„Ateinančiomis dienomis užbaigsime kurti kuo didesnę koaliciją, kad įvykdytume Ukrainos reikmes“, – sakė E. Macronas kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuris ketvirtadienį dalyvavo D dienos 80-ųjų metinių iškilmėse Normandijoje.
„Mes norime turėti koaliciją ir keli mūsų partneriai jau davė sutikimą [...]. Mes nesame vieni“, – teigė jis.
V. Zelenskis padėkojo už šią iniciatyvą.
Rusijos valdžia tvirtina, kad Prancūzijos instruktoriai būtų teisėtas taikinys rusų ginkluotosioms pajėgoms.
„Kas mes būtume, jei pasiduotume [...] Rusijos grasinimams?“ – atkirto E. Macronas.
Prancūzija yra viena iš pagrindinių Kyjivo rėmėjų iš Vakarų nuo tada, kai 2022 metų vasarį Rusija pradėjo plataus masto invaziją į kaimyninę šalį.
Prancūzijos gynybos grupė „Thales“ penktadienį paskelbė, kad parduos Ukrainos gynybos ministerijai antrą oro gynybos sistemą. Tai vienas iš pagrindinių Kyjivo reikalavimų, nesiliaujant Rusijos raketų ir dronų smūgiams prieš Ukrainos infrastruktūrą ir miestus.
E. Macronas taip pat pareiškė norįs, kad Kyjivo stojimo į ES derybos prasidėtų „iki mėnesio pabaigos“.
„Prancūzija toliau remia Ukrainą visose srityse, taip pat ir Europos lygmeniu, siekdama, kad derybos dėl narystės būtų veiksmingai pradėtos iki mėnesio pabaigos“, – sakė E. Macronas ir pridūrė, kad Prancūzija taip pat norėtų, jog Ukraina eitų „negrįžtamu keliu“ link narystės NATO.
Anksčiau penktadienį Europos Komisija pranešė valstybėms narėms, kad Ukraina ir Moldova atitinka visus kriterijus, būtinus deryboms dėl prisijungimo prie bloko pradėti, teigė pareigūnai.
Po to, kai ES lyderiai gruodį priėmė svarbų sprendimą pradėti derybas, nemažai ES šalių spaudžia 27 šalių bloką oficialiai pradėti derybas birželio 25 dieną.
Pacifistų „pralaimėjimo dvasia“
E. Macronas taip pat užsipuolė pacifistais save laikančius žmones ir „pralaimėjimo dvasią“, tvyrančią dėl Ukrainos kovos su Rusijos invazija, ir pažadėjo, kad ukrainiečių pasipriešinimas nesibaigs kapituliacija.
„Mes žinome šią pacifistų stovyklą. Tai kapituliantų stovykla. Tai pralaimėjimo dvasia. Mes tokie nesame“, – kalbėjo E. Macronas, bandydamas įgelti savo kritikams, įskaitant kraštutinių dešiniųjų opoziciją šalyje.
Jis pridūrė, kad taika šiame kare negali būti pasiekta „užpultai pusei kapituliavus“.
„Mes pasisakome už tarptautinę teisę atitinkančią taiką, kurioje pripažįstama teisėta tautos teisė priešintis, kai ji užpuolama“, – teigė E. Macronas.
„Tai vienintelė galiojanti taika. Todėl spaudimą mes darome Rusijai“, – sakė jis.
Artėjant Šveicarijoje vėliau šį mėnesį vyksiančiam taikos aukščiausiojo lygio susitikimui, V. Zelenskis teigė, kad taika turi būti ilgalaikė.
„Labai svarbu užtikrinti teisingą ir ilgalaikę taiką. Ne valandai, ne mėnesiui, ne metams. Geriau visiems laikams“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!