REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Twitter“ ketvirtadienį sustabdė kelių žurnalistų, kurie rašė apie bendrovę ir jos naująjį savininką Eloną Muską (Iloną Maską), paskyras.

„Twitter“ ketvirtadienį sustabdė kelių žurnalistų, kurie rašė apie bendrovę ir jos naująjį savininką Eloną Muską (Iloną Maską), paskyras.

REKLAMA

Žurnalistų nutildymas tviteryje, kuris pristatomas kaip žodžio laisvę ginanti platforma, yra naujausia E. Musko išprovokuota kontroversija nuo tada, kai jis perėmė bendrovę, kurioje netrukus sumažėjo darbuotojų skaičius ir pasitraukė reklamuotojai. 

Kai kurie žurnalistai tviteryje rašė apie tai, kad „Twitter“ uždarė paskyrą @ElonJet, kurioje buvo stebimi milijardieriaus E. Musko privataus lėktuvo skrydžiai, ir apie šios paskyros versijas kituose socialiniuose tinkluose.

„Twitter“ nepranešė, kodėl žurnalistų paskyros buvo sustabdytos.

„Niekas taip nesako apie žodžio laisvę, kaip žurnalistų, kurie rašo apie jus, paskyrų stabdymas“, – reaguodama į pranešimus apie paskyrų stabdymą tviteryje rašė Sarah Reese Jones (Sara Riz Džouns) iš naujienų komentarų svetainės „PoliticusUSA“.

REKLAMA
REKLAMA

Patikrinus tviterį, paaiškėjo, kad sustabdytos CNN, „The New York Times“ ir „The Washington Post“ reporterių, taip pat nepriklausomų žurnalistų paskyros. 

REKLAMA

„Impulsyvus ir nepagrįstas kelių reporterių, įskaitant CNN žurnalistą Donie O'Sullivan (Donį O'Salivaną), paskyrų sustabdymas kelia nerimą, bet nestebina“, – tviteryje rašė naujienų organizacija.

„Didėjantis „Twitter“ nestabilumas ir nepastovumas turėtų kelti didžiulį susirūpinimą visiems, kurie naudojasi šia platforma“, – pridūrė ji. 

CNN teigė, kad paprašė „Twitter“ paaiškinti sustabdymo priežastis.

Laikraštis „The New York Times“ pareiškime nurodė, kad taip pat norėjo gauti „Twitter“ atsakymus dėl „abejotino“ žurnalistų paskyrų stabdymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Neįsivaizduoju, kokias taisykles tariamai pažeidžiau“, – rašė nepriklausomas žurnalistas Aaronas Ruparas (Aronas Ruparas), kurio „Twitter“ paskyra buvo sustabdyta, pranešime platformoje „Substack“ .

„Iš „Twitter“ iš viso nieko negirdėjau“, – pridūrė jis.

„Žodžio laisvės absoliutistas“

„Jei kas nors paskelbtų NYT žurnalistų buvimo vietas ir adresus realiuoju laiku, FTB pradėtų tyrimą, Kapitolijaus kalvoje vyktų bylos nagrinėjimai, o [JAV prezidentas Joe] Bidenas (Džo Baidenas) sakytų kalbas apie demokratijos pabaigą!“ – vėlyvą ketvirtadienį paskelbtoje tviterio žinutėje E. Muskas, atrodo, užsiminė apie žurnalistų paskyrų sustabdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Muskas trečiadienį tviteryje parašė, kad Los Andžele automobilį, kuriuo važiavo vienas iš jo vaikų, sekė „pamišęs persekiotojas“, ir, atrodo, dėl šio tariamo incidento jis kaltino savo lėktuvo sekimą. Tviteryje jis teigė, kad prieš asmenį, kuris valdė paskyrą @ElonJet, imamasi teisinių veiksmų.

„Twitter“ paskyra, kurioje buvo stebimi E. Musko privataus lėktuvo skrydžiai, trečiadienį buvo uždaryta, nepaisant milijardieriaus pareiškimo, kad jis yra „žodžio laisvės absoliutistas“.

Vėliau „Twitter“ išplatino pranešimą, kad atnaujino savo politiką ir daugeliu atveju uždraudė žinutėmis realiuoju laiku atskleisti kieno nors buvimo vietą.

REKLAMA

Įsigijęs „Twitter“ pagal 44 mlrd. JAV dolerių (apie 41 mlrd. eurų) sandorį, E. Muskas viešai pareiškė, kad įsigijęs „Twitter“, jis nelies paskyros @ElonJet, taip siekdamas užtikrinti žodžio laisvę platformoje.

Europos Sąjunga penktadienį perspėjo E. Muską, kad „Twitter“ gali sulaukti sankcijų pagal būsimą žiniasklaidos įstatymą, socialiniam tinklui sustabdžius kelių žurnalistų, kritiškai rašiusių apie bendrovę ir jos naująjį savininką, paskyras.

„Naujienos apie savavališką žurnalistų [paskyrų] sustabdymą „Twitter“ kelia nerimą. ES Skaitmeninių paslaugų aktas reikalauja gerbti žiniasklaidos laisvę ir pagrindines teises. Tai pastiprinama mūsų Žiniasklaidos laisvės aktu“, – tviteryje parašė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja vertybių ir skaidrumo klausimais Vera Jourova.

REKLAMA

„Elonas Muskas turėtų tai žinoti. Yra raudonų linijų. Ir sankcijų, netrukus“, – pridūrė ji.

Vokietija anksčiau penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl žiniasklaidos laisvės po to, kai „Twitter“ sustabdė kelių žurnalistų paskyras.

„Spaudos laisvė negali būti kaprizingai įjungiama ir išjungiama“, – tviteryje rašė Vokietijos užsienio reikalų ministerija, pridėdama nuotraukas su sustabdytomis paskyromis žurnalistų, „kurie taip pat nebegali sekti, komentuoti ar kritikuoti mūsų“.

„Mes turime dėl to problemų, @Twitter“, – sakė ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų