REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Rusijos oligarchams priklausančio turto, pirmadienį pranešė teisinis šaltinis.

Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Rusijos oligarchams priklausančio turto, pirmadienį pranešė teisinis šaltinis.

REKLAMA

Manoma, kad tyrimo metu bus tiriamas galimas pinigų plovimas ir korupcija.

Tyrimas, apie kurį pirmasis pranešė laikraštis „Parisien“, pradėtas po to, kai gegužės mėnesį su korupcija kovojanti organizacija „Transparency International“ Prancūzijoje pateikė teisinį skundą dėl oligarchų.

Nuo vasario mėnesio, kai Kremlius pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, Prancūzija įšaldė rusų oligarchams priklausančio turto, įskaitant prabangias jachtas, namelius slidinėjimo kurortuose ir kitų nekilnojamojo turto objektų, kurių vertė siekia milijardus eurų.

Šalies Viduržemio jūros pakrantė, aukštos klasės slidinėjimo kurortai ir Paryžiaus nekilnojamojo turto rinka jau seniai yra mėgstamos rusų pinigų investavimo ir laisvalaikio leidimo vietos.

REKLAMA
REKLAMA

„Sankcijų Rusijai režimo užmojai ir pirmieji turto areštai susiduria su sunkumais nustatant asmenų, kuriems taikomos sankcijos, turimą turtą“, – praėjusį mėnesį pareiškime teigė „Transparency International France“.

REKLAMA

„Prancūzijoje, kaip ir kitur, oligarchams ir kitiems Rusijos režimui artimiems asmenims priklausančio turto medžioklė sustojo“, – pridūrė organizacija, kreipdamasi į teismą.

Prancūzijos vyriausybė teigė susidurianti su dideliais sunkumais, nustatydama ir areštuodama turtą, kuris dažnai priklauso užsienyje registruotoms fiktyvioms bendrovėms.

Organizacija „Transparency International“ nurodė, kad „sudarė keliems oligarchams ir Rusijos režimui artimiems asmenims [priklausančio] nekilnojamojo turto Prancūzijoje sąrašą“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė turinti įrodymų, kad pinigai, kuriais už jį sumokėta, gauti iš neteisėtų šaltinių.

Iki liepos 12 dienos Europos Sąjungos šalys įšaldė turto už 13,8 mlrd. eurų, susijusio su Rusijos ir Baltarusijos asmenimis, kuriems taikomos sankcijos.

Iki šiol ES priėmė šešis sankcijų Rusijai paketus, įskaitant birželio pradžioje patvirtintą draudimą importuoti didžiąją dalį rusiškos naftos.

Prancūzų tyrimui vadovaus tyrėjai iš specializuotos Centrinės kovos su dideliais finansiniais nusikaltimais tarnybos, priklausančios Nacionalinei finansinių nusikaltimų prokuratūrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų