Po JAV ambasados Atėnuose užpuolimo Graikijos policija sustiprino kontrolę pasienyje, sekmadienį pranešė privati radijo stotis "Skai", remdamasi šaltiniais jėgos struktūrose.
Penktadienį anksti ryte nežinomų užpuolikų iš Kinijoje pagaminto granatsvaidžio paleistas šūvis didesnės žalos ambasados pastatui nepadarė, žmonės nenukentėjo.
Policija tikisi, kad nustačius ginklo kilmę, bylos tyrimas gerokai palengvės. Kaip pažymėjo "Skai", tokių ginklų Graikijos armija nenaudoja. Vienintelį kartą tokie granatsvaidžiai į Graikijos teritoriją legaliai pateko 2001 metais, kai nuginklavus albanų ginkluotąsias formuotes Makedonijoje vienai Graikijos firmai buvo patikėta utilizuoti dešimtis tūkstančių konfiskuotų ginklų. Tačiau visus su ginklais susijusius veiksmus griežtai kontroliavo šalies jėgos struktūros, ir bet kokia jų vagystė buvo neįmanoma.
Kiti galimi ginklų šaltiniai, radijo stoties "Skai" teigimu, yra Albanija ir Kosovas. Žinoma, kad po 1997 metais Albaniją sukrėtusio finansinių piramidžių skandalo šalyje ilgam įsiviešpatavo chaosas. Tuomet visoje šalyje buvo plėšiami kariniai sandėliai ir, ekspertų vertinimu, dingo daugiau kaip pusė milijono ginklų.
Dar vienas nestabilumo šaltinis - pastarojo dešimtmečio Kosovas. Po ten vykusių susirėmimų ir NATO organizuotos operacijos krašte buvo nuginkluotos albanų formuotės, tačiau gyventojai vis dar turi daug neregistruotų ginklų.
Kaip pažymėjo "Skai", didžiausias Graikijos kovos su terorizmu tarnybos dėmesys dabar sutelktas į Graikijos ir Albanijos pasienį. Spėjama, jog ambasados užpuolikams būtent čia buvo lengviausia įsigyti kontrabandinių ginklų.
Kaltę už šį aktą prisiėmė kairiųjų partizanų grupuotė "Revoliucinė kova" (Epanastatikos Aghonas). Pirmą kartą apie ją imta kalbėti 2003 metų rugsėjo 5 dieną po bombos sprogimo Atėnų centre. Vėliau ji mėgino susprogdinti komercinio banko skyrių, užpulti policijos skyrių ir autobusą su specialiosios paskirties būrio kovotojais. Grupuotė taip pat prisiėmė atsakomybę už galingus sprogimus prie Graikijos ministerijų ir nesėkmingą pasikėsinimą prieš buvusį viešosios tvarkos ministrą 2006 metų vasarą.