REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rekordinį, beveik ketvirčio milijono eurų, kyšį paėmęs buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas į kalėjimą nesės – atsipirko bauda. Nors prokuroras buvusį valdininką siūlė 6-eriems metams pasiųsti į kalėjimą, Kauno apygardos teismas pirmadienį jam paskyrė 65 tūkstančių eurų baudą ir 7 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Rekordinį, beveik ketvirčio milijono eurų, kyšį paėmęs buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas į kalėjimą nesės – atsipirko bauda. Nors prokuroras buvusį valdininką siūlė 6-eriems metams pasiųsti į kalėjimą, Kauno apygardos teismas pirmadienį jam paskyrė 65 tūkstančių eurų baudą ir 7 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

REKLAMA

Apie tai, kokia žinia pasiųsta visuomenei, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbasi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas Gintautas Sakalauskas ir advokatas, baudžiamosios teisės ekspertas Remigijus Merkevičius.

Pone Merkevičiau, gal reikėtų pakalbėti apie tai, kaip pareigūnai pradeda tuos tyrimus, apie tą rezonanso sukėlimą ir kad reiktų mažiau kamerų ir viską daryti tyliau?

REKLAMA
REKLAMA

R. Merkevičius: Labai pritarčiau, beveik kiekvienam žodžiui. Iš tikrųjų, tas noras pademonstruoti savo galią, veiklos kokybę, užsispyrimą, norą kovoti su kuo nors – tai yra akivaizdi mūsų kriminalinės institucijos tradicija. Tos kaukės, konferencijos po sulaikymo, aukšti pareigūnai su dideliais antpečiais, kurie pasakoja kaip čia viską nustatė, o teisme gaunasi šnipštas, tai pritarčiau, kad dirbkime tyliai ir kokybiškai, o ne vaidinkime Tado Blindos.

REKLAMA

Ar tai galima kaip nors reglamentuoti, sureguliuoti, ar čia yra konkrečiai pačio asmens atsakomybė?

R. Merkevičius: Būtent, tai yra socialinių formatų išraiška mūsų realiame gyvenime, noras būti reikšmingam, parodyti save. Aš matyčiau, kad čia yra didžiausia problema. Paprastas pareigūnas, kuris padarė tą tikrą darbą, mes jo nematysime ir jis nepasigirs, todėl leiskime jiems kokybiškai dirbti ir netrukdykim jiems, o ne kelkime šou pačioje tyrimo pradžioje.

Pone Sakalauskai, koks smūgis yra suduotas teismų prestižui visuomenės akyse?

G. Sakalauskas: Pasitikėjimas teismais šiaip nėra aukštas, aš manau, kad dar sumažės. Tačiau toks neįtikinamas nuosprendis siunčia prastą žinią ir teisėsaugai, kuri tą tiria, nes ji žinodama, kad galiausiai taip viskas galbūt ir pasibaigs, būtent sudeda akcentą ties tais pirminiais dalykais ir daro kaip parodomąjį šou.

REKLAMA
REKLAMA

Tikėtina, kad kuo tas procesas eis toliau, tuo ta reakcija bus silpnesnė. Tai matome pagal skaičius – jei turime apie 500, 600 registruotus korupcijos atvejus, tai turime tik keliasdešimt nuteisiamų žmonių. Akivaizdu, kad daug kas nukrenta kažkur ir po to, kai yra nuteisiami, matoma, kad tos bausmės yra neproporcingos nusikaltimų sunkumui.

Tai sakote, kad teisėsaugos pareigūnai pradžioje numano, kad teismo sprendimas bus subliūškęs muilo burbulas ir dėl to bando nuteisti viešumu?

G. Sakalauskas: Tai skatinama, turi galią, kurią pademonstruoja – surenka, padaro, atiduoda viską toliau ir tada ten viskas pasibaigia, todėl daryčiau prielaidą, kad taip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Merkevičius: Iš tikrųjų, yra dar viena medalio pusė. Patys pareigūnai, suvokdami, kad jų surinkta duomenų visuma greičiausiai neturi nuteisimo perspektyvos, nori pademonstruoti pasitikėjimą.

Ar pareigūnai galėjo padaryti daugiau rinkdami įrodymus, ar negalėjo ir dėl to yra viešumas?

R. Merkevičius: Nebūčiau tikras, ar čia nėra bendra teisėsaugos susitarimo platforma. Palikčiau teisėsaugos žaidimus jiems.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Kaip gali būti bauda daug mažesnė už paimtą kyšį?
Nieko naujo jau 33m ,kai prasidėjo nuo ,,prichvatizacijos,, valstybės turto taip ir važiuoja toliau.Kas turi pinigų tas ir važiuoja su gerais advokatais,o kas neturi jų ??? O įstatymų leidėjai nesvarbu kokia partija vieningai nemato čia nemato jokios problemos .Patogu jiems kad įstatymai tokie,kad juos gali apeiti. Geriau parodyti darbus pastoviai kaitinant Gražuolį dėl koldūnų, negu kokybiškai parašyti teisės aktus dėl korupcijos,biudžeto vagysčių ir atviro kyšininkavimo.Nenuteisti Uspaskichas ,nei Masiulis seimo nariams įspūdžio nepadarė. Taigi geriau pastoviam Gražuolį teisti,kad savo nuodėmes uždengti.

Pas mus yra labai lengva vogti milijoną, ir labai sunkų vogti 1 eurą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų