tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netikėta JAV prezidento Joe Bideno kelionė į Ukrainos sostinę prasidėjo naktį viename karinio oro uosto netoli Vašingtono angare.

Netikėta JAV prezidento Joe Bideno kelionė į Ukrainos sostinę prasidėjo naktį viename karinio oro uosto netoli Vašingtono angare.

REKLAMA

Sekmadienį 4 val. (11 val. Lietuvos laiku), nežinant nei pasaulio žiniasklaidai, nei politiniam elitui Vašingtone, nei Amerikos rinkėjams, 80 metų demokratų prezidentas įlipo į oro pajėgų lėktuvą „Boeing 757“, vadinamą C-32.

Šis lėktuvas yra mažesnis už tuos, kuriais JAV prezidentai paprastai naudojasi užsienio kelionėms. Oro uoste jis stovėjo atokiai nuo tos vietos, kur J. Bidenas paprastai lipa į lėktuvus. Iškalbinga detalė: visi lėktuvo langai buvo uždangstyti.

Po 15 minučių J. Bidenas, keli apsaugos darbuotojai, keli medikai, artimi patarėjai ir du žurnalistai, kurie buvo prisaikdinti laikytis slaptumo, išskrido į karo zoną.

REKLAMA

JAV prezidentas turbūt yra labiausiai stebimas žmogus planetoje. Žiniasklaidos atstovai sekioja J. Bideną visur, kur tik jis pasirodo – nuo bažnyčios iki viršūnių susitikimų užsienyje. Kiekvienas viešai ištartas jo žodis fiksuojamas ir skelbiamas.

REKLAMA

Tačiau šiuo atveju įprasto reporterių būrio – per užsienio vizitus prezidentą lydi 13 radijo, televizijos, spaudos žurnalistų ir fotografų – nebuvo. Su J. Bidenu skrido tik vienas fotografas bei viena rašanti žurnalistė.

Ši reporterė – Sabrina Siddiqui iš laikraščio „The Wall Street Journal“ – pagaliau gavusi Baltųjų rūmų leidimą skelbti detales atskleidė, kad drauge su fotografu į Andrewso oro pajėgų bazę netoli Vašingtono buvo iškviesta 2 val. 15 minučių.

REKLAMA

Jų telefonai buvo paimti ir sugrąžinti jiems tik po maždaug 24 valandų, kai J. Bidenas pagaliau atvyko į Kyjivą.

Jie maždaug septynias valandas skrido iš Vašingtono į amerikiečių karinę bazę Ramšteine Vokietijoje, kur lėktuvas pasipildė degalų. Ir čia langai buvo uždangstyti, delegacija iš lėktuvo nebuvo išlipusi.

Iš Ramšteino bazės lėktuvas nuskrido į Lenkijos pietryčiuose esantį Žešuvo-Jasionkos oro uostą, nuo karo Ukrainoje pradžios įgijusį tarptautinę reikšmę JAV vadovaujamoms pastangoms apginkluoti ukrainiečius. Per šį oro uostą keliauja milijardų dolerių vertės ginklai ir šaudmenys.

REKLAMA
REKLAMA

„Gera sugrįžti“

Iki tos akimirkos, pačiame oro uoste ir sėdant į kortežo automobilius S. Siddiqui ir fotografas – naujienų agentūrai AP dirbantis Evanas Vucci – paties J. Bideno nematė.

Su J. Bidenu keliaujantys reporteriai dažnai važiuoja kortežais, bet šįkart ir čia buvo didelių skirtumų – nei sirenos, nei jokie kiti ženklai neišdavė, kad tai JAV prezidentas važiuoja į centrinę Peremislio geležinkelio stotį netoli Ukrainos sienos.

Maždaug 21 val. 15 min. vietos laiku traukinys išvažiavo iš stoties. Lipdami į jį žurnalistai J. Bideno taip pat nematė.

REKLAMA

Maždaug aštuonių vagonų traukinys riedėjo keliu, kuriuo į Ukrainą keliauja didžiuliai pagalbos kroviniai, o iš Ukrainos traukiasi daugybė civilių pabėgėlių. Dauguma traukinyje buvusių žmonių rūpinosi apsauga, sakė S. Siddiqui.

J. Bidenas yra garsus traukinių entuziastas ir dažnai prisimena, kaip būdamas senatoriumi traukiniais važinėdavo tarp Vašingtono ir savo namų Delavere.

Tačiau 10 valandų trukusi kelionė į Kyjivą nepriminė jokio pastarųjų dešimtmečių JAV prezidentų vizito. J. Bidenas vyko į aktyvių karo veiksmų zoną, kur saugumu rūpinasi ne JAV kariškiai, kaip būdavo per prezidentinius vizitus į Afganistaną ar Iraką.

Traukinys į Kyjivą atvažiavo auštant.

J. Bidenas, kuris Ukrainos sostinėje praėjusį kartą lankėsi būdamas Baracko Obamos (Barako Obamos) viceprezidentu, iš traukinio išlipo maždaug 8 val. 7 minutės.

„Gera sugrįžti į Kyjivą“, – pasakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų