REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų valstybių sprendimas drastiškai padidinti karinę pagalbą Ukrainai kilo iš nerimo, kad, užsitęsus karui, Ukraina praras galimybę įveikti Rusiją, rašo „Unian“, cituodama „The Wall Street Journal“.

Vakarų valstybių sprendimas drastiškai padidinti karinę pagalbą Ukrainai kilo iš nerimo, kad, užsitęsus karui, Ukraina praras galimybę įveikti Rusiją, rašo „Unian“, cituodama „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

Teigiama, kad žurnalistų kalbinti Vakarų pareigūnai išreiškė nerimą, jog Rusija gali turėtu daugiau šansų laimėti, jeigu pradėtas alinantis karas ir toliau tęstųsi.

Taip pat pastebima, kad dėl šios priežasties Ukrainai reikia perduoti galingus ginklus, siekiant pasiekti tam tikrų laimėjimų kaip, pavyzdžiui, Kyjive, Charkive ar Chersone.

Praėjusiais metais, remiantis žurnalistų teiginiais, Vakarų ekspertai manė, kad užsitęsęs karas gali būti naudingas Ukrainai, siekiant išplėšti pergalę, tačiau ši nuomonė pastaruoji metu tampa nebe tokia reikšminga.

Todėl kyla rizika, kad situacija bus priešinga – okupantams naudojant karinę strategiją, kuria siekiama nualinti ukrainiečių karines pajėgas iki pasidavimo, leistų priartinti Rusiją prie pergalės.

REKLAMA
REKLAMA

Priduriama, kad būtent dėl to JAV taip pat nusprendė apmokyti dar daugiau ukrainiečių karių, kad šie išmoktų naudoti kombinuotą šiuolaikinę taktiką mūšio lauke.

REKLAMA

Manoma, kad būtent kariniai apmokymai leistų ukrainiečiams pasiekti tam tikrų pokyčių karo fronte, mat kartu būtų išmokstama tikslingai panaudoti Vakarų perduotus ginklus.

Vokietijos ginklų bendrovė: šalyje gali būti pradėtos gaminti HIMARS raketų sistemos

Jungtinės Karalystės karališkojo Jungtinės gynybos studijų instituto (RUSI) narys Aleksandras Daniliukas teigė, kad Rusija ruošiasi pradėti naują, didelio masto kontrpuolimą vasario mėnesį, rašo UNIAN.

Jo manymu, tikėtina, kad rusų kariuomenės naujos atakos gali prasidėti jau kitą savaitę.

„Rusai neabejotinai planavo puolimo operacijas vasario mėnesiui. Galbūt [atakos] gali prasidėti net kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu [atakos] neprasidės, tiktai dėl to, kad rusai turi problemų dėl planavimo ir įgyvendinimo“, – kalbėjo A. Daniliukas.

Nepaisant galimo Rusijos kariuomenės puolimo, ekspertas atkreipia dėmesį, kad okupantų dalinių pasiruošimas, palyginti su vasario 24 d., kuomet diktatorius Vladimiras Putinas pradėjo invazija, bus gerokai prastesnis.

„Mums pasisekė, kad tos žygiuojančios kolonos, kurios yra visiškai nepasiruošusios puolimui, yra lengvas grobis [Ukrainos] ginkluotosioms pajėgoms. [Vasario 24 d.] daugiau nebepasikartos“, – kalbėjo jis.

Tiesa, atkreipiamas dėmesys, kad Ukrainai kyla iššūkių dėl pažadėtos sąjungininkų pagalbos, mat karinė technika gali būti dar nepristatyta lemtingais mėnesiais, kuomet Rusija pradės puolimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pamiėjo, kad Rusija pasirengusi „maksimaliam [karinių pajėgų] aktyvavimui] iki pirmosios invazijos pradžios, kuri įvyko vasario 24 d.

„Jie mano, kad iki [invazijos pradžios] jie turėtų pasiekti tam tikrų pergalių [karo zonoje]. Ne paslaptis, kad jie ruošiasi naujai bangai, kaip jie sako, iki vasario 24 d.

Yra žinoma, kuriose teritorijose jie [rusų kariuomenė] nori kažką padaryti“, – kalbėjo O. Danilovas.

Ukrainos atstovas taip pat pridūrė, kad Rusijos „užduotis“ – Donecko ir Luhansko regionų kontrolė rytinėje šalies dalyje.

O. Donilovo pastebėjimu, Rusijos kariuomenė taip pat atliko žvalgybą, siekdama įvertinti Ukrainos karinių pajėgų galimybes rytų Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų