REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija perspėjo Lietuvą „nesiųsti neteisingų signalų Taivano nepriklausomybės pajėgoms“ po to kai buvo pranešta apie šios šalies, į kurią pretenzijų turi Pekinas, atsidarys savo atstovybę Baltijos šalyse, rašoma „Reuters“.

Kinija perspėjo Lietuvą „nesiųsti neteisingų signalų Taivano nepriklausomybės pajėgoms“ po to kai buvo pranešta apie šios šalies, į kurią pretenzijų turi Pekinas, atsidarys savo atstovybę Baltijos šalyse, rašoma „Reuters“.

REKLAMA

Pekinas demokratinę salą laiko „vienos Kinijos“ dalimi, o Taivano nepriklausomumo nuo didžiosios kaimynės siekius stipriai palaiko JAV.

Kinijos Taivano reikalų biuras pareiškė nesutinkantis su bet kurios šalies, su kuria palaiko diplomatinius ryšius, oficialių santykių su Taivanu užmezgimu.

„Mes raginame Lietuvą gerbti „vienos Kinijos“ principą ir nesiųsti neteisingų signalų Taivano nepriklausomybės pajėgoms“, – pareikšta pranešime, kurį cituoja „Reuters“.

Taivaniečių atstovybė Lietuvoje savo veiklą turėtų pradėti dar šią vasarą

Taivanui paskelbus apie atskirai nuo Kinijos steigiamą atstovybę Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad ji savo veiklą turėtų pradėti dar šią vasarą.

REKLAMA
REKLAMA

„Užsienio reikalų ministerija informuoja gavusi pranešimą iš Taibėjaus, kad Lietuvoje bus atidaroma taivaniečių atstovybė. Atstovybė bus registruota Užsienio reikalų ministerijoje „kitos atstovybės“ statusu, o savo veiklą pradės, atvykus atstovybės vadovui, URM žiniomis, dar šią vasarą“, – nurodoma antradienį išplatintame pranešime.

REKLAMA

Ministerijos teigimu, Lietuva yra suinteresuota plėsti bendradarbiavimą su Taivanu įvairiose srityse, didžiausią dėmesį skiriant ekonominių ryšių plėtojimui ir kultūriniams mainams. Taivaniečių atstovybė Vilniuje neabejotinai prisidės prie glaudesnio lietuvių ir taivaniečių bendravimo, abiejų tautų tarpusavio pažinimo.

Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu atstovybės atidarymą pavadino „labai reikšmingu“.

„Lietuva yra gera Taivano partnerė, besivadovaujanti tomis pačiomis laisvės ir demokratijos vertybėmis“, – per virtualią spaudos konferenciją pareiškė J. Wu ir pridūrė, kad abi šalys yra „strateginėje demokratinių sistemų gynimo fronto linijoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Ši žinia yra vėliausias ženklas, rodantis, kad kai kurios Baltijos ir Vidurio Europos šalys siekia glaudesnių santykių su Taivanu, net Kinijos pasipiktinimo kaina.

Pekinas reiškia pretenzijas į salą ir žadą vieną dieną ją susigrąžinti, prireikus – jėga.

Maždaug 23 mln. gyventojų turinčią demokratiją, oficialiai vadinamą Kinijos Respublika, kaip šalį pripažįsta tik 15 kitų valstybių.

Kinija siekia izoliuoti Taibėjų pasaulinėje arenoje ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.

Tačiau Taivanas faktiškai palaiko diplomatinius santykius su dešimtimis valstybių per savo Taibėjaus atstovybes.

Dar šį rudenį Lietuva planuoja Taibėjuje steigti Lietuvos verslo atstovybę.

Lietuvos URM duomenimis, Taivanas turi savo atstovybes 74 pasaulio šalyse, iš jų 18 – Europos Sąjungoje. Šiuo metu Taibėjus turi savo biurą Rygoje, iš kurio atstovaujama visoms trims Baltijos valstybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų