prokurorai

Prokurorai

 

Tai valstybės pareigūnai, atsakingi už baudžiamųjų bylų teisminį persekiojimą. Jie tiria nusikalstamas veikas, kaltina asmenis teisme ir siekia teisingumo vykdymo, taip pat gina viešąjį interesą ir teisėtvarką.

Prokurorai prašo 3 mėnesiams pratęsti kaltinamojo riaušių prie Seimo byloje Dolotovo suėmimą

Prokurorai prašo trims mėnesiams pratęsti kaltinamojo riaušių prie Seimo byloje Luko Dolotovo suėmimą. Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjant 2021 m. riaušių prie Seimo bylą, trečiadienį teisme nagrinėtas vienam iš kaltinamųjų Lukui Dolotovui taikomų kardomųjų priemonių klausimas.
Kriminalai 2024-05-26

Prokurorai: 312 tūkst. eurų iš „Kauno energija“ pasisavinti gavus buhalterės prisijungimus

Kauno apygardos prokurorai išsiaiškino, jog daugiau nei 312 tūkst. eurų iš bendrovės „Kauno energija“ sąskaitos apgaulės būdu išvilioti gavus buhalterės prisijungimus, kurie leido prisijungti ne tik prie jos asmeninės, bet ir prie įmonės sąskaitos, pirmadienį skelbia portalas „15min“. „Buhalterės prisijungimai buvo tie patys jungiantis prie asmeninių ir „Kauno energija“ sąskaitų.

Tris pėsčiąsias sužalojusiam neblaiviam vairuotojui prokurorai siūlo skirti lygtinį areštą

Šiauliuose pernai gruodį tris merginas pėsčiųjų perėjoje partrenkusiam neblaiviam vairuotojui, vėliau apgadinusiam ir pareigūnų automobilį, prokurorai siūlo dviejų mėnesių lygtinio arešto bausmę. Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, prokuratūra prašo 33 metų kaltinamąjį pripažinti kaltu dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo ir dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja buvo neblaivus.

Iš trijų buvusių Kretingos tarybos narių prokurorai prašo priteisti daugiau nei 30 tūkst. eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė dar tris civilinius ieškinius, kuriais prašoma Kretingos rajono savivaldybei priteisti daugiau nei 30 tūkst. eurų iš buvusių šios savivaldybės tarybos narių Stepono Baltuonio, Juozo Mažeikos, Romualdo Jablonskio, pranešė prokuratūra.
Kriminalai 2024-04-18

Vokietija 27 asmenims pateikė kaltinimus dėl kraštutinių dešiniųjų rengto sąmokslo

Vokietijos federaliniai prokurorai antradienį pranešė, kad praėjusiais metais suimtiems 27 įtariamiems kraštutinių dešiniųjų grupuotės šalininkams pateikė kaltinimus dėl dalyvavimo sąmoksle užpulti šalies parlamentą ir nuversti vyriausybę. Tarp jų yra 26 asmenys, kaltinami priklausymu visoje šalyje veikusiam ekstremistų tinklui, kurio centre buvo Frankfurto aristokratas ir verslininkas princas Heinrichas XIII Reussas (Heinrichas XIII Roisas), ir viena moteris, kaltinama rėmusi šią grupę.
2023-12-12

Seimas dviem etapais pakėlė prokurorų atlyginimus

  Seimas antradienį dviem etapais – nuo 2024 ir dar kartą nuo 2025 metų sausio – pakėlė prokurorų atlyginimus. Prokuratūros įstatymo pataisos priimtos už balsavus 107 Seimo nariams, prieš buvo šeši ir susilaikė 13 parlamentarų. Nustatyta, kad nuo 2024 metų sausio 1 dienos prokurorų pareiginė alga bus padidinta tiek, kad ji sudarys ne mažiau 75 proc. atitinkamos grandies teisėjo pareiginės algos, o nuo 2025 metų sausio 1 dienos – ne mažiau kaip 90 proc.

Prokuratūra: dėl išpuolio Kauno Laisvės alėjoje nustatyti devyni įtariamieji

Dėl rugpjūtį vykusio išpuolio Kauno Laisvės alėjoje šiuo metu nustatyti devyni įtariamieji, sako prokuratūra. „Šiuo metu yra nustatyti devyni įtariamieji, šeši iš jų suimti, jiems taikomos kardomosios priemonės – suėmimai. Likusių įtariamųjų ieškoma. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami procesiniai veiksmai, objektų tyrimai“, – BNS informavo Kauno apygardos prokuratūros atstovė Milda Butkutė.
Kriminalai 2023-11-05

Pusšimtis prokurorų kreipėsi į teismą prašydami atlyginti žalą dėl per mažų atlyginimų

Virš 50 prokurorų  kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), prašydami priteisti atlyginti valstybės veiksmais padarytą žalą dėl per mažų atlyginimų. Pareiškėjai yra įsitikinę, kad Seimas neteisėtai nepakėlė prokurorams atlyginimų nuo šių metų liepos 1 dienos, kai buvo keliami atlyginimai teisėjams, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir žvalgybos pareigūnams, skelbia teismas.

Grunskienė: prokurorų algos kitąmet turi didėti labiau nei numatyta

2024 metais prokurorų algų didinimui turėtų būti skirta apie 16 mln. eurų, o ne 8,6 mln. eurų, kaip numatyta kitų metų biudžeto projekte, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Pasak jos, dėl nedidelių atlyginimų prokurorai palieka darbą, o naujų neateina.  2024-ųjų biudžeto projekte Generalinei prokuratūrai numatyta iš viso 50,3 mln. eurų asignavimų (8,3 mln. eurų daugiau nei šiemet), iš jų atlyginimams – beveik 44,9 mln. eurų (8,6 mln.

Landsbergis ragina teisėjus ir prokurorus nesikliauti tik diplomatinio paso saugumo garantijomis: kartais tai gali būti iliuzija

Seimo nariams raginant Užsienio reikalų ministeriją (URM) suteikti diplomatinius pasus platesniam ratui Rusijos persekiojamų Lietuvos teisėjų ir prokurorų, ministras Gabrielius Landsbergis pažymi, kad toks dokumentas „savaime nėra apsauga“. Pasak jo, teisėtvarkos pareigūnai turėtų atidžiai vertinti aplinkybes ir spręsti dėl įvairių kelionių į užsienio valstybes. „Diplomatinis pasas pats savaime nėra apsauga.
REKLAMA
REKLAMA

Dėl Kaune iškirstų 900 medžių prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą

Dėl Kaune, Islandijos plente, iškirstų 900 medžių prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, sekmadienį pranešė LRT laida „Panorama“. „Želdinių skaičius yra apie 900, o preliminarus žalos dydis, čia labai rezervuotai turėčiau kalbėti, apie 400 tūkstančių“, – LRT laidai sakė Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rimas Bradūnas. Tyrimo duomenimis, septynių hektarų ploto teritorijoje iškirsta daugiausiai krūmų, taip pat ąžuolų, eglių, pušų.
Aktualijos 2023-08-27

Benkunskas: skųsime prokurorų sprendimą nutraukti tyrimą dėl nukirsto ąžuolo

Vilniaus savivaldybė skųs prokurorų sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Ceikinų gatvėje nupjauto brandaus ąžuolo, tyrėjams nenustačius, kad buvo padaryta didelė žala, penktadienį pranešė sostinės meras Valdas Benkunskas. „Artimiausiu metu bus paduotas skundas dėl šios formaliosios vietos peržiūrėjimo ir kad ikiteisminis tyrimas būtų toliau tęsiamas. Mūsų įsivaizdavimu, akivaizdžiai pasiremta forma, bet nepažiūrėta į turinį.

Landsbergis: prokurorų sprendimas dėl Anušausko gali formuoti tolesnį precedentą

Prokuratūros pozicija, ar krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas paviešino riboto naudojimo informaciją, gali formuoti tolesnį precedentą, kaip pareigūnai ateityje elgsis su panašia informacija, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Objektyviai turbūt reikia sulaukti (...) prokuratūros verdikto, sprendimo, ką jie darys arba nedarys toliau.

EK ragina Lietuvą dėti pastangas didinant prokurorų atlyginimus

Europos Komisija (EK) ragina Lietuvą dėti pastangas skiriant pakankamai išteklių prokurorų ir ne teisėjo funkcijas vykdančių teismų darbuotojų atlyginimams. Liepą paskelbtoje ketvirtojoje Teisinės valstybės principo taikymo ataskaitoje pažymima, jog prokurorų ir teismų darbuotojų algos kelia didelį susirūpinimą, o pats klausimas išspręstas tik iš dalies.

Prokurorai: Prancūzijos policininkui pareikšti kaltinimai dėl paauglio nužudymo

Prancūzijos policininkui pareikšti kaltinimai ir jis buvo suimtas prieš prasidedant teismo procesui dėl paauglio nužudymo, kuris išprovokavo protestus visoje šalyje, ketvirtadienį pranešė prokurorai. Tyrimą atliekantis teisėjas apkaltino policininką tyčiniu nužudymu ir dėl antradienį įvykusio incidento paskyrė jam kardomąjį areštą, sakoma regiono prokurorų pranešime.
2023-06-29

Parlamentarams bus pateiktas prezidento siūlymas dar šiemet didinti algas prokurorams

Seimas antradienį ketina pradėti svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą prokurorams darbo užmokestį didinti ne nuo kitų metų sausio, o nuo šių metų spalio. Pagal projektą, 1785,4 euro bazinis dydis prokurorų darbo užmokesčiui apskaičiuoti turėtų būti naudojamas nuo spalio 1 dienos. Pataisomis numatyta, kad generalinio prokuroro darbo užmokestis būtų beveik 8,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių (dabar pareiginė alga be priedų yra 4,3 tūkst.

Buvusios šalies vyr. epidemiologės Ašoklienės byloje pareikšti nušalinimai prokurorams

Buvusios šalies vyriausiosios epidemiologės Loretos Ašoklienės, jos vyro Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus Edvino Ašoklio, sūnaus bei gydymo įstaigos darbuotojo byloje pareikšti nušalinimai prokurorams, bylos nagrinėjimas atidėtas iki rugsėjo.
Aktualijos 2023-06-21

Nausėda siūlo prokurorams algas didinti nuo šių metų spalio

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo prokurorams darbo užmokestį didinti ne nuo kitų metų sausio, o nuo šių metų spalio. Valstybės vadovas registravo atitinkamas įstatymo pataisas. Pagal projektą, 1785,4 euro bazinis dydis prokurorų darbo užmokesčiui apskaičiuoti turėtų būti naudojamas nuo spalio 1 dienos. Pataisomis numatyta, kad generalinio prokuroro darbo užmokestis būtų beveik 8,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių (dabar pareiginė alga be priedų yra 4,3 tūkst.

„Amber Grid“ prašo prokurorų aiškintis dėl dujotiekio į Lenkiją jungiamųjų detalių

Vilniaus apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl pernai Lietuvą ir Lenkiją sujungusio magistralinio dujotiekio (GIPL) jungiamųjų detalių, penktadienį pranešė dujotiekį valdanti bendrovė „Amber Grid“.  Pasak pranešimo, detalių bendra vertė – apie 300 tūkst. eurų arba 0,3 proc. viso projekto vertės, kuri yra 117 mln. eurų.
Aktualijos 2023-06-02

14 žmonių bus teisiami byloje dėl prancūzų mokytojo galvos nukirtimo

Prancūzijoje iš viso 14 asmenų bus teisiami dėl šalį sukrėtusio nusikaltimo, kai 2020 metais islamistų ekstremistas nukirto galvą mokytojui, rodo teisiniai dokumentai, kuriuos antradienį gavo naujienų agentūra AFP. Iš bylos dokumentų matyti, kad rimčiausi kaltinimai – bendrininkavimu vykdant teroristinę žmogžudystę – pateikti dviem čečėnų pabėgėlio, kuris nužudė mokytoją Samuelį Paty, kai šis mokiniams parodė pranašo Mohammedo nuotraukas, draugams.
2023-05-16

Prokuratūroje toliau mažėja prokurorų, išaugo nusikalstamumas, nebaigtų tirti bylų kiekis

Prokuratūroje toliau mažėja dirbančių prokurorų, per metus beveik dešimtadaliu išaugo nusikalstamumas, taip pat auga nebaigtų tirti bylų skaičius. Kaip nurodoma prokuratūros veiklos ataskaitoje, praėjusių metų pabaigoje dirbo 602 prokurorai – dviem dešimtimis mažiau nei 2021-aisiais. Per pastaruosius ketverius Lietuvoje dagiau nei pusšimčiu sumažėjo dirbančių prokurorų.

Puškino fanas padėjo rusams surengti kruviną išpuolį: aiškina siuntęs žemėlapį apie grybus

Ukrainos prokurorai atskleidė, kaip rusų rašytojo Aleksandro Puškino gerbėjas padėjo rusams smogti Ukrainos karių ir užsienio savanorių centrui. Tai skamba kaip istorija iš siurrealistinio rusų romano, rašo „Politico“. Kaip skelbia Ukrainos prokurorai, Oleksandras Kostornyj, 72-erių nevyriausybinės organizacijos „Aleksandro Puškino rusų draugija“ vadovas, prieš mirtiną raketų smūgį praėjusiais metais pateikė Rusijai žemėlapį su Ukrainos karių buvimo vietomis.
2023-05-10

Prokurorai galės gauti kompensacijas būsto nuomai

Nuosavo gyvenamojo būsto neturintys prokurorai galės gauti kompensaciją už jo nuomą – Vyriausybė trečiadienį patvirtino šių kompensacijų dydžius. Nuomojantis būstą Vilniuje numatyta iki 11 bazinių socialinių dydžių (BSI) išmoka, Kaune ir Klaipėdoje – iki 9,6, Šiauliuose ir Panevėžyje – iki 7,3, kitose vietovėse – iki 5,7 BSI. Šiuo metu BSI sudaro 49 eurus, tad atitinkamai kompensacijos galėtų siekti 63–539 eurus.
2023-04-19

Benkunskas: saugumui trukdančias kliūtis iš siaurinamų gatvių pašalinsime

Išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad saugumui trukdančios kliūtys iš siaurinamų sostinės gatvių bus pašalintos.  „Be jokios abejonės. Tie dalykai, kurie akivaizdžiai trukdo saugumui, o saugumas turbūt yra prioritetas numeris vienas, jie tikrai bus išspręsti ir sutvarkyti“, – LRT radijui antradienį sakė V. Benkunskas.

Šimašius atrėžė prokurorams: gatvės turi būti humanizuotos

Prokurorui nurodžius sostinės savivaldybei šalinti kliūtis iš siaurinamų miesto gatvių, į tai sureagavo ir kadenciją baigiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Anot jo, trukdantys kuoliukai, augalai ir kiti objektai bus pašalinti, tačiau problema, R. Šimašiaus teigimu, yra kur kas platesnė ir gilesnė. Apie tai R. Šimašius parašė savo „Facebook“ paskyroje. „Prokuratūra ragina patikrinti visas tvarkytas gatves ir peržiūrėti, ar jos tinka Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.

Ukrainos generalinis prokuroras perspėja: netrukus Kremliaus pakalikų laukia arešto orderiai

Septynių valstybių tyrimo grupė prisidės prie Ukrainoje šalyje vykdomo genocido tyrimo, pranešė Lietuvos atstovė Eurojuste. Ji tai pranešė po to, kai Vilniuje susitiko Lietuvos generalinė prokurorė Nida Grunskienė, Ukrainos generalinis prokuroras Andriy Kostin ir JAV generalinio prokuroro patarėjas Kenneth Polite, kurie pristatė jungtinės tyrimo grupės siekius dar atidžiau tirti tarptautinius bei karo nusikaltimus Ukrainoje.

Metų prokurorais išrinkti Tuliševskis, Blinstrubis, Žvironienė

Geriausiais praėjusių metų prokurorais pripažinti Zdzislavas Tuliševskis, Donatas Blinstrubis ir Jūratė Žvironienė, pranešė prokuratūra. Minėdama Prokuratūros dieną, devintą kartą prokuratūros bendruomenė organizavo konkursą „Metų prokuroras“, per jį išrinkti trijų nominacijų laimėtojai – Generalinės prokuratūros, apygardų prokuratūrų ir apylinkių prokuratūrų metų prokurorai.
Aktualijos 2023-04-03

Klaipėdoje bus teisiami keturi itin stipriais kvaišalais disponavę klaipėdiečiai

Uostamiesčio prokurorai teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose keturi klaipėdiečiai kaltinami neteisėtai disponavę itin stipriomis narkotinėmis medžiagomis – metadonu ir karfentaniliu.
Kriminalai 2023-03-09

Aiškėja daugiau apie plėšiką Nemenčinėje: teistas už mažamečio prievartavimą, išžaginimą, nužudymą

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorų prašymu plėšimu Nemenčinėje įtariamam 27 metų jaunuoliui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams. Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, šis asmuo anksčiau buvo teistas tris kartus ir tik prieš metus baigė atlikti bausmę už labai sunkius nusikaltimus. Teismas suėmimą įtariamajam skyrė atsižvelgęs, kad jis anksčiau buvo teistas, o dabar, būdamas laisvėje, gali daryti naujus nusikaltimus.

Vilniuje mergaites ir moteris užpuldinėjęs vyras suimtas 3 mėnesiams: policija prašo atsiliepti kitas aukas

Po išpuolio prieš nepilnametę praėjusių metų lapkritį sučiuptas, bet po apklausos paleistas vilnietis, įtariama, pasikėsino išžaginti dar dvi moteris. Vis dėlto, po vieno iš pasikėsinimų, šių metų sausio 4-ąją vilnietis buvo sulaikytas, o netrukus teismas paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Aiškėja, kad nuo vyro galėjo nukentėti ir daugiau moterų, todėl pareigūnai kreipėsi į visuomenę bei paragino atsiliepti galimai nukentėjusias moteris.
Kriminalai 2023-01-20

Vienas pagrindinių įtariamųjų ES korupcijos skandale atskleis prokurorams naudingos informacijos

Buvęs Italijos europarlamentaras Pieras Antonio Panzeri, vienas pagrindinių įtariamųjų Europos Sąjungos korupcijos skandale, sudarė susitarimą su prokurorais ir atskleis informaciją apie susijusias šalis ir kyšius, antradienį pranešė Belgijos valdžios institucijos. Mainais už suteiktą informaciją jam buvo pasiūlytas „bausmės apribojimas“, kuris apimtų įkalinimą, baudą ir milijono eurų vertės turto konfiskavimą, sakoma Belgijos federalinių prokurorų pareiškime.
2023-01-17

Smūgis narkotikais prekiavusiai gaujai: tarp 7 įtariamųjų – „kamuolinių“ narys

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje. Per surengtą spaudos konferenciją paaiškėjo, kad vienas iš nusikalstamo susivienijimo narių anksčiau priklausė „kamuolinių“ gaujai. Tiesa, ar gaujai galėjo vadovauti buvęs „kamuolinis“ Klaidas Kanarskas, prokuratūros atstovė nei patvirtino, nei paneigė.

Prokurorė – apie pinigų išviliojimo schemas, kuriomis žmonės tiki: „Net man sukčiai skambino“

„Prokuroras ne tik prašo bausmių ar kaltina. Už to slypi žymiai daugiau“, – sako sostinės apylinkės prokurorė Oksana Leontjeva, per visą savo karjerą turėjusi tik vieną bylą, kur kaltinamasis buvo išteisintas. Moteris prisimena išskirtines bylas, kurios ją sukrėtė arba, atvirkščiai, gerokai nustebino.

VMI ir Nerijus Numa pasirašė taikos susitarimą dėl GPM skolos

Prokurorams atsisakius ginti viešąjį interesą Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai siekiant susitarti dėl verslininko nesumokėtos pajamų mokesčio (GPM) skolos abi pusės pasirašė taikos sutartį.  N. Numos šeimos biuro atstovas Lukas Radžiūnas, kad sutartis pasirašyta trečiadienį, tačiau jos turinio jis nesutiko atskleisti dėl konfidencialumo.  „Dabar bus kreipiamasi į teismą dėl bylos nutraukimo“, – BNS sakė L. Radžiūnas.
2022-12-22

Šimonytė: mane glumina melodrama dėl teisėjų ir prokurorų atlyginimų

Teisėjams ir prokurorams besiskundžiant atlyginimais, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ragina nepamiršti konteksto. Anot jos, Vyriausybės paruošta valstybės tarnybos reforma apims visą viešąjį sektorių – tarp jų ir teisėjus bei prokurorus. Pristačius kitų metų biudžetą, nuskriausti pasijuto tam tikrų profesijų atstovai. Advokatai ir teisėjai savo atlyginimuose apskritai įžvelgia sąmokslą.

Rumunijos prokurorai krečia Rusijos „Gazprom“: bendrovės biuruose atliktos kratos

Baudžiamąjį tyrimą dėl įtariamo duomenų nutekinimo pradėję Rumunijos prokurorai atliko kratas Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“ kontroliuojamos Serbijos degalų bendrovės vietos padalinio biuruose. Kratos buvo atliktos pirmadienį bendrovės „NIS Petrol“ biuruose Bukarešte ir Timišoaros mieste vakarinėje Rumunijos dalyje, taip pat kelių darbuotojų namuose, rašoma prokuratūros vėlai pirmadienį paskelbtame pranešime.
2022-10-04

Rusų prokurorai dėl tėvynės išdavimo teisiamą Safronovą prašo įkalinti 24 metams

Rusijos prokurorai antradienį paprašė skirti 24 metus kalėjimo buvusiam žurnalistui Ivanui Safronovui, kuris kaltinamas išdavyste dėl tariamo valstybės paslapčių atskleidimo, pranešė Rusijos naujienų agentūros. „Prokuroras prašė nuteisti Ivaną 24 metams griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ po uždaro posėdžio sakė I. Safronovo advokatas Dmitrijus Katčevas. Anksčiau šiemet prieš teismą stojęs I. Safronovas pareiškė esąs nekaltas ir pasmerkė bylą.
2022-08-30

Nerasta tinkamų kandidatų į Vilniaus apylinkės prokuratūros vadovus

Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija nusprendė, kad jai nepavyko rasti tinkamo kandidato į rugsėjį atsilaisvinančias Vilniaus apylinkės prokuratūros vadovo pareigas. Rugsėjo 11 dieną baigiasi daugiau nei du dešimtmečius trukusi šios prokuratūros vadovo Gedimino Bernotavičiaus kadencija – tuometinės Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru jis buvo paskirtas 2000-ųjų lapkritį.

Prokurorai teismo prašo panaikinti sandorius dėl penkių Rusijos piliečių įsigytų sklypų

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai teismui pateikė ieškinį dėl penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sandorių panaikinimo. Surinktais duomenimis, žemę galimai neteisėtai įgijo Rusijos piliečiai, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl rusų oligarchų turto

Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Rusijos oligarchams priklausančio turto, pirmadienį pranešė teisinis šaltinis. Manoma, kad tyrimo metu bus tiriamas galimas pinigų plovimas ir korupcija. Tyrimas, apie kurį pirmasis pranešė laikraštis „Parisien“, pradėtas po to, kai gegužės mėnesį su korupcija kovojanti organizacija „Transparency International“ Prancūzijoje pateikė teisinį skundą dėl oligarchų.
2022-07-25

Vyriausybė pateikė savo kandidatus į Europos prokurorus

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo į Europos prokurorus teikia Dariaus Karčinsko, Vytauto Kukaičio ir Gedgaudo Norkūno kandidatūras. Europos Sąjungos Taryba atrinks vieną iš kandidatų ir paskirs jį Europos prokuroru. Kiekviena ES valstybė narė turi pateikti tris kandidatūras Europos prokuroro pareigoms užimti.    Dabartinio Europos prokuroro iš Lietuvos Tomo Krušnos kadencija baigsis 2023 metų liepos mėnesį.
Aktualijos 2022-06-29

Alytaus darželyje berniukas patyrė sužalojimus: prokurorai pradėjo tyrimą

Kauno apygardos prokuratūroje panaikintas Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  galimo mažamečio berniuko sužalojimo viename iš Alytaus darželių.

Po „MG grupės“ bylos nuosprendžio Landsbergis laukia prokurorų paaiškinimų: „Tai yra dar nepadėtas taškas“

Valdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad po išteisinamojo nuosprendžio „MG grupės“ politinės korupcijos byloje turi pasisakyti prokurorai. Pats politikas atsisakė vertinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą. „Suprantame, kad tai yra dar nepadėtas taškas, bus kiti etapai ir ypatingai kritiški politikų komentarai gali būti traktuojami kaip kišimasis į bylą.

Žiniasklaida: Lietuvos prokurorai planuoja vykti į Ukrainą tirti karo nusikaltimų

Kovo pradžioje ikiteisminį tyrimą dėl karo nusikaltimų Ukrainoje pradėję Lietuvos prokurorai ruošiasi vykti į šią šalį ir padėti atlikti tyrimo veiksmus ten, pranešė naujienų portalas 15min.lt. Generalinė prokurorė Nida Grunskienė portalui sakė, kad į Ukrainą Lietuvos pareigūnai vyktų kaip Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prokuratūrų jungtinės tyrimo grupės nariai. Ši grupė kovo pabaigoje sudaryta karo nusikaltimams ir nusikaltimams žmoniškumui tirti.
Aktualijos 2022-04-11

Prokurorai: MH17 bylos įtariamieji siekė „savų karinių interesų“

Nyderlandų prokurorai pirmadienį pareiškė, kad keturi įtariamieji, siejamu su oro bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos raketa „žemė–oras“, siekė „savų karinių interesų“. Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs orlaivis „Boeing 777“ buvo numuštas virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje 2014 metų liepos 17-ąją. Žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės.
2021-12-20

Rusijos prokurorai reikalauja uždaryti autoritetingą žmogaus teisių grupę

Rusijos prokurorai ketvirtadienį paskelbė ėmęsi veiksmų siekdami uždaryti šalies autoritetingiausią žmogaus teisių organizaciją „Memorial“. Tai yra vėliausias rusų teisėsaugos bandymas nutildyti nepriklausomus, prezidentą Vladimirą Putiną kritikuojančius balsus. 1992 metais Maskvoje įkurta NVO pranešė gavusi Rusijos Aukščiausiojo Teismo pranešimą, kad prokurorai reikalauja likviduoti šią grupę dėl sistemingų „užsienio agentų“ teisės aktų pažeidimų.
2021-11-11

Ūkininkui mesti kaltinimai: organizavo šešėlinę prekybą mėsos gaminiais

Klaipėdos prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Plungės rajono ūkininkas ir dar keli asmenys kaltinami dėl šešėlinės prekybos mėsos gaminiais. Kaip informavo Generalinė prokuratūra, ūkininkas kaltinamas veikęs bendrininkų grupėje ir vertęsis  šešėline prekyba mėsos gaminiais, mokėjęs darbuotojams neapskaitytą darbo užmokestį ir taip siekęs išvengti mokesčių. Bylos duomenimis, dėl vykdytos finansinės aferos į valstybės biudžetą nepateko beveik 284 tūkst. eurų.

Teismas atvertė bylą: vyras kaltinamas sugyventinės nužudymu

Šiaulių apygardos teismui prokurorai perdavė vyro, kaltinamo nužudžiusio sugyventinę, baudžiamąją bylą. Ikiteisminį tyrimą dėl du kartus jau teisto Radviliškio rajono gyventojo M. K. Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai pradėjo šių metų birželį, kai Radviliškio rajone mirė peiliu sužalota vidutinio amžiaus moteris.
Kriminalai 2021-10-07

Neįprastas įvykis Vokietijoje: septyni žmonės gydomi po numanomo tyčinio apnuodijimo universitete

Septyni žmonės, susiję su vienu universitetu vakarų Vokietijoje, yra gydomi dėl apsinuodijimo simptomų, o prokurorai pradėjo tyrimą dėl įtariamo pasikėsinimo nužudyti, antradienį pranešė tarnybos. Į pietus nuo Frankfurto esančio Darmštato technikos universiteto darbuotojų sveikata sutriko pirmadienį.
2021-08-24

Baltarusijos prokurorai prašo 15 metų laisvės atėmimo bausmės Babarykai

Baltarusijos prokurorai antradienį paprašė skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę buvusiam pretendentui į prezidentus Viktorui Babarykai, kuris buvo suimtas pernai prieš valstybės vadovo rinkimus, išprovokavusius šalyje istorinę protestų prieš autoritarinį Minsko režimą bangą . Protestai Baltarusijoje prasidėjo, kai ilgametis šalies lyderis Aliaksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.
2021-06-22
Į viršų