Karštą vakarą prie jūros ar miesto centre lauko kavinėje sumanę atsigaivinti šaltu alumi šiemet tai galite padaryti paskutinį kartą. Nuo kitų metų pradžios įsigalioja įstatymo pataisos, dėl kurių nebus galima prekiauti beveik tūkstantyje laikinų prekybos vietų visoje Lietuvoje. Paskutiniam bandymui atšaukti tokį būsimą draudimą valdžios įstaigos prieštarauja.

(nuotr. Juozo Skaros)

(nuotr. Juozo Skaros)

Kaip informavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, taip pat Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), nuo kitų metų įsigalios keli draudimai.

Nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortiniam sezonui.

Alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose – pamatų neturinčiuose laikinuose statiniuose. Taip pat bus uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose.

Be to, neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiks teisę aptarnauti pirkėjus lauke ne didesniu kaip 40 m atstumu nuo viešojo maitinimo vietos.

Alaus kraštas be alaus

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė tikisi, kad dar pavyks įtikinti politikus pakeisti būsimą draudimą.

REKLAMA

„Net nenorime galvoti, kad nepavyks. Tikrai ir Seime buvome keletą kartų, ir kalbame su politikais, ministrais, su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga kalbėjau, nes naujame draudime nėra visiškai jokios logikos.

Tikslas buvo sumažinti alkoholio prieinamumą. Dabar iš tų kavinių atėmus prekybą alkoholiu, daugelis jų užsidarys, nes joms sudėtinga išsilaikyti iš maisto gamybos. Tada galės plėstis stacionarios kavinės, kurioms nereikia jokių leidimų. Jos gali išsiplėsti, pasididinti plotą, bet juk iš stacionarios kavinės tu gali nešti ir stiprų alkoholį“, – kalbėjo asociacijos vadovė.

Dėl to, anot jos, neaišku, kaip tokiu atveju bus sumažintas alkoholio prieinamumas. Tad tikimasi, kad Seimo nariai išgirs argumentus ir įstatymą atkeis.

Evalda Šiškauskienė

Evalda Šiškauskienė

Paklausta, kas labiausiai nukentės, jeigu būsimas draudimas vis dėlto nebus atšauktas, E. Šiškauskienė kalbėjo:

„Miesto svečiai, nes bus tikrai labai keista, kai gražiausiose vietose, parkuose, visur kur dabar galima prekyba – ir Vilniaus Vingio parke, ir Bernardinų sode, ir visoje Lietuvoje.

Ką jau kalbėti, kad nebus prekiaujama ne tik pajūryje, bet visuose paplūdimiuose. Nors kai diskutavome, tai kalbėjome apie pajūrį, o įstatyme įrašyti paplūdimiai. Tai reiškia, visi kempingai, viešbučiai ant ežerų pakrančių, niekur nebus nei alaus nei sidro.“

Jos nuomone, neatšaukę draudimų lauko kavinėje prekiauti silpnu alkoholiu, atrodysime juokingai prieš svečius.

„Iš vienos pusės turizmas auga, dedam visas pastangas, kad pritrauktume kuo daugiau turistų, o iš kitos pusės kaip atrodys alaus kraštas, kuriame to alaus net negalėsi išgerti. Tiesiog liūdna darosi ir nežinia, kaip žmonėms paaiškinti“, – stebėjosi asociacijos vadovė.

REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad visuose Lietuvos restoranuose ir kavinėse išgeriama vos 9 proc. viso šalyje suvartojamo alkoholio:

„Nemanau, kad čia yra ta sritis, su kuria reikėtų labai aršiai kovoti. Ir ji yra kontroliuojama, tu matai, kad žmogus išgėręs, gali jam neparduoti, be to, gėrimai ir nepigūs, niekas nepersigeria lauko kavinėse. Iš tiesų nematome jokio tikslingumo pradėti karą nuo kavinių, restoranų ir lauko terasų.“

Siūlo keisti būsimą tvarką

Liepos pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo nariai Monika Navickienė ir Vytautas Kernagis registravo pataisas, kuriomis būtų atšaukti kitąmet turintys įsigalioti draudimai.

„Nuostatomis siūlome neįvedinėti perteklinių draudimų sąmoningai alkoholį vartojantiems Lietuvos piliečiams ir neuždrausti įsigyti natūralios fermentacijos alkoholinių gėrimų mugėse, masiniuose renginiuose, parodose ir lauko kavinėse“, – taip savo sumanymą paaiškino Seimo nariai.

Vis dėlto, panašu, kad jo nepavyks įgyvendinti, nes daugelis institucijų nelinkusios jam pritarti.

Paklausta, kokia yra Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija dėl Seimo narių registruotos pataisos, ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė buvo lakoniška:

„Netikslinga būtų atšaukinėti neseniai priimtus įstatymų pakeitimus. Juolab, kad tie pakeitimai, kurie veikia, jau duoda gerus rezultatus, pvz. mažėja alkoholio vartojimas, apsinuodijimų skaičius, dėl to mažiau guldoma į ligonines. Tai rodo ir turima naujausia statistika.“

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos specialistai informavo nebuvę susipažinusi su šiuo viešai skelbiamu įstatymo projektu, nes Seimas nėra kreipęsis į ministeriją su prašymu pateikti Vyriausybės išvadą.

REKLAMA

Neliks daugiau kaip 800 prekybos vietų

NTAKD Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Rokas Daknys pažymėjo, kad jo atstovaujamas departamentas nepritaria įstatymo projektui, kuriuo siūloma atšaukti alkoholio prekybos ribojimus, įsigaliosiančius nuo kitų metų pradžios.

„Minėtas įstatymo projektas ne tik, kad atšauktų dar neįsigaliojusios alkoholio prekybos ribojimus, bet dar ir padidintų alkoholio prieinamumą, kadangi projektu siūloma masiniuose renginiuose, mugėse ir parodose leisti prekiauti visais natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kai šiuo metu tokių alkoholinių gėrimų alkoholio koncentracija ribojama.

Be to, įstatymo projekto aiškinamajame rašte klaidingai nurodyta, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. bus panaikinta galimybė parduoti natūraliai fermentuotus alkoholinius gėrimus mugėse, masiniuose renginiuose ir parodose. Nuo 2020 m. prekybos alkoholiniais gėrimais tvarka masiniuose renginiuose, mugėse ir parodose iš esmės nesikeičia“, – komentavo vedėjas.

Anot jo, masiniuose renginiuose ir mugėse ir toliau bus leidžiama prekiauti natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 proc. ir parduoti pilstomus alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos midų ir natūralios fermentacijos sidrą, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 proc., o parodose natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 13 proc.

R. Daknys taip pat informavo, kad 2018 m. buvo išduotos 173 licencijos verstis sezonine mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų laikotarpiu, o 2019 m. – 134 licencijos. Paviljonų, kurie turi teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais, yra apie 700. Taigi, mažiausiai 834-iose vietose Lietuvoje kitąmet gėrimų įsigyti nepavyks.

Andrius
2019-08-03 07:34:30
Jau visai į kraštutinumus nuėjo. Reikia uždrausti Varyga ir Karbauski, kol neuždraudė tv, telefonų, automobilių ir t.t. Jie labai kenkia mūsų nervams, širdžiai, kelia įtampą šalyje, šeimose. Laukiu rinkimų kada atsikratysim šitų ligonių ir bus sugražinta senoji tvarka. Šituos klounus atsiminsim tik kaip nesusipratimą. Tokia vat nuomonė.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mindaugas 2019-12-30 19:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Draudimu nieko nepasieksi o sitie ligoniai tegul gydosi toliau!
   ATSAKYTI
Mantas 2019-12-30 18:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyrai gere Vyrai gers    ATSAKYTI
Virgis 2019-12-30 14:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai jau verkt norisi... Kas kiek laiko seimunam psichine bukle pasitikrint reikia?    ATSAKYTI
Max 2019-08-16 08:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pajuriose tikrai nereik prekiauti auhoholiu,prie vandens,paskiau ir skęsta kas antras.Asojicijos restoranų prezidentė ,žiūri kita prizmę pinigai pinigai, keli žmonės kraujais kapitalą,o kitiems atneša tragedija ir netekti dėl kaškokio auhoholiu,tikrai nebūtini be pritraukti turistus iš kitų šalių,kai ji nuskrenda į arabų akiratis ir pašiziuri kokia tvarka yra,kiek viena šalis turi būti unikali o ne de su dektine viliuot į Lietuvą ,apsurdas jos išsakomas visiškas.
   ATSAKYTI
Keliautojas 2019-08-03 19:51:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžia kovoja su vėjo malūnais, o tuo metų klesti "taškų" verslas ir kitų valstybių gerovė tautiečių sąskaitą.   ATSAKYTI
Nnn 2019-08-03 15:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo toliau tuo durniau LT darosi   ATSAKYTI
Poilsiautojas 2019-08-03 12:28:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Latvijos paplūdimiai laukia jūsų su šaltu alumi ir sidru.   ATSAKYTI
Jurga 2019-08-03 11:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemanau, kad geriant dabar ruošiamoms uždrausti vietose stiprės alkoholizmas..Bet, kad narkomanija plinta ir jaunėja, tai tikrai tragiška. Baisoka ir vaikus auginti. Ir dar niekaip nesuprantamos darbo valandos, kad žmogus turi dibti po 12valandų ar ne pirmos būtinybės naktinės pamainos...Kada bus atkreipiamas į tai dėmesys? Nes, tai tikrai žmonių luošinimas, kaip lažas. Jau 8 valandos darbo, ilgoka..   ATSAKYTI
Andrius 2019-08-03 07:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau visai į kraštutinumus nuėjo. Reikia uždrausti Varyga ir Karbauski, kol neuždraudė tv, telefonų, automobilių ir t.t. Jie labai kenkia mūsų nervams, širdžiai, kelia įtampą šalyje, šeimose. Laukiu rinkimų kada atsikratysim šitų ligonių ir bus sugražinta senoji tvarka. Šituos klounus atsiminsim tik kaip nesusipratimą. Tokia vat nuomonė.   ATSAKYTI
Ligita 2019-08-03 00:39:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Suaugusiems tas draudimas nieko nepakeis. Man atrodo, žmonėms trūksta apsišvietimo apie daromą alkocholio žalą. Kodėl žmonės nebeįvertina kaip prieš daug metų limonado    ATSAKYTI
Jooooooooo 2019-08-04 22:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ligita Nepakeis negalėt pirkt alaus paplūdimyj? Pati ne suaugus.  
Nesutinkantis 2019-08-02 23:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geriau uždrausti alų banbaliuosia. Nes jo negali pavadinti alum. O Verygą ir Karbaukis išvis idiotsi. Jei jie nevartoja tai ir tauta turį nevartot? Kas galėjo tokia valdžia išrinkt? Žmogus yra samoningas sutvėrimas jei jis nenori tai ir nevartos. O tuos kurie geria iš bambalių reikia gyditi. Pažiūrėkit į Vokietiją ten kas vakara žmonės išgeria alaus, ir viskas ten gerai, nes nėra tokio kaip pas mus bambalinio. Nors banbalių negali vadinti alumi, nes ten tik milteliai užpilti vandeniu. Uždrauskite tokius gėrimus ir nebus jokių psichoziu ar kažko panašaus.   ATSAKYTI
Mn 2019-08-03 20:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai negerk iš tų bambaliu, ar tau prievarta kas pila? O jei kitiems patinka, tegul geria, koks tavo reikalas.  
Algis 2019-08-02 09:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-30
Sutinku ir džiaugiuosi kad bus draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais !!!   ATSAKYTI
Darova 2019-08-02 09:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
   ATSAKYTI

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka (nuotr. SCANPIX)
Baltarusija importuos naftos iš Norvegijos per Klaipėdos uostą ir „Lietuvos geležinkelius“, tęsiantis Minsko ir Maskvos ginčui dėl žaliavos tiekimo, pirmadienį pranešė įmonių ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvai nuo šių metų apmokestinus į užsienį verslą iškeliančias įmones, naujas mokestinis netaps rimta kliūtimi tokių planų turintiems verslininkams, teigia finansų ...
Asociatyvi (tv3.lt koliažas)
Vilniaus miesto savivaldybei užsimojus gyventojus skatinti noriau rūšiuoti buitines atliekas, buvo nuspręsta šalia daugiabučių įrenginėti požemines arba pusiau požemines ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Per milijoną lietuvių pensiją kaupia antrosios pakopos fonduose, o dalis jų numiršta taip ir nesulaukę išmokų. Jų sukauptas turtas po mirties gali būti paveldėtas, tačiau keli ...
Andrius Ufartas/Fotobankas
Lenkijoje užfiksuotas paukščių gripas plinta ne tik pačioje Lenkijoje – židiniai taip pat užfiksuoti Slovakijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje. Nors ūkiai praranda daug paukščių, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
DABAR RODOMA
Po gaisrų – kita stichija: Australijoje iškrito neįtikėtino dydžio kruša
DABAR RODOMA
Internete paplito šokiruojantis visiškai nuogos sulaikytosios įrašas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų