Neliks pigiausių Lietuvoje autobusų bilietų – jais garsėjantis miestas kels kainas

Panevėžio valdžia nuo rudens ruošia dovanėlę miesto autobusais važinėjantiems gyventojams: lapkričio pirmąją žmones į kapus siūloma vežti nemokamai, bet nuo spalio branginti bilietus, parduodamus pačiuose autobusuose. Beje, iki šiol iš didmiesčių bilietai miesto autobusuose – pigiausi šalyje. Gyventojai skundžiasi, kad savivaldybės dovana lapkričiui – lyg nemokamas sūris pelėkautose.

Patyręs Panevėžio autobusų parko vairuotojas Egidijus Pribušauskas sėda prie maršrutinio autobuso vairo ir pajuda miesto link. Prieš tai vairuotojas būtinai pasitikrina kasą ir ar turi pakankamai vienkartinių bilietų:

„Kada papila va tokią saują ir pasako man 3 bilietus po 0,13 centų ir papila po 1, 2 centus tada pradedi skaičiuoti.“

Pasak autobusų vairuotų, tokių keleivių, perkančių bilietą vos įlipus, ne vienas. Skaičiuojama, kad populiariausių maršrutų vairuotojai per mėnesį vidutiniškai parduoda per 200 bilietų.

„Mes Panevėžyje vieninteliai iš Lietuvos miestų parduodam pigiausius bilietus pas vairuotoją. Be abejo, kioske negali keistis kaina, kad būtų žmonėms alternatyva“, – sako autobuso vairuotojas Egidijus Pribušauskas.

REKLAMA

Tačiau tokia tvarka, anot vietos valdžios, užsistovėjo – tad metas keisti bilietų kainas. Nuo rudens Auštaitijos sostinėje perkant talonėlį autobuse greičiausiai teks krapštyti jau ne centus, o visą eurą. Šiuo metu pilna vienkartinio bilieto kaina Panevėžyje yra 0,64 centai, tik perkant kioske bilieto kaina 12 centų mažesnė.

„Atsižvelgiant į kitų miestų specifiką tiek Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai visur autobusuose parduodamų bilietų kaina yra 1 euras. Panevėžyje kainų kitimo nebuvo nuo 2012 m.“, – teigia autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys.

Kai kuriuos vairuotojus tokia žinia privertė sunerimti, ar jų piniginė nesuplonės, mat už parduodamus bilietus autobuse vairuotojai kas mėnesį gauna priedą. Ramu tik dėl vieno – kad smulkius centus skaičiuoti tektų rečiau:

„Kiekvienas euras mums yra svarbus. Nuo 60-90 eurų prisideda. Yra sutarta profsąjungos esu pirmininkas, tad esam sutarę su direktoriumi, kad peržiūrėsim stebėsim situaciją.“

Tiesa, savivaldybė giriasi, kad per masinę kapų lankymo dieną svarsto iki kapinių panevėžiečius pavežti nemokamai. Šiam sprendimui jau uždegta žalia šviesa, mat dauguma komitetų pritarė.

„Mes orientavomės į du mikrorajonus – Dariaus ir Girėno, Statybininkų ir kita Panevėžio pusė Aguonų g. į priekį ir atgal šitie reisai bus nemokami“, – sako savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-08-26 12:34:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai,kad brangina,bet tada turi dirbti kioskeliai ilgiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų