• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prestižiniuose Jungtinių Valstijų universitetuose besitęsiant susirėmimams tarp Palestiną palaikančių studentų ir policijos, Kongresas ėmėsi griežtinti antisemitizmo įstatymą. Rengti taikius protestus ragino ir šalies prezidentas Joe Bidenas.

Prestižiniuose Jungtinių Valstijų universitetuose besitęsiant susirėmimams tarp Palestiną palaikančių studentų ir policijos, Kongresas ėmėsi griežtinti antisemitizmo įstatymą. Rengti taikius protestus ragino ir šalies prezidentas Joe Bidenas.

REKLAMA

Dėl masinių protesto akcijų, universitetai sustabdė mokymosi procesą, atšauktos mokslo baigimo šventės. Aktyvistai nusiaubė pastatus, kai kuriuose universitetuose įvyko aršios susipriešinusių grupių riaušės. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Vaiso įraše užfiksuota, kaip Portlando universiteto miestelyje įvyko studentų ir policijos susirėmimas. Propalestinietiškų protestų banga prestižiniuose Jungtinių Valstijų universitetuose pasiekė piką. Pareigūnai išvaiko aktyvistų minias, šturmuoja užimtus pastatus.

Antisemitizmui vietos nėra

Teisėtvarkos veiksmai sukėlė žmogaus teisių gynėjų pasipiktinimą, todėl Kongresas imasi iniciatyvos protestams suvaldyti. Atstovų rūmuose abi partijos pasiūlė išplėsti teisinį antisemitizmo apibrėžimą. Jei studentas proteste agituotų atiduoti Izraelio teritoriją Palestinai, tai būtų laikoma antisemitizmu. Apie suirutę akademiniame pasaulyje pasisakė prezidentas Joe Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime teisę protestuoti, bet negalime kelti chaoso. Jokiame universitete, jokioje vietoje Amerikoje nėra vietos antisemitizmui ir grasinimams žydams“, – teigia JAV prezidentas Joe Bidenas. 

REKLAMA

Iki šiol Bidenas susilaikė nuo platesnių komentarų apie studentų protestus. Daugiausiai dėl artėjančių rinkimų. Amerikos jaunimas ir žydai iki šiol laikomi demokratų rinkėjais. 

„Man augant, daugiau kaip 70 proc. žydų rėmė demokratus, dauguma jų remia iki šiol, tačiau manau, kad lapkritį prezidentas tokio palaikymo nebesulauks. Respublikonai dabar yra palankesni Izraeliui“, – tikina apžvalgininkė Daniel Pletka. 

Sveikina proizraelietiškus studentus

Kalifornijos miestelyje šimtai policijos pareigūnų įžengė į universiteto teritoriją vaikyti protestuotojų po to, kai prieš kelias dienas čia įvyko aršios propalestinietiškų ir Iazraelį palaikančių aktyvistų riaušės. sulaikomi ir išvesdinami studentai šypsosi. Izraelio prezidentas, savo ruožtu, sveikina proizraelietiškus Amerikos studentus.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis su jumis, girdime jus, matome begėdiškus grasinimus. Jaučiamės įžeisti, tikėjimas ir draugystė palaužti“, – sako Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas. 

Policija su aktyvistais elgėsi agresyviai

Prieš kelias dienas išvaikytame Kolumbijos universiteto miestelyje vėl rinkosi ne tik aktyvistai studentai, bet ir profesoriai. 

„Mes griežtai pareiškiame, kad nepasitikime universiteto valdžia. Raginam kuo skubiau atidaryti miestelį ir išvaryti policiją“, – kalba profesorė Kolumbijos unversitete Mona Kia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors protestai taikūs, policija mūsų laukė, mušė mus. Mano rankos buvo taip stipriai surakintos, kad net mažojo pirštelio pakėlimas kėlė neapsakomą skausmą“, – pasakoja studentė. 

Aktyvistai vienbalsiai skelbia vykdantys taikius protestus. Tačiau visi universitetai, kuriuose pasirodė policija, sustabdė mokslo metus dėl nesaugios aplinkos. Protestuojantys studentai užėmė ir nusiaubė universitetų pastatus. Kilo aršių riaušių, kur susipriešinusios grupės pliekėsi lazdomis.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

nereikai cia rusiskos propagandos
nereikai cia rusiskos propagandos
pilna internete video, kaip elgesi tie 'taikus' demonstrantai. ir taip per ilgai tas nesamones universitetu valdzia toleravo, nes protestuotoju ideologija buv is principo panasi i tu universitetu:) tik va perspaude lazda, todel net universitetu administracijai teko kviestis policijos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų