Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko, o juos atidžiai tikrina policija. Tai žinojo ir į portalą tv3.lt kreipęsis Aurimas. Jis atidžiai tikrino savo automobilio stiklų šviesos laidumą, kad šis būtų toks, kokio reikalauja taisyklės. Automobilis buvo ne kartą tikrintas techninės apžiūros centruose ir praėjęs ne vieno policijos ekipažo filtrą, viskas, pasak Aurimo, buvo puiku, kol jis neatvyko į Nidą.

Lietuvos policija (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)

Lietuvos policija (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)

Praeitą savaitę Nidoje vyro vairuojamas automobilis kiek tamsintais langais užkliuvo kelių patruliams ir vairuotojas gavo baudą. Vyras jaučiasi neteisėtai nubaustas, bet kelių policijos atstovai situacijos nekomentuoja, tikindami, kad žmogus visų pirma turi rašyti skundą, o jau tada paaiškės, kas išties nutiko.

„Prieš kelias dienas kartu su žmona ir mama sugalvojome aplankyti Nidą. Privažiavus plikąsias kopas stovėjimo aikštelėje, greta kopų, stovėjo pareigūnų ekipažas. Prie manęs priėjo pareigūnas ir paklausė, kodėl mano automobilio šoniniai keleivio ir vairuotojo langai – užtamsinti. Atsakiau, kad jie yra tamsinti specialia plėvelė ir ji atitinka reikalavimus“, – pasakojo Aurimas.

REKLAMA

Anot jo, pareigūno klausimai jam pradžioje nekėlė nerimo, nes jis jau du kartus automobilį buvo vežęs į techninę apžiūrą, langai specialistams joje niekada neužkliūdavo, o ir policija niekada dėl to nebaudė.

„Du kartus per ketverius metus vežiau automobilį techninei apžiūrai, du kartus pareigūnai buvo sustabdę, tikrinę ir pasakę, kad langų šviesos laidumas yra 78 proc., o leistina iki 70 proc., niekada nebuvo kilę problemų. Bet štai Nidoje pareigūnai nutarė dar kartą patikrinti mano automobilio šoninių langų pralaidumą ir man pasakė, kad jis – tik 20 proc. nors akivaizdu, kad plėvelė vos tamsina langus“, – pasakojo vyras.

Anot jo, jis mėgino ginčytis su pareigūnu, kad pastarojo aparatas rodo blogus rodmenis.

„Įvyko ginčas, aš pareigūnui bandžiau paaiškinti, kad jis kažką ne taip matuoja, pamatavo ir priekinį langą kuris be plėvelės ir jam prietaisas parodė tik 5 proc. šviesos pralaidumą. Pareigūnas man liepė nuplėšti plėvelę arba jis naikins techninį lapą. Aš plėšti nesutikau, nes žinojau, kad jis klysta. Vos prieš savaitę Kupiškio pareigūnai matavo mano langus ir viskas atitiko reikalavimus, o ir techninė automobilio apžiūra buvo daryta vos prieš tris mėnesius“, – pasakojo su policijos sprendimu nesutinkantis vyras.

Automobilis tamsintais langais

Automobilis tamsintais langais

Visgi ginčo su pareigūnu išspręsti nepavyko, kodėl techninės apžiūros dokumentas vyrui buvo panaikintas, jis dar gavo ir 15 eurų baudą.

Vyras pasakojo, kad nieko nelaukęs pasuko į Klaipėdą, į techninės apžiūros saloną, kur patikrino visą automobilį, o šoninių langų pralaidumą, pasak Aurimo, tikrino gal šešis kartus. Skaičiai rodė, kad šviesos pralaidumas yra normos ribose.

REKLAMA

„Techninės apžiūros centre darbuotojai padarė nuotraukas su matuoklio parodymais ir plėvelės tamsumu. Vėl gavau techninį taloną“, – sako vyras, kuris mano, kad nukentėjo neteisingai. Jis tikina, kad rašys skundą policijai, nes nesutinka su policijos patrulio sprendimu ir prietaisų parodymais.

Nidoje patruliuoja Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, kurie yra komandiruoti iš Vilniaus. Pasak tarnybos atstovės, jie šios situacijos komentuoti kol kas nenorėtų. Esą, jei žmogus nesutinka su nuobauda, privalo rašyti skundą ir tik skundą išnagrinėjus policijos atstovai galės komentuoti.

„Jei žmogus neteisingai nubaustas, jis turi teisę apskųsti nuobaudą. Jei žmogus nesutinka su priimtu sprendimu, mano, kad policininkai buvo neteisūs, nubaudė neteisingai arba ne už tą nusižengimą. Mes ir gyvenime teisinėje valstybėje, vadovaujamės įstatymais ir administracinių nusižengimų kodekse yra numatytas apskundimo mechanizmas. Žmogus turi pateikti skundą per instituciją, kuri surašė protokolą. Taigi, žmogus turėtų su skundu kreiptis ne į žurnalistus, o nustatyta tvarka į Lietuvos kelių policijos tarnybą ir įstaiga, priėmusi nutarimą, skundą arba patenkins, arba perduos teisminiam nagrinėjimui. Mes nekomentuosime šios situacijos, kol žmogus neparašys skundo“, – sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Klaipėdos kelių policijos atstovai tikino, kad automobilių priekinių durelių langai negali būti tamsinami, priekinis automobilio langas – taip pat. Tiesa, kartais automobilių stiklai būna originaliai tonuoti, o štai užklijuoti plėvele dažniausiai neįtelpa į rėmus, nebent plėvelė yra itin skaidri.

REKLAMA

Kiekvienas kelių policijos ekipažas turi specialius aparatus ir jie gali pamatuoti langų šviesos pralaidumą. Pasak kelių policijos atstovo, įstatyme yra parašyta, kad jei lango skaidrumas viršija normą yra anuliuojama techninė apžiūra.

„Prietaisai yra sertifikuoti, jiems atliekamos patikros, nelabai jie galėtų klystis. Čia kaip alkotesteris ar greičio matuoklis, jie yra sertifikuoti ir nuolatos tikrinami. Su netvarkingais prietaisais policininkai nėra išleidžiami į tarnyba“, – sakė policijos atstovas. Jei žmonės turi kitokių įrodymų, visada galima apskųsti policijos protokolą ir nuobaudą.

Pagal įstatymus, leidimas tamsinti priekinį ir priekinius šoninius stiklus išduodamas valstybės institucijoms teisės aktais nustatytai operatyvinei veiklai vykdyti, konvojuoti, eskortuoti ir lydėti, saugumo ar viešosios tvarkos užtikrinimo ir ikiteisminio tyrimo srityse atlikti, inkasavimo veiklai vykdyti, apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonėms. Išimtys nėra taikomos.

Techniniuose reikalavimuose nurodyta, kad automobilių stiklų, patenkančių į priekinį vairuotojo matomumo lauką, šviesos laidumas negali būti mažesnis nei 75 proc. priekinio stiklo ir 70 proc. priekinių šoninių stiklų. Tamsinti automobilių stiklai, kurie neatitinka taisyklių, „kainuoja“ techninės apžiūros pažymą ir nuo 28 iki 43 eurų baudą.

Palmyra
2019-07-20 18:44:55
Uzduosiu klausima: Kokios psichikos zmones eina dirbti i policija ? Manau silpni, bet turintys didziuli nora valdyti. Cia ne "klijentas" visada teisus,- policija.Atsiprasau tu kurie si darba dirba is pasaukimo. Ginti, saugoti,padeti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
senas tarybinių laikų posakis 2019-07-28 19:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
teisus tas kas turi daugiau teisių   ATSAKYTI
Ara 2019-07-28 10:24:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dziaukis kad ne su JAV patruliais bendravai. Musu pareigunai dar nesaudo uz tamsinima   ATSAKYTI
Tamsintas 2019-07-23 15:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Piderai   ATSAKYTI
Laima 2019-07-22 10:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mat ..kad kokie laksto kokiom mašinom ...ir langai tamsintais tai gali ..bet jei vairuotojas aiškina ..kad jo mašina patikrinta ..tai galėjo patys susiryšt su Klaipėdos patikra ..o ne plėšyt dokumentus ir bauda imt ..o .kad žmogui dabar reikia sveikata aukot ..nori rašykit ..tai policija padarė problemu ..koks lietuvoj košmaras ...visur biorokratyja ..   ATSAKYTI
... 2019-07-22 09:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na pradeti turbut reiketu nuo to ar langas buvo pavalytas is abieju pusiu pries matavima, nes kiek zinau, tai yra privaloma. Jei tai nebuvo padaryta, aparato rodmenys yra niekiniai. Visu antra, jeigu priekini stikla pamatavus gaunama 5% pralaidumas ( reiskia absoliuciai juodas), o tu plika akimi matai, kad taip nera, vertetu susimastyti apie aparato rodmenis. Arba velgi, jeigu langas nepavalytas ir matuota toje zonoje, kur valytuvas neapima, tai gal ir galejo tik 5% pralaiduma rodyt. Kaip bebutu, kazkurioje vietoje policininkas ryskiai neteisus, bet principai paeme virsu.    ATSAKYTI
Darius 2019-07-21 16:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tam kugeliui pisi i dantis ir langai praslys beliks tik mėlynė,aš pats tech apžiūrą praeinu su savo langais,nes pas mane apsaugine užklijuota,bet buvo ir toks džigitas prisikabinęs,tiek suėdžiau nervus,kad apsišiko...   ATSAKYTI
Galvosūkis 2019-07-21 16:26:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vairuotojas teigia „... langų šviesos laidumas yra 78 proc., o leistina iki 70 proc.,...“. Tik neaišku iš kurio galo pareigūnai skaičiuoją tą 20 proc..
Nidoje pareigūnai „... man pasakė, kad jis – tik 20 proc....“, nes 100 proc., tai per stiklą „šnipšt“ nieko nesimato, o iki to 20 proc. (100 – 20 = 80) normaliai skaičiuojant dar trūksta 2 proc. (78 + 2 = 80 proc.).
   ATSAKYTI
Petras 2019-07-21 13:51:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Panašu pasitaikė policininkai linkę pasipinigauti, viršyti tarnybinius įgaliojimus ,besigėrintys nuobaudomis ,nesivadovaujantys sveiku protu.Vietos policijos vadas tokius savo darbuotojus privalo prižiūrėti.Kažkas čia ne taip...   ATSAKYTI
Marijai Kazanovič 2019-07-21 12:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl policijos pareigūnai stabdo automobilius apsirenge su nepilna forma, t.y. be kepuriu? Pagal įstatymą tokiems galima ir nestoti.    ATSAKYTI
Nerijus 2019-07-21 11:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neklaidinkit žmonių,
TECHNINIAI MOTORINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ IR JŲ PRIEKABŲ
REIKALAVIMAI
PATVIRTINTA
Valstybinės kelių transporto inspekcijos
prie Susisiekimo ministerijos viršininko
2008 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 2B-290
(Valstybinės kelių transporto inspekcijos
prie Susisiekimo ministerijos viršininko
2017 m. gegužės 23 d. įsakymo Nr. 2BE-88
redakcija)
atančiuose teisės aktuose nustatyta tvarka.
3.2. STIKLŲ IR JŲ BŪKLĖS REIKALAVIMAI

3.2.4. Transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180 laipsniu
vairuotojo matymo lauką,
šviesos laidumas turi būti ne mažesnis negu 70 proc., o šarvuotų transporto priemonių atveju ne
mažesnis negu 60 proc.
   ATSAKYTI
Linka 2019-07-21 09:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negali būti pas mus demokratija to nėra netgi pas rusus    ATSAKYTI
užduosiu kitokį klausimą 2019-07-20 21:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
kokios psichikos žmonės tamsina savo mašinų langus?   ATSAKYTI
Linka 2019-07-21 10:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi būtina važinėti kaip akvariume  
Atsakysiu 2019-07-21 11:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsakymas - jūsų galvoje!!!  
Akvile 2019-07-21 16:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pas mus galiniai tamsinti tiek, kiek galima maksimaliai. O tamsinom del vaiko, kad nereiketu dangstytis nuo saules. Nereikia cia kabinetis prie psichikos   
AURIMAS 2019-07-20 20:09:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pareigūnas kuris mane nubaudė be reikalo, ir nemokėjo naudotis savo įranga buvo Antanas Jurcys... Nes technikini praėjau po 2 valandų su tais pačiais langais.. Tikrino gal 6 kartus darbuotojai ir visas normas atitiko mano langai   ATSAKYTI
Voviai 2019-07-20 21:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai gal girtas buvo, reikėjo jį patikrinti :)   
Aras 2019-07-20 23:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Su tom soliaririnėm plėvelėm gaidiškai atrodo ir pareigūnams apsunkina darbą, nes pro jas nematyti, kas automobilio viduje. Ar norėtum, kad nusikaltėlis, padaręs prieš tave nusikaltimą, automobilyje taip maskuotųsis... Senai laikas uždrausti tas nesamones ir visokias pėdkelnes su rėmeliais..   
Linka 2019-07-21 10:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atsargiai lietuviai teroristai,,,, nelaimingi paranojikai  
Gana Jau 2019-07-20 19:32:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
TV3 Televizija baikit rodyti tuos pačius filmus, kartoti ir kartoti jau igryso!! Tiek darbo dienomis po vakaro žinių ir savaitgaliais! Nustokit filmus rodyti tokius kaip "Naktis Muziejuje", "Galiūnas Džo", "Šuns Kailyje" dar rodydavot vis tą "Džonsonų Atostogos" šis filmas apskritai juodaodžiams! dar filmas "Karšta Pupytė" ir kiti pasikartojantys filmai. Gėda televizijai, negi negalit surasti nerodytų filmų?! pvz nuo 2015 - 2018 metų ar jums gaila? Net senų daug gerų yra neparodytų filmų kurie verti dėmesio. Galūgale NUSTOKIT VALKIOTI FILMUS!!!   ATSAKYTI
Žan 2019-07-20 20:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu blet :DD ka reiškia filmas juodaodžiams? Tipo baltieni negali žiuret ar kaip? O gal aš irgi skaitausi juodaodis, jeigu man labiau patinka ir priimtina butent juodaodziu kultura? :D Nereik tau ir vardo pasirašyt, kad suprast jog moters komentaras :DD  
Palmyra 2019-07-20 18:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Uzduosiu klausima: Kokios psichikos zmones eina dirbti i policija ? Manau silpni, bet turintys didziuli nora valdyti. Cia ne "klijentas" visada teisus,- policija.Atsiprasau tu kurie si darba dirba is pasaukimo. Ginti, saugoti,padeti.   ATSAKYTI
Policija 2019-07-20 22:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ginti, saugoti, padėti, pist įgalva ir pabėgti  
Tomasss 2019-07-21 09:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ta pastraipa ginti, saugoti,padeti jie yra visai uzmirse :) Tik ir ziurima,kaip prisikabinti,nubausti ir t.t. Paziurekim kas dirba gatvese,net juokas ima kai prieina prie sustabdyto automobilio.Kaip pvz.pareigune,su palaidais plaukais,lakuotais ilgais nagais ir t.t.Cirkas kazkoks...  
Tautvydas 2019-07-21 15:59:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tautvydas. Jūs nors rašykite be klaidų! Manau, kad jūs bausti už KET pažeidimus, todėl tik pamačius policininką, jus ima baimė. Tai reiškia, kad jūs-kompleksuoti. Kreipkitės pagalbos į psichologą. O automobilius gamina gamyklos ir stiklus sudeda ten pat, taip pat ir tonuotus. Bet pas mus kai kas garažiukų "meistrus" vertina aukščiau, nei gamyklos gamintojos.   

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Vilkikas (Fotobankas)
Norvegijos darbo inspekcijos tarnyba, atlikusi Norvegijoje veikiančios „Vlantana Norge“ vilkikų vairuotojų patikrinimus, nustatė darbo laiko apskaitos neatitikimų, susijusių su ...
(Fotobankas)
Viena didžiausių Lietuvos transporto įmonių „Vlantana“ Norvegijoje sulaukė nemalonumų. Šios šalies institucijos nustatė, kad įmonė netinkamai apskaitė vairuotojų darbo ...
(Fotobankas)
Viena iš didžiausių Lietuvos transporto įmonių „Vlantana“ Norvegijoje sulaukė nemalonumų. Vietos žurnalistai ir tarnybos išsiaiškino, kad čia dirbusiems vairuotojams ji ...
Alus (nuotr. 123rf.com)
Nuo kitų metų pradžios įsigalioja Administracinių nusižengimų kodekso nuostatos, pagal kurias už kai kuriuos nusižengimus gyventojams bus leidžiama vairuoti automobilį tik tuo ...
Spūstys
Lietuvoje per dešimt šių metų mėnesių įregistruota 163,7 tūkst. naujai įvežtų naudotų lengvųjų automobilių – 2,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų