Be to, maisto importuotojai privalės sumokėti „bendro vartojimo mokestį“, kurio dydis vienai tam tikrų produktų, tokių, kaip dešros, sūris ir jogurtas bei skintos gėlės, partijai sieks iki 145 svarų (182 JAV dolerių).
Ekspertai ir bendrovės perspėja, kad dėl to užtruks prekių pristatymas, padaugės biurokratijos ir išaugs prekių savikaina, kurią galiausiai teks padengti vartotojams iš JK.
Kredito institucijos „Allianz Trade“ skaičiavimu, naujosios „Brexit“ taisyklės britų bendrovėms gali kainuoti iki 2 mlrd. svarų bei sukelti kuro kainų infliaciją. Importo kaina jau pirmaisiais metais išaugs 10 proc.
Fizinių patikrų, kurias numatyta atlikinėti po „Brexit“, pradžią teko keletą kartų atidėti, mat nebuvo tam tinkamos infrastruktūros bei personalo.
Naujienų portalas „Politico“ pranešė, kad vis dar egzistuoja daugybė neatsakytų klausimų. Komercinių uostų operatoriai į patikros infrastruktūrą turėjo investuoti milijonus svarų ir dabar yra priverstos rimtai susirūpinti, kas atlygins jos eksploatavimo kaštus.
JK po 2016 m. surengto referendumo iš ES pasitraukė 2022 m. sausio gale. Iš vieningos ES rinkos ir muitų sąjungos šalis išstojo 2021 m.
Paskutinės minutės susitarimu pavyko pasiekti, kad prekybos srityje būtų bendradarbiaujama iš esmės be kliūčių. Tačiau tarpusavio prekyboje buvo susiduriama su daugybe problemų – prekybos įmonės skųsdavosi dėl padidėjusio biurokratijos kiekio ir kai kuriose srityse atsiradusių naujų muito mokesčių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!