• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Komsomolskės miestelyje, esančiame į pietryčius nuo Ukrainos sukilėlių tvirtovės Donecko, per pastarąsias tris paras dukart ėjo iš rankų į rankas.

Komsomolskės miestelyje, esančiame į pietryčius nuo Ukrainos sukilėlių tvirtovės Donecko, per pastarąsias tris paras dukart ėjo iš rankų į rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį miestelį kontroliavo vyriausybės pajėgos. Iki sekmadienio jis buvo užimtas sukilėlių, kaip ir daugelis kitų gyvenviečių tame regione, prorusiškiems separatistams pradėjus žaibišką puolimą.

REKLAMA

„Atvykome šį rytą – be kautynių“, – sakė sukilėlis, pravarde Šatūnas.

Kai į Komsomolskę atvyko naujienų agentūros AFP reporteriai, dvi Ukrainos vyriausybės pajėgų mašinos, ant kurių buvo iškeltos baltos kapituliacijos vėliavos, matėsi išvažiuojančios į vakarus.

Kovotojai apžiūrinėjo Ukrainos pajėgų paliktus šarvuotuosius transporterius, tikriausiai aiškindamiesi, ką su jais daryti.

REKLAMA
REKLAMA

Karo krečiamo vadinamojo Donbaso regiono pietrytinėje dalyje prorusiški sukilėliai sustiprino savo pozicijas, atkovoję anksčiau savo kontroliuotas ir užėmę naujas teritorijas.

Sukilėlių pagrindinė tvirtovė Doneckas mėnesį buvo apsupta Ukrainos pajėgų, bet dabar sukilėliai ardo paskutiniu kelių blokavimo postus miesto šiaurės rytiniuose rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kijevas įžvelgia Maskvos ranką šiame netikėtame padėties posūkyje, nors Rusija savo indėlį neigia.

Kovotojai, kuriuos AFP žurnalistai praeitą savaitgalį sutiko tame regione, vilkėjo uniformas be skiriamųjų ženklų, todėl buvo neįmanoma pasakyti, kas juos pasiuntė ir kuriam batalionui arba divizijai jie priklauso.

Kai kurie ant rankų buvo užsirišę baltus raiščius, pagal kuriuos irgi nebuvo įmanoma nustatyti jų tapatybės.

REKLAMA

Ant tankų T-64, kuriuos AFP reporteriai matė netoli Starobeševės gyvenvietės, buvo užrašyti tik juodos spalvos numeriai.

Tačiau vienas sukilėlis, sėdintis ant tanko, sakė esantis įsitikinęs, kad šios šarvuotosios mašinos nebuvo atimtos iš ukrainiečių.

„Ne, jie mūsiškiai“, – pareiškė jis, bet kitas kovotojas įsikišo, paskubomis pareiškęs: „Taip, atėmėme juos iš ukrainiečių.“

REKLAMA

Pastarąsias kelias dienas padėtį temdė Kijevo pajėgų vykdytas sukilėlių tvirtovių bombardavimas, tačiau dabar panašu, kad kovotojai kontroliuoja teritoriją tarp Donecko, palei Rusijos sieną rytuose pietuose, iki Mariupolio uostamiesčio prie Azovo jūros.

Komsomolskėje „Šatūnas“, kurio pravardė reiškia „iš žiemos miego pažadintas lokys“, sakė, kad jo grupuotė leido išvykti visiems Ukrainos kariams, kurie norėjo tai padaryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miestelyje stovinčiame greitosios pagalbos automobilyje trys jauni Ukrainos kariai, vilkintys civilius drabužius, sakė buvę sužeisti, kai jų kolona buvo apšaudyta.

„Tris dienas slapstėmės kaime, bet tuomet žmonės pasakė, kad vyktume į Komsomolskę ir kad DNR (separatistų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ kovotojai) leis mums pasitraukti“, – aiškino vienas iš jų.

REKLAMA

Starobeševėje, esančioje už maždaug 20 minučių kelio į šiaurę, du sukilėliai, prisistatę pavardėmis „Durnia“ ir „Tarakanas“, sėdėjo ant savo tankų, plačiai šypsodamiesi.

Prieš kelias dienas sukilėliai rado dešimtis šaudmenų dėžių, paliktų atsitraukiančių vyriausybės pajėgų.

„Mūsų kontrpuolimas patvirtintas“, – sakė „Durnia“, kalnakasys iš Luhansko, išmokęs vairuoti tanką armijoje prieš 28 metus, tačiau grįžęs į frontą kautis su buvusiais darbdaviais.

REKLAMA

Ant gretimos kalvos, kur buvo įsitvirtinęs vienas apsuptas vyriausybės pajėgų dalinys, plevėsavo geltonos ir mėlynos spalvos Ukrainos vėliava.

„Jie žino, kad yra apsupti – jie visko bijo“, – šaipėsi „Durnia“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų