• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimtai policijos pareigūnų anksti ketvirtadienį Kalifornijos universitete Los Andžele (UCLA) nugriovė protestuotojų, nepatenkintų Izraelio veiksmais Gazos Ruože, barikadas ir ėmė vykdyti studentų sulaikymus.

Šimtai policijos pareigūnų anksti ketvirtadienį Kalifornijos universitete Los Andžele (UCLA) nugriovė protestuotojų, nepatenkintų Izraelio veiksmais Gazos Ruože, barikadas ir ėmė vykdyti studentų sulaikymus.

REKLAMA

JAV universitetų miesteliuose jau kuris laikas plinta protesto banga dėl Izraelio karo prieš islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojus palestiniečių anklave.

Per naujus studentų ir teisėsaugos susirėmimus riaušių malšinimo įranga apsitaisę pareigūnai nugriovė medinę barikadą, pastatytą aplink protestuotojų stovyklą, ir patraukė palapines.

Baltus šalmus užsidėję studentai pareigūnų, vykdžiusių protestuojančiųjų sulaikymus, akivaizdoje susikibo rankomis ir suformavo gyvą grandinę.

Policija panaudojo kurtinamąsias granatas, kad išsklaidytų prie stovyklos susirinkusią minią, kuri skandavo „Paleiskit juos!“, o virš galvų skraidė sraigtasparniai.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai užblokavo laiptus, kuriais galima patekti į stovyklavietę, o geltonomis liemenėmis apsirengę studentai, kurie teikė medicininę pagalbą, naujienų agentūrai AFP sakė, kad jiems labai trukdoma patekti į teritoriją.

REKLAMA

Kitoje stovyklos pusėje studentai su skėčiais, šalmais ir plastikiniais skydais įtemptoje tyloje stojo į kovą su policija, retkarčiais skanduodami „Laisva Palestina!“ ir „Nuo upės iki jūros, Palestina bus laisva!“

„Tai taikus protestas, šį vakarą nėra jokių kontrprotestuotojų, todėl kviesti policiją yra niekinga. Šis miestas turėtų juos palaikyti“, – AFP sakė Los Andželo gyventojas Jackas Bedrosianas (Džekas Bedrosianas), atvykęs išreikšti palaikymo.

REKLAMA
REKLAMA

Didelės policijos pajėgos, įskaitant Kalifornijos kelių patrulius ir Los Andželo policijos departamento pareigūnus, buvo sutelktos po to, kai teisėsauga sulaukė kritikos dėl lėto reagavimo per smurtinius susirėmimus antradienį, kai kontrprotestuotojai užpuolė palestiniečius remiančių studentų stovyklą.

UCLA pranešė, kad ketvirtadienį ir penktadienį užsiėmimai bus rengiami nuotoliniu būdu dėl „nepaprastosios padėties universiteto miestelyje“, ir įspėjo studentus vengti protesto zonos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Izraelio prezidentas ketvirtadienį apkaltino JAV universitetus dėl neramumų studentų miesteliuose, kilusių dėl karo Gazos Ruože, sakydamas, kad šios institucijos yra „užkrėstos neapykanta ir antisemitizmu“.

Isaacas Herzogas specialioje transliacijoje sakė, kad jis skelbia skubią paramos žinią žydų bendruomenėms „smarkiai sustiprėjus antisemitizmui ir ypač po priešiškų veiksmų ir bauginimų prieš žydų studentus JAV universitetų miesteliuose“.

REKLAMA

„Matome, kaip garsios akademinės institucijos, istorijos, kultūros ir švietimo salės užterštos neapykanta ir antisemitizmu, kurį kursto arogancija ir neišmanymas“, – sakė jis.

„Su siaubu stebime, kaip švenčiami ir pateisinami spalio 7-osios žiaurumai prieš Izraelį“, – kalbėjo prezidentas.

Nuo praėjusio mėnesio demonstrantai susirinko mažiausiai 30 JAV universitetų miesteliuose, dažnai pasistatydami palapinių stovyklas ir taip protestuodami prieš didėjantį žuvusiųjų skaičių Gazos Ruože.

REKLAMA

Izraelio puolimo Gazos Ruože metu, „Hamas“ valdomos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, žuvo mažiausiai 34 596 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.

Karas pradėtas reaguojant į beprecedentį „Hamas“ išpuolį prieš Izraelį spalio 7 dieną, per kurį, AFP duomenimis, žuvo 1 170 žmonių, daugiausia civilių.

Kovotojai taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių 129 tebėra Gazos Ruože, įskaitant 34, kaip manoma, žuvusius, teigia Izraelis.

Vykstant šiems neramumams JAV, valdžios institucijos jau keletą savaičių bando laviruoti tarp saviraiškos teisės ir skundų dėl smurto ir neapykantos kalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų