Kaip rašo „Ukrainska Pravda“, J. Stoltenbergas įsitikinęs, kad „greičiausias kelias užbaigti karą yra pralaimėjimas“.
Tačiau, kaip teigė NATO vadovas, toks pasirinkimas neužtikrintų taikos, o tik leistų Rusijai okupuoti svetimas teritorijas.
„Šiandieną [Vladimiras] Putinas tiki, kad jis gali pasiekti savo užsibrėžtus tikslus mūšio lauke. Jis taip pat tiki, kad gali mus pergudrauti. Štai dėl ko jis toliau tęsia savo negailestingą karą.
Aš nemanau, kad mes galime pakeisti V. Putino mąstymą. Tačiau aš tikiu, kad mes galime pakeisti jo skaičiavimus“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.
NATO generalinis sekretorius užsimena, kad šiam tikslui pasiekti Vakarai turėtų Ukrainai suteikti tiek ginklų, kiek yra įmanoma. Būtent tada, pasak J. Stoltenbergo, Kremliaus vadovas galėtų atsisakyti savo idėjos užimti Ukrainos teritoriją.
„Paradoksalu tai, kad kuo daugiau ginklų mes galime perduoti Ukrainai, tuo didesnę tikimybę turėsime, kad būtų pasiekta taika ir karo pabaiga. Ir kuo patikimesnė bus mūsų ilgalaikė karinė parama, tuo greičiau baigsis karas“, – įsitikinęs jis.
V. Putinas gyrė Rusijos ginklų pramonę už reikšmingai padidintą gamybą
Rusijos ginklų pramonė šiais metais reikšmingai padidino gamybą, ketvirtadienį per Karinės ir gynybos komisijos posėdį Sankt Peterburge sakė prezidentas Vladimiras Putinas.
„Šiomis dienomis ginklų sektoriaus įmonės dirba ritmingai ir tiksliai, daro viską, kad aprūpintų ginkluotąsias pajėgas modernia ginkluote, technologijomis, amunicija ir įrangą, skirta specialiajai karinei operacijai“, – sakė jis, Kremliaus naudojama fraze pavadinęs Rusijos plataus masto invazija į Ukrainą.
Pernai Rusijos kariuomenė gavo 140 tūkst. dronų, o šiemet jų bus 1,4 mln., sakė V. Putinas ir ragino toliau didinti jų gamybą.
Dronai tapo vienu iš svarbiausių ginklų abiem šalims, naudojančioms juos žvalgybai, kovai su pėstininkais, šarvuočiais ir net prieš strateginius taikinius tolimame užnugaryje. Kinija rugsėjį įvedė didesnius dronų ir jų dalių eksporto apribojimus, tačiau iki tol tiek Rusija, tiek Ukraina kliovėsi iš dalies perdarytais Kinijos gamybos nepilotuojamais orlaiviais, ypač trumpojo nuotolio žvalgybai. Ir Kyjivas, ir Maskva dabar daug dėmesio skiria savo dronų vystymui.
V. Putinas pareiškė, kad iki 2030 m. bus įkurtos dar 48 dronų gamyklos, nes Rusija šioje srityje turi tapti nepriklausoma nuo užsienio šaltinių.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą sakė, kad Kyjivo tikslas yra pagaminti bent 1 mln. dronų. Taip pat buvo pranešta, kad Rusijos invaziją nuo 2022 m. vasario atremianti Ukrainos kariuomenė liepą panaudojo daugiau nepilotuojamų orlaivių nei Rusijos pajėgos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!