo nepilnametis. Naujienų portalas delfi.lt praneša, kad gėdingi kaltinimai užgulė Vilniaus arkivyskupijos kanclerio ir parapijos rezidento Kęstučio Palikšos pečius. Jaunuoliui tuo metu esą buvo tik 15 metų. Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo šios istorijos užkulisiais.

Klaipėdoje žinomo verslininko gyvybę išgelbėjo tik užsikirtęs žudiko ginklas

Vieną 1998-ųjų gegužės vakarą Klaipėdoje buvo pasikėsinta į žinomo verslininko Pauliaus M. (vardas pakeistas – aut. past.) gyvybę. Užpuolikų nesustabdė net tai, kad verslininkas gyvena visiškai netoli prokuratūros pastato. Šis išpuolis aprašytas kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ archyvuose. Pateikiame šio incidento trumpą apžvalgą. Tykojo prie namų Tą vakarą maisto produktais prekiaujančios bendrovės komercijos direktorius savuoju „Mercedes“ įvažiavo į kiemą.

„Lietuvos geležinkeliai“ teisėsaugos prašo ištirti galimus mėginimus apeiti sankcijas

Valstybės valoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai" (LTG) penktadienį teisėsaugai perdavė informaciją apie galimus įmonių mėginimus apeiti Europos Sąjungos sankcijas. Ją ištirti prašoma Vilniaus apygardos prokuratūros, pranešė LTG.   Už sankcijų priežiūrą atsakingiems LTG darbuotojams kilo įtarimų dėl galimai kuriamų schemų, kuriomis siekiama apeiti kontrolę ir gabenti sankcionuojamoje gamykloje Baltarusijoje pagamintą produkciją.

„Paskolino bobutė“ – teisėsauga Ukrainos pareigūno sofoje rado milijoną dolerių

Ukrainos žiniasklaida paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip atliekant kratą pas buvusį Ukrainos gynybos viceministrą Oleksandrą Mironiuką randama beveik milijonas dolerių įvairiomis valiutomis. Teisėsauga žiniasklaidai perdavė vaizdo įrašą, kuriame užfiksavo kaip atlikdama kratą buvusio gynybos viceministro sofoje rado beveik milijoną JAV dolerių (920 tūkst.
2023-02-02

Sistemą paliekantys teisėjai ir prokurorai – ar šiais metais sugebėsime sutramdyti nusikaltėlius ir ištirti jų bylas?

Situacija Lietuvos teismuose ir prokuratūroje – itin sudėtinga ar net tragiška. Nuviliantys atlyginimai skatina teisėjus ir prokurorus rinktis „sotesnį“ advokatūros ar kokios kitos solidžiau apmokamos profesijos kelią. Sunkią padėtį išduoda ir skaičiai. Pavyzdžiui, 2022 m. gruodžio 31 d. duomenimis, šalies teismuose buvo neužpildyti net 83 teisėjų etatai. Kauno apylinkės teisme trūko 17, o Vilniaus – 12 teisėjų. Tad darbo krūvis gula ant dar liekančių dirbti Temidės tarnų pečių.

Siūlymas Lietuvos politikams duoti įslaptintą informaciją ne juokais išgąsdino: „Tai jau Baltarusija ir Rusija. Atrodo, kad tai yra baisu“

Valdantieji rezga naują planą, kad aukščiausi šalies vadovai galėtų lengviau gauti įslaptintą informaciją apie teisėsaugos sekamus žmones. Dabar, norėdami tokios informacijos, jie savo prašymus tarnyboms turi pagrįsti – įrodyti, kad slapta surinkti duomenys apie sekamus žmones yra būtini jų darbui. Konservatoriai nori įstatymą pakeisti, kad žvalgybos informacija teisėsauga turėtų teikti net ir tada, kai tai nėra būtina tiesioginiam darbui atlikti.

Julius Gelumbauskas – Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru paskyrė Julių Gelumbauską. Penkerių metų kadenciją Vilniaus apylinkės prokuratūros vadovo pareigose J. Gelumbauskas pradės sausio 30 dieną, pranešė prokuratūra. Šiuo metu J. Gelumbauskas vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūrai.
Aktualijos 2023-01-19

Nausėda su FTB vadovu aptarė teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, sankcijas Rusijai ir Baltarusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda su Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovu Christopheriu Wray Šveicarijoje, Davose, trečiadienį aptarė Lietuvos ir JAV specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą, tolesnį bendrų operacijų vystymą, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimą. „Mano žinia Lietuvos pareigūnams nuo pat kadencijos pradžios buvo viena – siekti geriausių rezultatų galima tik veikiant kartu, bendradarbiaujant su kitų šalių kolegomis.

Teisėsauga nepatvirtina informacijos apie rastą mirusį migrantą

Nevyriausybininkams paskelbus, kad rugpjūtį Lietuvos pasienyje mirė neteisėtas migrantas, teisėsauga aiškinasi rugpjūtį negyvo rasto šrilankiečio mirties aplinkybes.  Apirusį vyro kūną rugpjūtį Buivydžių seniūnijoje, vandenyje, netoli sienos su Baltarusija aptiko gamtos stebėtojas su žiūronais ir apie tai pranešė policijai.  Nevyriausybinė organizacija „Sienos grupė“ trečiadienio vakarą feisbuke paskelbė, kad tai gali būti pirmoji neteisėto migranto mirtis Lietuvos teritorijoje.
Aktualijos 2023-01-12

FNTT: teisėsaugos akiratyje – odontologijos prekėmis prekiavusi įmonė ir odontologai

Į Klaipėdos teisėsaugos akiratį pakliuvo odontologinėmis prekėmis prekiaujanti įmonė ir iš jos prekes pirkusios 6 bendrovės bei 2 fiziniai asmenys, teikę odontologines paslaugas. Įtariama, kad įmonė galėjo padėti odontologines paslaugas teikiančioms įmonėms ir asmenims slėpti mokesčius valstybei ir jiems parduoti per 1,6 tūkst. dantų implantų be apskaitos dokumentų, rašoma pranešime spaudai.
Kriminalai 2022-12-07

Riebus pareigūnų laimikis: beveik 2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda, didelis kiekis narkotikų

Teisėsauga pirmadienį pranešė sulaikiusi beveik 2 mln. eurų vertės kontrabandos ir didelį kiekį narkotikų. Sulaikyta cigarečių kontrabanda, BNS patvirtino Kauno apygardos prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė. Kaip pranešė prokuratūra, tyrimas taip pat atliekamas dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Daugiau informacijos apie tyrimą prokuratūra žada pranešti spaudos konferencijoje antradienį.

Teisėjų atstovė: dėl teisėjų trūkumo kaupsis bylos, teks jas nutraukti dėl senaties

Teisėsaugos institucijoms susiduriant su darbuotojų stygiumi, nulemtu mažų atlyginimų, teisėjai įspėja, kad ims kauptis ir vėluos bylos, dėl ko gali tekti jas nutraukti suėjus senačiai. Apie tai prokuratūros, teismų sistemos ir pareigūnų profesinės sąjungos atstovai ketvirtadienį Seime kalbėjo per opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos surengtą diskusiją. „Mes jau turime problemą su besikaupiančių bylų likučiu.
Kriminalai 2022-10-13

Lietuva prastai stabdo kyšininkavimą: mūsų šalį lenkia ir Latvija, ir Estija

Lietuva priskirta prie mažai arba visai savo tarptautinių įsipareigojimų nevykdančių šalių ir už teisėsaugos darbą buvo įvertinta prasčiau nei Latvija bei Estija, – rodo „Transparency International“ tyrimas, vertinantis, kaip valstybės įgyvendina EBPO Kovos su kyšininkavimu konvenciją, rašoma atsiųstame pranešime.
2022-10-12

Registrų centas kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo neteisėto disponavimo duomenimis

Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Vidinis tyrimas, kurio metu siekiama išsiaiškinti visas aplinkybes, nedelsiant pradėtas ir įmonės viduje, skelbia Registrų centras. Ketvirtadienio vakarą centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
2022-09-30

Keliolika pareigūnų prie Vyriausybės protestuos dėl per menkų lėšų vykimui į tarnybą

Keliolika Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) atstovų trečiadienį prie Vyriausybės protestuos dėl per menkų kompensacijų už išlaidas, patiriamas vykstant į tarnybą ir grįžtant iš jos. „Šis klausimas svarbus visiems statutiniams pareigūnams. Jau anksčiau kompensavimo mechanizmai nebuvo adekvatūs, o šiuo metu kone dvigubai pakilus degalų kainoms, jie tampa niekiniais ir gerokai prasilenkia su realybe“, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Teisėsaugai panaikinus įtarimus korupcija teisėjui Kaminskui, jo laukia drausmės byla

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjui Arūnui Kaminskui iškelta drausmės byla. Teisėjų etikos ir drausmės komisija bylą iškėlė konstatavusi, jog nustatytas jo elgesys nėra suderinamas su geru teisėjo vardu. A. Kaminskas buvo vienas iš korupcijos teisinėje sistemoje bylos įtariamųjų. Po kelerių metų tyrimo įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba jam panaikinti, konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Kriminalai 2022-09-05

Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl Šarijaus valdomo turto, finansų

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl prorusiško Ukrainos tinklaraštininko Anatolijaus Šarijaus valdomo turto ir finansų, galimo pinigų plovimo, penktadienį skelbia naujienų portalas „15min“. „Pranešame, kad rugpjūčio 2 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 straipsnį (nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas). Tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento ...
Kriminalai 2022-08-12

Teisėsauga nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybų

Teisėsauga nutraukė prieš metus pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarnybinių pareigų neatlikimo vykdant Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimo projektą. Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimo projektą Kalėjimų departamentas inicijavo dar 2015 metais. Pagal tuometinius planus, Šiaulių rajone turėjo būti pastatyta 600 vietų įkalinimo įstaiga, o senasis Šiaulių tardymo izoliatorius, esantis miesto centrinėje dalyje, uždarytas.

Dėl Zitos Šličytės kalbos Kovo 11-osios minėjime – tyrimas: jį pradėti įpareigojo teismas

Teisėsauga buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Kovo 11-osios Akto signatarų klubo deleguotos Zitos Šličytės, tačiau tai padaryti įpareigojo teismas, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Vokietijos teisėsauga nagrinėja „painius“ Berlyne į minią įsirėžusio vyro pareiškimus

Tyrėjai bando suprasti „painius“ vyro, kuris per galimai tyčinę ataką Berlyne įsirėžė į mokinių grupę, pareiškimus, ketvirtadienį pranešė miesto merė. Per incidentą, įvykusį trečiadienį populiarioje prekybos gatvėje sostinės centre žuvo viena moteris – mokytoja iš Vidurio Vokietijos. Bet to, šeši žmonės patyrė gyvybei pavojingų sužalojimų, o dar trys buvo sunkiai sužeisti.
2022-06-09

Privatus detektyvas atskleidė intriguojančių detalių: kurioziškiausia, kai sutuoktinis imitavo neištikimybę

Nors užsienyje privačių detektyvų paslaugos tiesiog graibstomos, Lietuvoje ši profesija – viena rečiausių. Tačiau pamažu gyventojai įsisąmonina, kad užklupus teisinėms bėdoms privataus detektyvo surinkta informacija gali tapti „išsigelbėjimo ratu“. Taip sako buvęs policijos pareigūnas Rolandas Kudijanovas, dabar besiverčiantis privataus detektyvo veikla. Per savo karjerą jam teko prisiliesti prie rezonansinių bylų, rasti dingusių asmenų ar net išgelbėti klientų santuoką.
Kriminalai 2022-04-30

Vaikų stovykloje pagimdžiusios mažametės istorija: mergaite pasinaudojusiam vyrui gresia iki 15 metų

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vyras kaltinamas mažametės išžaginimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai liepą, kai vaikų stovykloje mažametė netikėtai pagimdė vaiką, pirmadienį pranešė prokuratūra. „Atsižvelgiant į nukentėjusiosios amžių, tyrimo metu buvo siekiama maksimaliai greitai atlikti visus būtinus procesinius veiksmus.

Skandalingai pagarsėjęs Titovas taikosi sugrįžti į valdžią: specialistai vieningi – kelia grėsmę saugumui, turi uždrausti

Ukrainoje vykstant karui, Lietuvoje už antivalstybines veikas ne kartą teisti asmenys bando užstoti Kremliaus režimą ir nusikalstamus Rusijos veiksmus.
Aktualijos 2022-03-10

Pernavas apie sėkmingą operaciją Jungtinėje Karalystėje: sulaikytas vienas Lietuvos policijos ieškomiausių asmenų

Žinia iš Jungtinės Karalystės – sulaikytas nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstęs asmuo. Jis buvo vienas ieškomiausių asmenų. Šia žinia savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo buvęs Lietuvos generalinis komisaras, dabar Londone policijos ataše dirbantis Linas Pernavas. „Užvakar, po pusantrus metus trukusio intensyvaus darbo, JK buvo sulaikytas jau beveik ketverius metus nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstęs asmuo.

„Laidojimo paslaugų centre” – kratos ir kiti pareigūnų veiksmai

Sostinės policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Vilniaus arkivyskupijai pavaldžioje įmonėje „Laidojimo paslaugų centras“. Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad antradienį įmonės patalpose atliktos kratos ir apklausos. Tyrimas atliekamas dėl galimai apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto, veikiant bendrininkų grupėje. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tai tik ledkalnio viršūnė – smurto daug daugiau nei galvojame: kodėl jie taip lengvai išsisuka nuo bausmių?

Lietuvos šeimose smurtas paplitęs, tačiau policijos statistika rodo tik ledkalnio viršūnę – į teisėsaugos rankas pakliūva nedidelė dalis atvejų. Ir vos saujelė nukentėjusių nuo smurto sulaukia teisingumo. Pasirodo, prieš artimuosius ranką kėlęs asmuo gali sėkmingai išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu susitaiko su auka arba už jį laiduoja kitas asmuo. Žmogaus teisių gynėjai siūlo atsisakyti susitaikymo ir laidavimo praktikų smurto artimoje aplinkoje atvejais.

Teismui perduota byla dėl Šilutės teritorijos teršimo, žala siekia 55 mln. eurų

Teismui perduota byla dėl teritorijos Šilutėje užteršimo naftos produktais. Teisėsauga skelbia, kad buvo padaryta daugiau nei 55 mln. eurų turtinė žala gamtai, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai. Kaip ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), baigtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo perduotas  nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.
Kriminalai 2021-12-16

Prokuratūra: apie duotus kyšius teisėsaugai savanoriškai pranešė septyni asmenys

Tyrime dėl galimos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse apie duotus kyšius teisėsaugai savanoriškai pranešė septyni asmenys, antradienį informavo prokuratūra. Jos teigimu, asmenys kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir pranešė, kad iš jų buvo reikalaujama arba provokuojama duoti kyšį.
Kriminalai 2021-12-14

Tyrime dėl korupcijos statybų priežiūroje – įtarimai 9 Vilniaus savivaldybės darbuotojams

Teisėsaugos atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos statybų priežiūros srityje, įtarimai pareikšti devyniems Vilniaus savivaldybės darbuotojams, tarp jų – buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas. Tą portalui patvirtino du tarpusavyje nesusiję šaltiniai, skelbia portalas „15min“. Šiuo metu J. Morkūnas – Licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas jis ėjo nuo 2018-ųjų vasario kiek ilgiau nei metus.
Aktualijos 2021-12-12

Iš pareigų traukiasi tyrime dėl neteisėto skiepijimo nuo koronaviruso įtariama Žalgirio klinikos vadovė

Iš pareigų pasitraukė teisėsaugos tyrime dėl neteisėto skiepijimo nuo COVID-19 įtariama Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė. Vilniaus universiteto atstovė spaudai Gretė Gerulaitytė ketvirtadienį BNS patvirtino, kad gydymo įstaigos vadovė iš pareigų pasitraukė šalių susitarimu prieš dvi savaites. Apie tai anksčiau nebuvo pranešta. Išmoka, anot atstovės, V. Pečiulienei nebuvo numatyta.

Teisėsaugos pareigūnų triumfas: sulaikyta gaują, kaliniams tiekusią narkotikus

Teisėsaugos pareigūnai po ilgo ir slapto tyrimo Kauno apskrityje išaiškino stambią narkotinių medžiagų platintojų grupuotę, trečiadienį pranešė naujienų portalas „Delfi“. Remdamasis šaltiniais Generalinėje prokuratūroje portalas nurodo, kad narkotikai buvo platinami tiek nuteistiesiems įkalinimo įstaigose, tiek laisvėje esantiems žmonėms Kaune ir jo apylinkėse. Pas grupuotę rastas didelis kiekis kvaišalų, jų vertė juodojoje rinkoje siekia daugiau nei 2 mln. eurų.
Kriminalai 2021-12-01
Į viršų