REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Švedija atkurs „civilių šaukimą“: įvertino Rusijos grėsmę (nuotr. SCANPIX)

Ruošdamasi narystei NATO, Švedija siunčia savo karius į Latviją. Švedijos kariai sudarys pirmąją gynybos liniją nuo galimos Rusijos invazijos į Baltijos šalis. 

8

Ruošdamasi narystei NATO, Švedija siunčia savo karius į Latviją. Švedijos kariai sudarys pirmąją gynybos liniją nuo galimos Rusijos invazijos į Baltijos šalis. 

REKLAMA

Nors šalis dar oficialiai nėra įstojusi į Aljansą, Švedija jau pradeda aktyviai veikti NATO rėmuose. Stokholmas atsiųs bataliono dydžio dalinį, kurį sudarys apie 600–800 karių ir sunkioji ginkluotė.

Batalionas Latvijoje bus dislokuotas šešių mėnesių rotacijos principu. 

Dar netapo NATO nare

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Švedija 2022 m. gegužę pateikė paraišką prisijungti prie Aljanso, atsisakydama ilgą laiką vykdytos neutralumo politikos, nors buvo glaudžiai susijusi su bloku.

Tačiau Stokholmo paraišką blokavo Turkija ir Vengrija, kurios siekė iš Stokholmo išsireikalauti politinių nuolaidų. Pagal NATO taisykles, prieš priimant naują valstybę į bloką, tam turi pritarti visos valstybės narės. 

Sausį Turkijos parlamentas ratifikavo Švedijos paraišką dėl narystės NATO, taip po 20 mėnesių delsimo pašalindamas didžiausią likusią kliūtį, trukdančią išplėsti Vakarų karinį aljansą.

Tačiau Vengrija vis dar nepritaria Švedijos prisijungimui.

Švedų atėjimą ginti Baltijos šalių vertinu tik teigiamai. Kacapai vikingų palikuonių bijo kaip Karbauskis Lendzbergo! Kas žino istoriją, tas puikiai supranta kas yra švedai. Vikingai kabaise kaip ir Š.Amerikos indėnai ne tik skalpuodavo savo aukas, bet ir nupjaudavo jiems galvas. Galvas kaip taisyklė pamaudavo ant kuolų ir džiovindavo. Tai būdavo priemonė atrasinti piktąsias dvasias. Taigi, švedai pjaustys kacapų galvas ir džiovins ant mietų kaip kokius balykus.
Ne kiekybej esme o kokybej ir pasiryzime ginti. Paziurek i Ukrainiecius
kuo? Utelem nebent….. na gal dar vyzom, sikpuodziais ir lopetom.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų