Šeimai prireikė dvejų metų, kad suprastų, jog jų augintinis nėra šuo

Ne kasdien sutinki 110 kilogramų sveriantį šunį, vaikštantį ant užpakalinių kojų. Pietvakarių Kinijoje gyvenančios šeimos Tibeto mastifas būtent tai ir pradėjo daryti, todėl sukėlė rimtų klausimų.

2016-aisiais Su Yun parsivežė, jos manymu, Tibeto mastifą į savo namus Kinijos kaime Junano provincijoje. Šuniukas turėjo nepasotinimą apetitą, kasdien suvalgydavo po „dėžutę vaisių ir du kibirus makaronų“, pranešė „The Independent“. Tada S. Yun pradėjo abejoti, ar iš tikrųjų jos šuo yra Tibeto mastifas. Šios veislės šunys paprastai užauga iki 82 kilogramų svorio ir yra 71 centimetro ūgio.

„Kuo labiau jis augo, tuo labiau atrodė kaip lokys“, – sakė S. Yun kinų žiniasklaidai. „Aš šiek tiek bijau lokių.“

Kai S. Yun paskambino pareigūnams, ji sužinojo, kad jos augintinis nebuvo šuo ar bet kuris kitas šunų šeimos narys. Tiesą sakant, tai buvo nykstantis Himalajinis lokys (geriau žinomas kaip Azijos juodasis lokys). Pareigūnų filmuotoje medžiagoje matyti, kad lokys atsistojęs yra beveik metro aukščio su labai lokiui būdingomis savybėmis. Nors lokys buvo laikomas kaip naminis gyvūnėlis, komanda pranešė, kad juos jis baugina, todėl prieš pasiimdami lokį jie jam suleido raminamųjų.

Ursus thibetanus yra nykstanti rūšis, juodojoje rinkoje kainuojanti tūkstančius svarų. Himalajiniai lokiai tūkstantmečius buvo naudojami Azijos tradicinėje medicinoje ir virtuvėje, jie gali būti vertingesni už auksą. Medžiaga, gaminama lokio tulžies pūslėje (ursodeoksiholio rūgštis), kinų tradicinėje medicinoje naudojama gydant įvairius negalavimus, pavyzdžiui, kepenų ligas.

Deja, meškų auginimas dėl tulžies Kinijoje yra teisėtas. Dažnai lokiai yra laikomi nežmoniškomis sąlygomis, o tulžis išgaunama itin skausmingai, kol meškos yra gyvos. Vis dėlto yra šiokios tokios vilties, nes vis daugiau žmonių ragina Kinijos vyriausybę uždrausti šią žiaurią praktiką.

REKLAMA

Kaip bebūtų keista, tai ne pirmas kartas, kai lokiukas klaidingai palaikomas šuniuku. Kovo mėnesį vyras, iš tos pačios provincijos, miške rado lokį, taip pat manydamas, kad tai yra benamis šuo. Praėjusią savaitę moteris pamanė, kad įsigijo japonų špicą, ir tik vėliau sužinojo, jog tai lapė.

Dabar lokys yra globojamas Junano laukinės gamtos gelbėjimo centre. Pareigūnai sako, kad lokys yra sveikas.


Rašyti komentarą...
.
.
2021-06-19 13:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik toks nusmurgėlis ir tegali tiek parašyti.Ko gero,dar prieš veidrodį pasipuikavai,kad ,,kietai" parašei.Bet juk ir idijotų reikia,nors kaip bebūtų gaila.
Atsakyti
0

E
Edmis
2021-06-20 11:58:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip tie kinai viska išranda jaigu tokie debilai ,nu protu nesuvokiama neatskirti kur šuniukas kur lokiukas.
Atsakyti
0

V
Va
2021-06-18 16:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lokys, šuo valgo? O kas tada ėda?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų