Tūkstančiai nesumokėjo mokesčio: miestai, kur daugiausia skolininkų

Pasibaigus praėjusių metų pajamų deklaravimui, paaiškėjo, kad tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje liko skolingi valstybei milijonus eurų mokesčių. Nesumokėję pinigų gražiuoju netrukus su pinigais atsisveikins prievartiniu būdu.

Valstybinė mokesčių inspekcija (Fotodiena/Justinas Auškelis)

56 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo pajamas už 2018 metus, pamiršo sumokėti 6,8 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Daugiausia skolingų gyventojų buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse – atitinkamai 17,9 tūkst., 11,7 tūkst. ir 5,7 tūkst.

Dviejų didžiausių miestų gyventojų skola taip pat didžiausia. Jie liko nesumokėję atitinkamai 2,2 mln. ir 1,4 mln. eurų. Tačiau trečioje vietoje pagal šį rodiklį iš blogosios pusės Klaipėdą aplenkė Šiauliai. Šiame mieste gyvenantys asmenys nesumokėjo 0,82 mln eurų (Klaipėdoje – 0,67 mln. eurų.)

Beje, didžiausia mokesčių suma, kurią liko nesumokėjęs vienas asmuo, yra lygi 207,5 tūkst. eurų. Pagal šį rodiklį vienas skolingas žmogus aplenkė visus Alytaus ir Tauragės apskričių gyventojus, kurie bendrai liko skolingi atitinkamai 191 tūkst. eurų ir 114 tūkst. eurų.

REKLAMA

Kitą savaitę gyventojai turėtų mokestį sumokėti arba kreiptis į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, kadangi už kiekvieną pradelstą mokėjimo dieną yra skaičiuojami delspinigiai, o po savaitės, VMI bus priversta pradėti ir išieškojimo procedūras.

VMI ne kartą yra informavusi, kad tarp tokių priemonių gali būti tiek pinigų išieškojimas iš bankų sąskaitų, tiek iš kito turto pasitelkiant antstolius.

„Daugiau nei 239 tūkst. gyventojų, 159 mln. eurų GPM deklaravo ir sumokėjo laiku, dar 26 mln. eurų 100 tūkst. gyventojų sumokėjo pavėlavę, vis dėlto likusi, nors ir nedidelė dalis gyventojų VMI priminimų ir raginimų neišgirdo“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji priminė, kad gyventojai visą informaciją apie esamą skolą gali rasti Mano VMI, www.vmi.lt.

Jei sumokėti GPM gyventojas šiuo metu neturi galimybės dėl finansinių sunkumų, jis turėtų nedelsdamas kreiptis į mokesčių inspekciją, sudaryti Mokestinės paskolos sutartį ir atidėti mokėjimus ar juos išdėstyti dalimis.


Rašyti komentarą...
.
.....
2019-08-08 11:18:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O uz ka dykaduoniams moket?
Atsakyti
-3

V
Vikrtor Gegevič.
2019-08-08 17:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena. Nemoka dėl to, kad neturi, bet dėl to kad nenori to daryti. Geriau gyventi nesumokėjus ir likti amžinais skolininkais, o ką man jie padarysi, a?. Juk aš esu ubagas ir man valstybė nepadeda dėdoje, kuri skola aš pas sukūriau sau.
Viso geriausio.
Atsakyti
-3

S
Stebetojas
2019-08-09 06:52:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seip tai valstybe yra skolinga zmonems o ne zmones valstybei.Viska persuka isvirksciai,kad tik neturtingiems zmonems dar labiau sugadint gyvenima.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų