VMI laiškai nepadėjo – žmonės gaus baudas ir delspinigius

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) gyventojus perspėjus apie nesumokėtus mokesčius, didžioji dalis jų vis tiek nepasinaudojo šia galimybe, todėl dabar gali sulaukti baudų bei delspinigių.

Apie susiklosčiusią situaciją ir kokia atsakomybė šiuo metu laukia gyventojų, nesumokėjusių paskirtos sumos, kalbėjo TV3 žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir VMI viršininkės pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Pasirodo, kad iki liepos 1-os nesumokėję mokesčių ir nepasinaudoję galimybe juos sumokėti, gavę VMI įspėjimus dabar žmonės sulauks ir baudų, ir delspinigių. Kiek žmonių, įmonių gavo įspėjimus?

Na, jeigu kalbame apie žmonių skaičių, kurie šių metų pirmame pusmetyje iki liepos 1-os dienos gavo vienokias ar kitokias žinutes iš mūsų – vienais atvejais tai galėjo būti ir tradicinis, ir elektroninis laiškas, kitais atvejais – galimybė prisijungti prie mūsų portalo ir ten pamatyti tam tikrą informaciją, tai pranešimų sulaukė apie 5 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų. 

Kalbant apie tuos fizinius asmenis, galbūt buvo turtingų žmonių, kurie visiškai netikėtai manė, kad čia nereikės sumokėti arba VMI neras ir dabar gavo tokius įspėjimus? Kaip jūs ieškote tos informacijos, kokios naujovės?

Jeigu kalbėtumėme apie tokius dalykus, kurie dažnai gyventojui pasirodo kaip naujovė, tai turbūt, kai jis planuoja tam tikrus sandorius, konsultantai jam pataria, kad yra labai tolimų kraštų, kur apie esančias sąskaitas ir pinigines lėšas tose sąskaitose niekas niekada nesužinos, tai čia yra didžiausias nusivylimas tiems žmonėms, kadangi globalūs duomenų mainai šiuo metu sparčiai plečiasi ir mes jau gauname informaciją iš tokių šalių, kurias įprasta vadinti ofšorinėmis.

Dalis tų laiškų buvo skirta žmonėms, kurie sąskaitose turėjo reikšmingas pinigų sumas, ir jiems buvo pasiūlyta jas atskleisti.


Rašyti komentarą...
I
Iona
2019-08-06 17:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodel negrazinate,kurie sumokejo,visos sumos????
Atsakyti
0

T
Tokia tiesa
2019-08-06 21:16:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nesumoka tai blogai jiems o kai žmogus deklaruoja pajamas ir laukia 2-3mėn kol perves tai jie neskuba tai lai sumoka ir palūkanas už laukima sumoka vagys nieko daugiau...
Atsakyti
0

G
Gal
2019-08-07 13:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
vis tik pagalvokite, kad ne visi žino, o ir moka, tas pajamas deklaruoti. Buhalteris apskaičiuodamas DU kartais nueina lengvesniu keliu ir išskaičiuoja daugiau. Kartais nesugebantis pridaro klaidų ir išskaičiuoja per mažai. Dauguma dirbančiųjų nežino, nemoka, nesupranta, neturi galimybės net pasitikrinti. Dar vienas atvejis, kai prieš keletą metų užpildžius deklaraciją geram pažįstamam, jam teko susimokėti. Dabar jis bijo deklaruoti, nes galbūt vėl teks susimokėti... Gal atsižvelkim į tą eilinį nesuprantantį žmogų. Lai VMI išsiunčia jiems laiškus, kuriuose bus nurodyta ne tik išskaitytina suma, bet ir GRĄŽINTINA. Ir neieškokite el. pašto, nes didesnė dauguma jų neturi. Kadangi VMI deklaracijose mato, kur žmogus dirba. Galėtų išsiųsti sąrašus per darbovietes. Bet pas mus tik taip žmonės gaus baudas ir delspinigius...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų