Rusija atnaujino naftos eksportą vamzdynu į Lenkiją ir Vokietiją

Rusija sekmadienį atnaujino kokybės standartus atitinkančios naftos tiekimą „Družba“ vamzdynu per Baltarusiją į Lenkiją ir Vokietiją, pranešė Rusijos naftotiekių operatorė „Transneft“.

„Družba“ (nuotr. SCANPIX)

Tuo tarpu Baltarusijos koncernas „Belneftechim“ skelbia apie tik apie dalinį rusiškos naftos tranzito Lenkijos kryptimi atnaujinimą.

Pasak „Belneftechim“ sekmadienį išplatinto pranešimo, iš dviejų tranzitinio naftotiekio gijų nuo Adamovo perpumpavimo stoties Lenkijos pasienyje atbuline kryptimi į Rusiją grąžinta 450 tūkst. organiniais chloro junginiais užterštos naftos. Šios dvi „Družba“ gijos užpildytos „švaria“ nafta, kurios tiekimas Lenkijos kryptimi atnaujintas birželio 9-ąją.

„Kitas darbų etapas – užterštos naftos pašalinimas iš trečiosios Lenkijos kryptimi nutiestos „Družba“ gijos. Šį darbą planuojama pabaigti apytikriai per mėnesį. Vėliau užteršta nafta bus šalinama iš naftotiekio atkarpos nuo Baltarusijos Mozyrio iki Rusijos Unečos. Šis darbų etapas turėtų būti pabaigtas iki rugpjūčio vidurio“, – pranešė „Belneftechim“.

REKLAMA

„Transneft“ šią savaitę skelbė, jog visos „Družba“ vamzdynų sistemos išvalymui nuo užterštos naftos gali prireikti 6-8 mėnesių.

Naftos tiekimas iš Rusijos vamzdynais į Europą ilgam sutriko balandžio 19-ąją, Baltarusijai pranešus, jog ją pasiekusioje rusiškoje naftoje yra didelė koncentracija dichloretano – toksiškos, stiprų korozijos poveikį turinčia medžiagos. Netrukus buvo nustatyta, jog nafta buvo užteršta netoli Rusijos Samaros miesto esančioje perpumpavimo stotyje, bandant nuslėpti naftos vagystes.

Baltarusija balandžio 19-osios vakarą sustabdė naftotiekį Uneča-Polockas, smarkiai sumažino savo naftos perdirbimo įmonių gamybos pajėgumus, siekdama išvengti jų įrengimų sugadinimo. Buvo sustabdytas užterštos rusiškos naftos tranzitas į Lenkiją, Vokietiją, o per Ukrainą – į Vengriją, Slovakiją, Čekiją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų