• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos tikslai ir strategijos yra akivaizdūs bei suprantami, sako Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

Ukrainos tikslai ir strategijos yra akivaizdūs bei suprantami, sako Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

REKLAMA

Apie tai jis penktadienį parašė savo „X“ („Twitter“) paskyroje.

„Ukrainos tikslai ir strategijos yra akivaizdūs ir suprantami, ir mes aiškiai suprantame, kaip atrodo „karo pabaiga“. Nepaisant visų sunkumų dabartiniame karo etape...

Ginklų tiekimo didinimas siekiant technologinio pranašumo mūšio lauke. Reikšmingi taktiniai Rusijos pralaimėjimai. Rusijos gynybos įsakymų žlugimas.

O dėl to: nekontroliuojamas agresyvių mobilizuotų pajėgų grįžimas į Rusiją, fundamentalių Rusijos propagandos mitų žlugimas, galutinis „Putino vertikalės“ įtakos Rusijoje smukimas, Rusijos saviizoliacija, vidinės riaušės, Rusijos dabartinio elito pakeitimas pereinamojo laikotarpio elitu.

Dėl viso to Rusija tam tikrą laikotarpį susitelks į vidaus problemas ir pradės užimti tą vietą pasaulyje, kurios ji iš tiesų nusipelnė (ne globalaus veikėjo vietą), gerokai sumažės parama globaliam nestabilumui, grįš galimybė atgaivinti tarptautinę teisę ir tarptautines institucijas“, – rašo M. Podoliakas.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas pareiškė, kad situacija fronte pasiekė aklavietę, kai nei viena iš pusių negali pasiekti proveržio, o dabartinė situacija jam primena Pirmojo pasaulinio karo laikus.

Interviu „The Economist“ V. Zalužnas teigė, kad per penkis vykdomo kontrpuolimo mėnesius Ukrainai pavyko prasiveržti į priekį tik 17 kilometrų, tuo metu rusai 10 mėnesių vykdė kovas aplink Bachmutą rytinėje šalies dalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų