Medus – tai natūralus vitaminų, mineralų ir aminorūgščių šaltinis. Šių medžiagų kiekį meduje lemia jo rūšis, t.y. nuo kokių augalų buvo surinktas nektaras. Tačiau vis tik daugiausiai galima rasti tokių mineralų, kaip kalis, kalcis, natris, geležis, varis bei fosforo. Taip pat C, K ir B grupės vitaminų. Be to, viena iš svarbiausių medžiagų esanti meduje, yra bioflavonoidai, kurie ypatingą vaidmenį atlieka kovojant su laisvaisiais radikalais ir vėžio susirgimo rizika.
Greita energija
Medus yra ne tik vitaminų, mineralų, bet ir puikus energijos šaltinis. Jos mums suteikia produkte esantys angliavandeniai. Su medumi gaunama energija nukeliauja tiesiai į mūsų raumenis ir neleidžia jiems greitai pavargti. Iš medaus, atvirkščiai nei iš cukraus, energijos gauname greičiau, nes jame esantys fermentai suskaido angliavandenius iki fruktozės ir gliukozės. Tokiu atveju pačiam organizmui neprireikia papildomos energijos medžiagų skaidymui. Ši teikiama nauda itin aktuali sportuojantiems ar dirbantiems sunkų fizinį darbą.
Kita teikiama nauda
Meduje esančios organinės medžiagos teigiamai veikia nervų sistemą, todėl daug dirbantiems, prastai miegantiems, nuolatinę įtampą patiriantiems žmonėms patartina nepamiršti šio produkto. Taip pat nors meduje yra daugiau kalorijų nei bet kokiame cukruje, tačiau medų sumaišius su vandeniu ir išgėrus jis mūsų organizmui padeda greičiau ir lengviau suvirškinti riebalus. Nauda ta, kad tai padeda palaikyti stabilų svorį ir nepriaugti papildomų kilogramų. Be to, šis gaminys naudingas ne tik mūsų sveikatai, bet ir grožiui. Jis padeda išlaikyti gražią ir spindinčią odą, tinkamas net jautriausiems odos tipams.
Taigi, tai iš ties unikali priemonė, teikianti naudą tiek mūsų sveikatai, tiek grožiui. Tačiau vertėtų prisiminti, kad visas naudingiausias savybes turi tik natūralus ir neapdorotas medus. Taip pat reikia žinoti, kad medaus nepatartina kaitinti, kadangi tokiu būdu jis irgi praranda didelę dalį savo naudos, tad gardinant arbatą medumi, jį vertėtų dėti jau į šiek tiek atvėsusį gėrimą.