Kremlius teigia, kad toks sprendimas yra „humanitarinis“ žingsnis, turintis padėti separatistų kontroliuojamų teritorijų Rytų Ukrainoje gyventojams. Pasak jo, tie žmonės patiria Ukrainos nacionalistų blokadą ir tvirtina, kad tai neprilygsta sukilėlių regionų pripažinimui.
Jungtinės Valstijos šiam Rusijos žingsniui nepritarė ir vadina tų respublikų išduotus pasus „neteisėtais“. Valstybės departamento atstovas Markas Toneris (Markas Touneris) sakė, kad šis Rusijos veiksmas „trukdo pastangoms į Rytų Ukrainą atnešti taiką“.
Ukrainos pajėgos kovoja su Rusijos remiamais separatistais Ukrainos rytuose nuo 2014 metų balandžio. Šis konfliktas jau pareikalavo daugiau kaip 9,8 tūkst. žmonių gyvybių. Visgi abi pusės ne kartą pažeidė 2015 metais pasirašytus Minsko susitarimus, kuriais siekiama išspręsti šį konfliktą.
Tebesitęsiant karui vienas taikos planas, kurį pasiūlė du JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) padėjėjai ir vienas Ukrainos parlamentaras, sukėlė sumaištį. Šiame plane, kurį jo šalininkai bandė prastumti respublikono administracijai, siūloma imtis tokių priemonių kaip Krymo „išnuomojimas“ Rusijai.
Rusija aneksavo Krymo pusiasalį 2014 metais, kai Ukrainoje kilus masiniams gatvės protestams buvo nuverstas ir iš šalies pabėgo prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius.