Rusijos ir kitų šalių pilietybes turintis P. Durovas šeštadienį buvo sulaikytas Paryžiaus Le Buržė oro uoste ir sekmadienį turėjo stoti prieš teismą dėl nusikaltimų, susijusių su „Telegram“ taisyklėmis.
„Nedelsdami paprašėme Prancūzijos pareigūnų paaiškinti šio sulaikymo priežastis ir pareikalavome, kad būtų apsaugotos jo teisės ir suteikta konsulinė prieiga. Iki šiol Prancūzijos pusė atsisako bendradarbiauti šiuo klausimu“, – sakoma ambasados pareiškime, kuriuo pasidalijo naujienų agentūra „Ria Novosti“.
P. Durovas įtariamas nesiėmęs veiksmų, kad užkirstų kelią nusikalstamam naudojimuisi jo platforma.
Pasklidus žiniai apie P. Durovo sulaikymą, Rusijos pareigūnai suskubo jo ginti.
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad Maskva paprašė suteikti konsulinę prieigą prie 39-erių P. Durovo. Ji pridūrė, kad jis turi tik prancūzų pilietybę, tačiau, pasak M. Zacharovos, „Prancūzija mano, kad tai yra pagrindinė jo pilietybė“.
A. Zacharova atkreipė dėmesį, kad kai 2018-aisiais Rusijoje keliems metams buvo užblokuota „Telegram“, teisių gynimo grupės pasmerkė šį žingsnį ir paklausė: „Kaip manote, ar jie (teisių gynimo grupės) skambins į Paryžių ir reikalaus jį paleisti, ar šį kartą prikąs liežuvį?“
Kiti Rusijos pareigūnai kaltina Prancūziją cenzūra.
Rusijos žmogaus teisių komisarė Tatjana Moskalkova sakė, kad „akivaizdu, jog tikroji Pavelo Durovo arešto priežastis – bandymas uždaryti „Telegram“ kaip interneto šaltinį, kuriame galima sužinoti tiesą apie pasaulio įvykius.“
Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas nurodė, kad kartą „labai seniai“ paklausė P. Durovo, kodėl jis nenori dirbti su Rusijos valdžios institucijomis, ir pasakė, kad jis turės „rimtų problemų“.
Jis pridūrė, kad „Telegram“ įkūrėjas „padarė klaidą“ išvykdamas į užsienį ir kad jis turėtų suprasti, jog pasirinkti tėvynę tiesiog nėra įmanoma.
„Telegram“ yra plačiai naudojama Rusijoje ir populiari tarp valstybės pareigūnų.
Tuo tarpu įtakinga valstybinės televizijos laidų vedėja Margarita Simonjan paragino žmones ištrinti savo susirašinėjimus „Telegram“.
„Visi, kurie įpratę naudotis „Telegram“ jautriems susirašinėjimams ir (arba) pokalbiams, dabar turėtų ištrinti tuos pokalbius ir daugiau to nedaryti“, – socialiniuose tinkluose rašė ji.
M. Simonjan pridūrė, kad P. Durovas buvo sulaikytas esą siekiant priversti jį perduoti „Telegram“ valdymą kitiems asmenims.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O šiaip tai Telegram turi reputaciją kaip ne itin saugi. Nežinau kokie ten dundukai gali ja naudotis slaptiems pokalbiams, rusai nebent.