• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios praėjus beveik dvejiems metams, JAV pabėgėlių agentūra įvertino humanitarinę padėtį Ukrainoje esant labai rimta ir perspėjo, kad pagalba lėtėja.

Po Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios praėjus beveik dvejiems metams, JAV pabėgėlių agentūra įvertino humanitarinę padėtį Ukrainoje esant labai rimta ir perspėjo, kad pagalba lėtėja.

REKLAMA

„Kiekvieną dieną vyksta antskrydžiai, ypač pafrontėje ir miestuose. Ir sulig kiekvienu smūgiu iš esmės kažkas sunaikinama, o dėl to kenčia civiliai. Todėl daugybė žmonių neteko namų ir tapo vidiniais pabėgėliais“, – Kyjive kalbėdamas su Vokietijos spaudos agentūra sakė JT vyriausiasis pabėgėlių komisaras Filippo Grandi.

UNHCR vadovas beveik savaitę lankėsi Odesoje, Kryvyj Rihe, Dnipre, Charkive ir Kyjive, kur įgyvendinami humanitarinės pagalbos projektai.

Po Rusijos puolimo pasirodė, kad ukrainiečių visuomenė yra labai stipri ir susitelkusi, tačiau po dviejų metų galima jausti pervargimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasimato tie trūkiai ir, žinoma, atsiranda rizika, kad, visų formų tarptautinei pagalbai sumažėjus, tie trūkiai tik didės“, – sakė Ph. Grandi.

REKLAMA

2022 m. ir 2023 m. UNHCR ir kitų humanitarinės pagalbos organizacijų darbui finansavimo netrūko, kalbėjo JT diplomatas iš Italijos. Tačiau šiemet egzistuoja grėsmė, kad finansavimas sumažės.

Tarptautinės bendruomenės dėmesys nuo karo Ukrainoje nukrypo į karą Gazos Ruože, apie kurį tik ir rašoma žiniose. Be to, trims pagrindinėms donorėms – Vokietijai, JAV ir ES niekaip nepavyksta susitarti dėl pagalbos Ukrainai dydžio.

„Daugiausiai dėmesio reikalauja būsto, remonto klausimai – viskas, kas suteikia galimybę žmonėms turėti stogą virš galvos“, – kalbėdamas apie UNHCR darbą Ukrainoje sakė Ph. Grandi.

REKLAMA
REKLAMA

„Naujų langų įstiklinimas, nes langai nuolat dūžta. Vargina, kai tenka nuolat tai daryti, nes viskas sugriaunama naujai“, – sakė jis.

Nuo Rusijos invazijos pradžios 2022 m. vasarį UNHCR ir kitos organizacijos bei Ukrainos agentūros suremontavo 27 500 namų.

Pastatus remontuoti ir rekonstruoti svarbu ir tam, kad iš Vokietijos ir kitų šalių galėtų grįžti pabėgėliai, aiškino Ph. Grandi. Bendradarbiaujant su ukrainiečiais kuriama duomenų bazė, kurioje pabėgėliai gali sužinoti, „kur gali gauti medžiagų ir kokių subsidijų galima tikėtis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Ph. Grandi, Jungtinių Tautų vertinimu, Ukrainoje yra 3,7 milijono vidinių pabėgėlių, dar 6,3 pabėgėlių gyvena užsienio šalyse.

„10 milijonų žmonių be namų“, – sakė vyriausiasis komisaras. Tarp jų yra ir 1,3 mln. Rusijoje esančių ukrainiečių – būtent tokį jų skaičių yra nurodžiusi Maskvos vyriausybė.

UNHCR galimybės su jais susisiekti yra „labai ribotos. Negalima sakyti, kad jų nėra, nes su kai kuriais iš jų palaikome ryšį“.

Jo teigimu, tiesiogiai ir telefonu susisiekta su 70 000–80 000 asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų