REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Volodymyras Zelenskis (nuotr. SCANPIX)

Artimiausiais mėnesiais Ukrainos kariuomenė gali tapti aktyvesnė fronto linijoje, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

17

Artimiausiais mėnesiais Ukrainos kariuomenė gali tapti aktyvesnė fronto linijoje, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje:

23:35 | Lenkija ragina ES apriboti ukrainietiškus grūdus

Lenkija paragino ES apriboti į bloko rinką patenkančių Ukrainos grūdų kiekį, pareiškė šalies ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, rašo „The Guardian“. Toks raginimas išreikštas kilus ūkininkų pykčiui dėl importo poveikio Lenkijos grūdų kainoms.

M. Morawieckis tikina susitaręs su kelių su Ukraina besiribojančių šalių vadovais pareikti raštą Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen, su prašymu imtis veiksmų.

„Reikalaujame panaudoti visas reguliavimo priemones – kvotas, tarifus, kurie apribos arba blokuos Ukrainos grūdų importą į Lenkiją“, – cituojamas jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina, viena didžiausių grūdų eksportuotojų pasaulyje, rusams užblokavus Ukrainos uostus, buvo priversta ieškoti alternatyvių laivybos maršrutų per Lenkiją ir Rumuniją.

REKLAMA

Tačiau logistikos kliūtys lėmė, kad dideli kiekiai ukrainietiškų grūdų, pigesnių nei gaminami ES, atsidūrė Vidurio Europos šalyse.

Ukrainiečių grūdų antplūdis pakenkė vietinių ūkininkų kainoms ir pardavimams.

22:59 | Zelenskis: artimiausiu metu tapsime aktyvesni fronto linijoje

Artimiausiais mėnesiais Ukrainos kariuomenė gali tapti aktyvesnė fronto linijoje, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Apie tai ukrainiečių lyderis kalbėjo vakare kreipdamasis į savo šalį, rašo UNIAN.

Vaizdo kreipimesi V. Zelenskis pranešė, kad trečiadienį kalbėjosi su italų pemjere Giorgia Meloni.

REKLAMA
REKLAMA

„Aptarėme ir dvišalius santykius, ir bendrą situaciją mūsų gynyboje nuo Rusijos agresijos. Informavau apie situaciją mūšio lauke, apie mūsų poreikius. Artimiausiais mėnesiais galime būti aktyvesni fronto linijoje. Ir darysime viską, kad efektyviai remtume savo žingsnius link taikos“, – pabrėžia jis.

22:33 | Ukraina atskleidė, kodėl svarbu išlaikyti Bachmutą

Dėl Bachmuto vykstančiose kovose Rusijos pajėgos patiria didžiulių nuostolių. Anot Ukrainos gynybos ministro Oleksijaus Reznikovo, ukrainiečiams svarbu miestą kiek įmanoma ilgiau išlaikyti, nes tai riboja rusų galimybes ir suteikia stabilumo visoje fronto linijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos pajėgumai prie Bachmuto senka, sako O. Reznikovas.

„Jų nuostoliai didžiuliai. Mūsų kariniais skaičiavimais, tik Bachmuto kryptimi rusai per dieną vidutiniškai praranda 500 žmonių (žuvusių ir sužeistų). O tai reiškia, kad jie ten greitai išnaudoja savo puolimo pajėgumus. Taigi esminis mūsų sprendimas – įsakymas išlaikyti Bachmutą, nepaisant savo nuostolių. Nes jo gynyba riboja rusų galimybes ir suteikia mums stabilumo visoje fronto linijoje“, – interviu Lenkijos laikraščiui „Wyborcza“ sako O. Reznikovas.

REKLAMA

Anot jo, „miestas ir šalia jo esančios kalvos yra patogi teritorija gynybai“, todėl pasitraukus iš miesto reikštų, kad Ukrainos kariams tektų gintis kitoje vietoje, kur nėra patogaus reljefo.

Dėl Bachmuto jau kelis mėnesius vyksta intensyvios kovos, jis yra vadinamas vienu iš karščiausių fronto taškų.

21:59 | Ukraina prabilo apie nuostolius Donbase: aukų santykis kartais siekia 1:10

Per kovas Donbase nuostolių patiria tiek ukrainiečiai, tiek rusai, sako Ukrainos gynybos viceministrė Hana Maliar, rašo UNIAN.

REKLAMA

Vis dėlto, jos teigimu, kur kas daugiau karių praranda Rusijos pusė.

Anot jos, kartais pasitaiko dienų, kai žuvusiųjų abejose pusėse santykis siekia 1:10.

 „Deja, nuostoliai yra neišvengiama karo pasekmė. Nėra nuostolių be nuostolių“, – cituojama ji.

Viceministrė pabrėžė, kad viena iš pagrindinių ukrainiečių tikslų yra priešo fizinės jėgos sunaikinimas.

„Tačiau priešo nuostoliai yra daug kartų didesni. Tai nepaisant to, kad jie turi pranašumą pagal personalo skaičių ir ginkluotę. 2014–2015 metais jie turėjo ir daugiau nuostolių, tačiau dabar tas koeficientas beveik padvigubėjo mūsų naudai“, – tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, per kovas ​​rytų fronte pasitaiko dienų, kai žuvusiųjų santykis siekia 1:10.

„Tai, žinoma, nėra kasdienybė, o vidutinis koeficientas yra mažesnis, bet vis dėlto“, – teigia H. Maliar.

21:04 | Rusų raketos smogė darželiui Avdijivkoje

Rusijos pajėgos trečiadienį paleido raketas į Donecko srityje esančios Avdijivkos darželį, rašo „Ukrinform“. Anot Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo Andrijaus Jermako, aukų išvengta.

„Rusai surengė aviacijos smūgį Avdijivkos miestui. Į darželį pataikė raketa. Laimei, aukų nebuvo. Apgadintas aukštybinis pastatas kitoje gatvės pusėje“, – cituojamas jis.

REKLAMA

20:30 | Ispanija po Velykų į Ukrainą išsiųs šešis „Leopard“ tankus – gynybos ministrė

Ispanijos gynybos ministrė Margarita Robles trečiadienį pareiškė, kad po Velykų į Ukrainą išsiųs šešis pažadėtus kovinius tankus „Leopard“, padėsiančius atremti Rusijos invaziją. 

Vasarį Madridas paskelbė, kad Vokietijoje pagamintus „Leopard 2A4“ išsiųs į Ukrainą po to, kai jie bus sutaisyti.  

Šie tankai nebuvo naudojami jau daugelį metų ir buvo saugomi karinėje bazėje šiaurės rytų Saragosos mieste. 

REKLAMA

M. Robles teigė, kad Ispanijos kariuomenė išbandė šešis tankus prieš perduodama juos Ukrainai po Velykų sekmadienio. 

Ispanijos Ministras Pirmininkas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) vasario 23-ąją lankydamasis Kyjive paskelbė, jog Madridas Ukrainai gali papildomai atsiųsti dar keturis „Leopardus“. 

„Šiuos papildomus keturis tankus reikia suremontuoti“, – pridūrė M. Robles, tačiau nenurodė, kada jie galėtų būti pristatyti Ukrainai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau šį mėnesį 55 ukrainiečių kariai baigė keturių savaičių trukmės mokymo kursus Ispanijoje, skirtus išmokti valdyti „Leopard“ tankus, kuriuos Vakarų sąjungininkai pažadėjo suteikti Kyjivui. 

Jungtinė Karalystė ir Vokietija pirmadienį pranešė, kad į Ukrainą pristatė vakarietiškus sunkiuosius tankus. 

„Leopardai“ – ilgai buvę Ukrainos karinės įrangos pageidavimų sąraše – atvyko pačiu laiku prieš numatomą Ukrainos pajėgų pavasario puolimą.

REKLAMA

19:29 | Kryme nugriaudėjo galingas sprogimas

Rusijos neteisėtai aneksuotame Kryme trečiadienį nugriaudėjo galingas sprogimas, rašo „Ukrinform“.

Pranešama, kad sprogimas nugriaudėjo Simferopolio rajono Gvardijskės kaime, kur yra Rusijos karinė oro bazė.

18:59 | Naujausi Rusijos nuostoliai: įvardijo, kiek karių žuvo ir buvo sužeista

Nuo karo pradžios žuvo arba buvo sužeista mažiausiai 220 000 Rusijos karių, sako Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as, rašo „Ukrinform“.

REKLAMA

„Pagal naujausius JAV duomenis, kuriuos mačiau, žuvusių ar sužeistų rusų skaičius (Ukrainoje – red. past.) viršija 220 000“, – cituojamas jis.

Anot B. Wallace‘o, tai rodo, kad rusai ir toliau patiria didžiulius nuostolius, todėl gynybos sekretorius ragina Rusiją išvesti savo kariuomenę iš Ukrainos teritorijos.

Jis pažymėjo, kad Britanija ir toliau kartu su sąjungininkėmis rems Ukrainą.

Ukrainiečiai skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija neteko 172 340 karių.

18:41 | Zelenskis: Ukraina dar negavo pažadėtų „Patriot“ sistemų

Ukraina dar negavo Vakarų šalių pažadėtų „Patriot“ sistemų, interviu „The Associated Press“ pareiškė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis, rašo UNIAN.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Ukrainai reikia mažiausiai 20 „Patriot“ raketų baterijų.

18:15 | Putinas pripažino, kad sankcijos gali pakenkti Rusijos ekonomikai

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas pripažįsta, kad sankcijos gali pakenkti Rusijos ekonomikai, rašo „Sky news“.

Jis šiandien pirmininkavo susitikimui su vyriausybės pareigūnais.

Jo metu V. Putinas padarė įdomų pareiškimą.

Iki šiol Kremliaus vadovas ne kartą aiškino, kad Vakarų įvestos sankcijos Rusijai nepadarė didelės žalos ir teigė, kad Vakarams esą nepavyko pasiekti savo tikslų.

Vis dėlto trečiadienį jis pripažino, kad Vakarų įvestos priemonės gali turėti tam tikrą poveikį Rusijos ekonomikai.

„Neteisėti Rusijos ekonomikai taikomi apribojimai iš tiesų gali turėti neigiamos įtakos vidutiniam laikotarpiui“, – kalbėjo jis.

Kartu V. Putinas paragino rusų pareigūnus vengti nereikalingos biurokratijos ir siekti palaikyti teigiamas ekonomikos tendencijas.

17:46 | Rusija nebeinformuos JAV apie raketų bandymus, pradeda pratybas

Aukšto rango Rusijos diplomatas trečiadienį pareiškė, kad Maskva nebeinformuos JAV apie savo raketų bandymus.

Pranešimas pasirodė tuo metu, kai Rusijos kariuomenė Sibire dislokavo mobiliąsias raketų paleidimo sistemas, taip parodydama didžiulius savo branduolinius pajėgumus vykstant kovoms Ukrainoje.

REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas pareiškė, kad Maskva visiškai sustabdė keitimąsi informacija su Vašingtonu, prieš tai sustabdžiusi savo dalyvavimą paskutiniame likusiame abiejų valstybių susitarime dėl branduolinės ginkluotės.

Praėjusį mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sustabdė savo šalies dalyvavimą Naujojoje START sutartyje, motyvuodamas tokį žingsnį tuo, jog Maskva nebegali sutikti su Jungtinių Valstijų pagal šią sutartį atliekamais jos branduolinių objektų patikrinimais, nes Vašingtonas ir jo sąjungininkės NATO atvirai paskelbė, kad jų tikslas yra Rusijos pralaimėjimas Ukrainoje.

Maskva tuomet pabrėžė visiškai nepasitraukianti iš pakto ir teigė, jog toliau laikysis sutartyje nustatytų branduolinių ginklų limitų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija iš pradžių nurodė, kad JAV ir toliau bus informuojamos apie planuojamus bandomuosius balistinių raketų paleidimus, tačiau S. Riabkovo pareiškimas atspindi kurso pasikeitimą.

„Jokių pranešimų nebus“, – sakė jis, paklaustas, ar Maskva nebeskelbs ir pranešimų apie planuojamus raketų bandymus.

„Visi pranešimai, visų rūšių pranešimai, visa veikla pagal sutartį bus sustabdyta ir nebus vykdoma, nepriklausomai nuo to, kokios pozicijos laikysis JAV“, – pridūrė S. Riabkovas.

REKLAMA

Per trečiadienį prasidėjusias Rusijos pratybas mobiliosios raketų paleidimo sistemos „Jars“ manevruos trijuose Sibiro regionuose, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Ji pridūrė, kad pratybų metu bus taikomos priemonės, skirtos nuslėpti raketų dislokavimą nuo užsienio palydovų ir kitų žvalgybos priemonių.

Ministerija nenurodė pratybų trukmės ir neužsiminė apie planus atlikti bandomuosius raketų paleidimus.

„Jars“ yra tarpžemyninė balistinė raketa su branduoline galvute, jos veikimo nuotolis yra apie 11 000 kilometrų. Ji yra pagrindinis Rusijos strateginių raketinių pajėgų ginklas.

Pasak rusų Gynybos ministerijos, pratybose Sibiro rytuose dalyvauja apie 300 transporto priemonių ir 3 000 karių.

Šios didelės pratybos vyksta praėjus kelioms dienoms po to, kai V. Putinas paskelbė planą Rusijos sąjungininkėje Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus.

17:06 | TATENA vadovas įspėja dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Zaporižios elektrinės

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas trečiadienį įspėjo dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės ir išreiškė viltį, kad Rusija ir Ukraina susitars dėl saugumo principų.

„Akivaizdu, kad karinė veikla intensyvėja visame regione“, – lankydamasis šioje elektrinėje naujienų agentūrai AFP sakė Rafaelis Grossi.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad jo vizitas surengtas tikintis „susitarti dėl tam tikrų principų, tam tikrų įsipareigojimų, įskaitant [įsipareigojimą] neatakuoti elektrinės“.

Anksčiau trečiadienį R. Grossi sakė, kad TATENA rengia planą, kaip užtikrinti saugumą Zaporižios atominėje elektrinėje.

„Bandau parengti ir pasiūlyti realistiškas priemones“, – sakė jis ir nurodė, kad joms turėtų pritarti visos šalys. Jo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Privalome išvengti katastrofos. Esu optimistas ir tikiu, kad tai įmanoma“, – sakė R. Grossi. 

16:40 | Ukraina nurodė, kada pradės kontrpuolimą

Tikėtina, kad kontrpuolimą Ukrainos pajėgos pradės artėjant vasarai, pareiškė šalies gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, rašo UNIAN. Anot jo, planuojamos atakos keliomis kryptimis.

O. Reznikovas taip pat patikino, kad kontrpuolimo metu fronte pamatysime „Leopard 2“ tankus.

„Mūsų generalinio štabo sprendimu juos pamatysite kontratakoje“, – tikina jis.

„Tai (kontrpuolimas – UNIAN) jau suplanuota keliomis kryptimis. Tai priklauso nuo to, koks momentas yra tinkamiausias, kaip jie nuspręs“, – nurodo ministras.

Anot jo, sprendimas pradėti puolimą priklauso ir nuo oro sąlygų.

„Pavasarį mūsų žemė labai šlapia. Galima važiuoti tik vikšriniais automobiliais. Manau, kad juos galėsime pamatyti balandžio-gegužės mėnesiais“, – sako O. Reznikovas.

REKLAMA

16:15 | Prigožinas pripažino: kova dėl Bachmuto padarė stiprią žalą jo pajėgoms

„Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas pripažino, kad mūšiai dėl Bachmuto padarė stiprią žalą jo pajėgoms, rašo „The Guardian“.

„Mūšis dėl Bachmuto šiandien jau praktiškai sunaikino Ukrainos kariuomenę ir, deja, smarkiai pakenkė ir privačiai „Wagner“ karinei kompanijai“, – cituojamas jis.

Dėl Bachmuto pastaruosius mėnesius vyksta intensyvios kovos, šis miestas yra vadinamas vienu iš karščiausių fronto taškų.

14:48 | Viceministrė: ukrainiečiams sunku sulaukti medikų pagalbos

Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Maliar praneša apie sudėtingą padėtį okupuotose Ukrainos žemėse. Ten ligoninės perpildytos sužeistais rusų kariais, todėl vietos gyventojai negali sulaukti medicininių paslaugų.

„Laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje didėja civilių gyventojų sveikatos priežiūros problemos. Taip yra dėl to, kad Rusijos okupacinė vadovybė plečia praktiką vietinėmis medicinos įstaigomis gydyti tik Rusijos karius“, – „Telegram“ rašo H. Maliar.

Taigi, viceministrės teigimu, gyventojai negali gauti skubios pagalbos.

Anot H. Maliar, praėjusią savaitę okupantai Zaporižios srities Novovasiljevkos ligoninę pavertė Rusijos karo ligonine, kurioje buvo paguldyta daugiau nei 200 sužeistų rusų karių.

REKLAMA

Taip pat rusų vadovybė kategoriškai uždraudė šioje ligoninėje teikti medicininę pagalbą civiliams.

14:21 | Švedija iškviečia Rusijos ambasadorių dėl įspėjimo apie NATO

Švedija trečiadienį pranešė iškviečianti Rusijos ambasadorių Stokholme dėl jo pareiškimo, kad, šiai Šiaurės šaliai ir kaimyninei Suomijai įstojus į NATO, jos taps teisėtais „atsakomųjų priemonių, įskaitant karines“, taikiniais.

„Užsienio reikalų ministerija išsikvies Rusijos ambasadorių, kad jis aiškiai pasisakytų prieš šį akivaizdų bandymą daryti įtaką“, – pranešė Švedijos užsienio reikalų ministras Tobias Billstromas.

Jis pridūrė, kad „Švedijos saugumo politiką lemia Švedija – niekas kitas“.

13:42 | Kremlius sako, kad hibridinis karas su Vakarais truks dar ilgai

Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusijos konfrontacija su Vakarais tikriausiai truks ilgai, nes Maskvos karinė intervencija Ukrainoje tęsiasi jau antrus metus.

„Jei kalbėsime apie karą plačiąja prasme: konfrontaciją su Vakarų šalimis, hibridinį karą... tai tęsis ilgai“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

13:14 | TATENA vadovas atvyko į Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas trečiadienį atvyko į Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę, kurią šiuo metu kontroliuoja Rusijos pajėgos, pranešė Kyjivas.

REKLAMA

„Rafaelis Grossi atvyko į Zaporižios atominę elektrinę. Tai antras TATENA vadovo vizitas didžiausioje Ukrainos ir Europos atominėje elektrinėje nuo to laiko, kai ją okupavo rusai“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė ukrainiečių branduolinės energijos agentūra „Enerhoatom“.

12:41 | Lenkija didina saugumą pasienyje su Rusija

Vasarį pradėjusi įrenginėti prieštankines užtvaras pasienyje su Kaliningradu ir Baltarusija, Lenkija pasienyje su Kaliningradu netrukus pradės elektroninės tvoros įrengimo darbus.

Apie tai pranešė Lenkijos pasienio tarnybos atstovė spaudai leitenantė Anna Michalskaja, rašo „Evropeiskaja Pravda“. Jos teigimu, darbai pasienyje turėtų prasidėti balandžio pirmoje pusėje.

Elektroninė tvora – kamerų ir judesio jutiklių sistema – saugos 199 kilometrus pasienio. Jos arealas apims visą Lenkijos sausumos sieną su Rusija, išskyrus Vyslos neriją, kur siena jau keletą metų saugoma elektroninėmis priemonėmis.

Anksčiau vasario mėnesį Lenkija pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi pradėjo įrenginėti prieštankines užtvaras.

Praėjusią vasarą Lenkijoje po šešių mėnesių darbų buvo baigta statyti 5 metrų aukščio tvora pasienyje su Baltarusija. Tvoros ilgis beveik 190 km.

12:15 | Nutraukiama atgailaujančių rusų karių „evakuacijos į Vakarus“ programa

Rusų visuomenininkas Vladimiras Osečkinas pareiškė, kad „Gulagu.net“ projektas stabdo atgailaujančių Rusijos karių ir pareigūnų „evakuacijos“ programą, po to kai vienas iš išgabentų į Vakarus rusų prisipažino padaręs karo nusikaltimų.

REKLAMA

11:28 | Analitikai: Rusija intensyvina kibernetines atakas prieš Ukrainos sąjungininkes

Rusijos kibernetinis karas prieš Ukrainą iš esmės nepavyko ir Maskva vis dažniau taikosi į Kyjivo sąjungininkes Europoje, teigia Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos analitikai. 

Prancūzijos gynybos įmonė „Thales“ trečiadienį pateiktoje ataskaitoje teigia, kad Rusija kibernetinių ginklų arsenalu atakuoja Lenkiją, Šiaurės ir Baltijos šalis, siekdama sėti nesutarimus ir skleisti antikarines idėjas.

Anksčiau šį mėnesį JAV kompanija „Microsoft“ grėsmių vertinime teigė, kad per pirmąsias šešias šių metų savaites Rusijos programišiai atakavo mažiausiai 17 Europos šalių.

10:43 | Ukrainiečiai prie Bachmuto numušė rusų šturmo lėktuvą Su-24

Ukrainos karinių oro pajėgų priešlėktuvininkai Bachmuto kryptimi numušė rusų šturmo lėktuvą Su-24M.

„2023 m. kovo 28 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų priešlėktuvinių raketų pajėgų daliniai sunaikino Rusijos šturmo lėktuvą Su-24M“, – praneša Ukrainos karinių oro pajėgų spaudos tarnyba.

Lėktuvas buvo numuštas antradienį, maždaug 13.30 val.

10:00 | Zelenskis atskleidė, kas gali sudrebinti Ukrainos pozicijas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paaiškino Bachmuto, dėl kurio jau 7 mėnesius vyksta įnirtinga kova su puolančia Rusija, reikšmę. Jo teigimu, pralaimėjimas čia reikštų tarptautinės koalicijos nuotaikų kaitą ir vidinį spaudimą tartis su Kremliumi.

09:33 | Pentagonas: naikintuvai Ukrainai dabar nepadės

Pentagono vadovas Lloydas Austinas neabejoja, kad dabar ukrainiečiams svarbiausia užtikrinti oro gynybą, ilgojo nuotolio ginklus bei šarvuočius, tačiau teigia, kad naikintuvai šiame karo etape jiems nepadės.

„Dabar pagrindinis ukrainiečių poreikis yra oro gynyba. Tai yra esminis poreikis mūšio lauke. Jiems taip pat reikia ilgojo nuotolio ginklų ir šarvuočių. Ir mes jiems suteikiame nemažą tokių galimybių paketą. Taip pat juos apmokome ir garantuojame aprūpinimą pateiktais ginklais“, – JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje kalbėjo L. Austinas, praneša „Amerikos balsas“.

„Kalbant apie F-16 naikintuvus, jei toks sprendimas bus priimtas, tai užtruks maždaug 18 mėnesių, kol bus suteiktos šios galimybės. Tačiau tai nepadės ukrainiečiams šiame karo etape.

Ar ukrainiečiai ateityje galės įsigyti naikintuvų? Mes visi tuo tikime. Potencialiai tai gali būti F-16 arba kiti ketvirtos kartos orlaiviai. Todėl ir toliau dirbsime su savo partneriais, siekdami užtikrinti, kad Ukraina turėtų būtent tai, ko jai reikia“, – patikino L. Austinas.

09:00 | Rupšys: Lietuvą dėl pajėgumų kritikavęs B. Hodgesas rėmėsi netikslia informacija

Lietuvą dėl nepakankamo dėmesio savo pajėgumų stiprinimui kritikavęs buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų vadas Europoje Benas Hodgesas rėmėsi netikslia, galbūt tendencingai jam pateikta informacija, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Detalės, kurios buvo B. Hodgeso paminėtos, aš pasakyčiau, kad ko gero jis nelabai disponuoja pačia naujausia informacija dėl parengto rezervo, pakartotinių mokymų, dėl  parengtojo personalo ir aktyviojo rezervo integravimo į ginkluotąsias pajėgas, priskyrimo to personalo į vienetus ir taip toliau“, – LRT radijui trečiadienį sakė kariuomenės vadas.

„Tai tikrai buvo kažkas suteikęs nepakankamai gerą arba neišsamią ir netikslią informaciją. Net pasakyčiau, B. Hodgesą kažkas turbūt informavo tendencingai ir todėl jis panaudojo kaip pavyzdžius ne pačius geriausius“, – pridūrė generolas leitenantas.

08:25 | Vokietija planuoja didinti karinę pagalbą Ukrainai

Vokietija planuoja padidinti savo išlaidas karinei pagalbai Ukrainai, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas parlamento biudžeto komiteto narys.

Komitetas turi patvirtinti dar apie 12 mlrd. eurų, kurie bus skirti karinei pagalbai Kyjivui ir į Ukrainą jau išsiųstos įrangos atsargoms papildyti.

Vokietijos kariuomenė, arba Bundesveras, pinigus galės pradėti leisti jau šiais metais, o ateinančiais metais bus skirta dar daugiau lėšų.

Nebuvo aišku, nei kaip ši suma bus paskirstyta, nei kokiam laikotarpiui bus skirtos išlaidos.

Ši suma viršytų 3 mlrd. eurų, kuriuos Berlynas iki šiol išleido karinei pagalbai Kyjivui.

Komitetas trečiadienį konkrečiai balsuos dėl į Ukrainą išsiųstų „Panzerhaubitze 2000“ atsargų papildymo, sakė šaltinis.

Berlyno teigimu, Vokietija kartu su Nyderlandais nusiuntė Ukrainai 14 savaeigių haubicų. Vokietija taip pat nusiuntė Ukrainai 18 modernių tankų „Leopard“ ir apie 40 pėstininkų kovos mašinų „Marder“, taip pat oro gynybos sistemą.

 

07:45 | J. Bidenas V. Putino kalbas apie branduolinių ginklų dislokavimą vadina „pavojingomis“

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį pasmerkė Rusijos vadovo Vladimiro Putino paskelbtą planą dislokuoti branduolinius ginklus kaimyninėje Baltarusijoje ir pavadino tai „pavojingomis kalbomis“.

„Tai pavojingos kalbos ir jos kelia nerimą“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė J. Bidenas.

Šeštadienį Kremliaus vadovas paskelbė, kad įsako dislokuoti Rusijos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje, kurios autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka yra vienas iš artimiausių Rusijos sąjungininkų.

07:00 | Kyjivas sveikina atidėtą TOK sprendimą dėl Rusijos sportininkų

Kyjivas antradienį palankiai įvertino tai, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nepateikė terminų dėl galimo Rusijos sportininkų dalyvavimo kitų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Sprendimas dėl rusų ir baltarusių priėmimo į 2024 metų olimpines žaidynes atidėtas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos sporto ministras Vadymas Hutcaitas.

„Taip pat dėsime bendras pastangas, kad į tarptautines sporto arenas nepatektų nė vienas Z patriotas“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje karą remiančius rusus.

Svarbiausi antradienio įvykiai

► Baltarusija antradienį pareiškė, kad esą dėl beprecedenčio Vakarų spaudimo yra priversta leisti Rusijai dislokuoti jos teritorijoje branduolinių ginklų, ir tvirtino, kad šių ginklų dislokavimu nepažeidžiami jokie tarptautiniai susitarimai.

► Ukrainos gynėjai praėjusią naktį numušė 14 iš 15 rusų paleistų atakos dronų „Shahed“, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė ukrainiečių ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

► Didžiosios Britanijos tankai „Challenger 2“ atvyko į Ukrainą, pranešė Kyjivo gynybos ministerijos atstovė spaudai.

► Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį apsilankė Ukrainos šiaurėje esančioje Sumų srityje, tęsdamas savo kelionę po labiausiai nuo Rusijos invazijos nukentėjusius šalies rajonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų