Apie tai pranešta didėjant susirūpinimui dėl vis išmanesnių dezinformacijos kampanijų poveikio rinkimams.
Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pasitelkti ekspertai naudojo specializuotą programinę įrangą ir nuo gruodžio 20 d. iki sausio 20 d. stebėjo įrašus internetinėje platformoje X, anksčiau vadintoje tviteriu, pranešė savaitraštis „Der Spiegel“. Jie aptiko daugiau nei 50 tūkst. suklastotų vartotojų paskyrų, visos kartu jos išplatino daugiau nei milijoną pranešimų vokiečių kalba.
Dažna tema buvo kaltinimas, kad kanclerio Olafo Scholzo vyriausybė nesirūpina savo šalies gyventojais, o padeda Ukrainai kare su Rusija, rašo savaitraštis, susipažinęs su analizės ištraukomis.
Šios paskyros dažnai buvo susietos su melagingų naujienų svetainėmis, sukurtomis taip, kad būtų panašios į tikrų žiniasklaidos priemonių svetaines. „Der Spiegel“ pridūrė, jog analitikai susiejo jas su valdžios institucijoms jau žinoma su Rusija siejama kampanija „Doppelganger“.
Šiemet rytinėje Vokietijoje vyks treji regioniniai rinkimai, apklausos rodo, kad kraštutinių dešiniųjų partija AfD ypač populiari. Birželį maždaug 400 mln. žmonių visoje Europos Sąjungoje (ES) turės teisę balsuoti per Europos Parlamento rinkimus.
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis šią savaitę perspėjo, kad 2024-ieji bus „lemtingi metai“ kovojant su tokių veikėjų kaip Rusija skleidžiama dezinformacija. Jis perspėjo, kad rinkimai taps „pagrindiniu piktybiškų užsienio veikėjų taikiniu“. Pasaulio ekonomikos forumas dezinformaciją įvertino kaip didžiausią grėsmę per ateinančius dvejus metus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!