Anot ministerijos, tai buvo jau trečia diena iš eilės, kai fiksuojama, kaip Kinijos balionai kerta neoficialią sieną, skiriančią Taivaną ir Kiniją.
Nuo pirmadienio Taivanas iš viso pastebėjo devynis Kinijos balionus. Penki iš jų praskriejo virš salos.
Šie incidentai užfiksuoti likus nedaug laiko iki Taivano prezidento ir parlamento rinkimų, kurie vyks sausio 13 d.
Taivano Nacionalinės gynybos ir saugumo tyrimų instituto mokslo darbuotojas Su Tzu-yunas naujienų agentūrai „dpa“ sakė, kad Taivano persekiojimas naudojant balionus yra Kinijos pasitelkiama „pilkosios zonos“ taktika, Pekinui į Taivano apylinkes dar siunčiant karo lėktuvus ir karinio jūrų laivyno laivus.
„Kinija sąmoningai pasinaudojo pietvakariniu oro srautu, kad paleistų tokius energijos nenaudojančius meteorologinius balionus, skraidindama juos virš Taivano salos, jog įbaugintų Taivano žmones prieš rinkimus“, – „dpa“ teigė Su Tzu-yunas.
Jis pažymėjo, kad Taivano pastebėti Kinijos balionai dydžiu panašūs į meteorologinius balionus. Jie skiriasi nuo JAV pastebėtų Kinijos balionų, kurie yra didesni ir gali nešti sunkesnius įrenginius. Tačiau, pasak mokslo darbuotojo, aukštis, kuriame skriejo Taivano pastebėti balionai, gali turėti įtakos skrydžių saugai.
Nors Taivanas nuo 1949 m. turi nepriklausomą vyriausybę, Kinija laiko šią salą nuosava teritorija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!